„Amber cup 2019“ : trys šalys, du stadionai, 18 komandų – per 300 sportininkų!

Šiauliuose praūžė tarptautinis regbio turnyras „Amber cup 2019“, kuriame jėgas išbandė daugiau kaip 300 jaunųjų sportininkų iš Lietuvos, Ukrainos ir Kaliningrado srities. Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijos organizuotas turnyras vyko dviejuose stadionuose, o dėl nugalėtojų vardo keturiose amžiaus grupėse kovojo 18 komandų. Geriausiai turnyre sekėsi svečiams iš Ukrainos, kurie triumfavo net trijose amžiaus grupėse. Ketvirtoje – nugalėjo Kaliningrado srities regbininkai. Aukščiausia rezultatą iš Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijai atstovavusių komandų užėmė Sigito Kukulskio treniruojama U-13 ekipa, finale tik po itin atkaklios kovos turėjo pripažinti varžovų pranašumą ir užėmė antrą vietą.

Amber Cup 2019

Amber Cup 2019

Nuotraukų galerija : U-11 U-13 (pirma diena)

Nuotraukų galerija : U-15 U-17 (pirma diena)

Nuotraukų galerija : U-11 U-13 (antra diena ir apdovanojimai)

Nuotraukų galerija : U-15 U-17 (apdovanojimai)

„Amber cup 2019“ regbio turnyras šiemet vyko dviejuose stadionuose : U-15 ir U17 amžiaus grupės komandos rungtyniavo Zoknių regbio stadione, o U-11 ir U-13 amžiaus grupės ekipos varėsi Kviečių g. dirbtinės dangos stadione. Iš viso į Šiaulius atvyko keli autobusai pilni jaunųjų žaidėjų iš kelių Ukrainos miestų, taip pat sulaukta svečių iš Kaliningrado srities. Svečius priėmė ir konkurenciją jiems sudarė Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijos komandos. Iš viso per abi turnyro dienas stadionuose kovojo 18 komandų, kurioms atstovavo apie 320 sportininkų.

„Šiemetinis „Amber cup 2019“ turnyras buvo bene gausiausias kada nors vykęs jaunučių ir jaunių turnyras Šiauliuose. Visuomet, kuo daugiau komandų atvyksta į turnyrą, tuo didesnis iššūkis organizatoriams, tačiau Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijos kolektyvui vieningai surėmus pečius pavyko išspręsti visus organizacinius klausimus“,- teigė turnyro direktorius Rimantas Zeringis.

Tokie turnyrai itin naudingi mūsų jauniesiems sportininkams, kurie pasisemia patirties iš kitų šalių bendraamžių, susiranda draugų, su kuriais nuolat susitinka įvairiuose turnyruose.

„Šiaulių regbio komandos yra tarp lyderių daugelio amžius grupių Lietuvos čempionatuose, tačiau pagal šio turnyro rezultatus matome, kad tiek Ukrainos, ar Kaliningrado srities bendraamžiai, jau lenkia mūsų miesto ekipas. Atsiliekame atletiškumu, atrankos nebuvimu. Čia dar yra kur dirbti, kur pasitempti. Gal ir patiems mūsų žaidėjams reikėtų rimčiau pasižiūrėti į tai, kaip į galimybę pasisemti patirties“,- teigė R.Zeringis.

Tik pasibaigus šiemetiniam turnyrui organizatoriai jau dėlioja planus ateinantiems metams.

„Labai džiugu, kad antrus metus mums sekasi su oru. Pasikalbėjome su kitų šalių komandų treneriais ir pagal galimybes mėginsime kitais metais turnyrą atkelti porą savaičių anksčiau ir surengti spalio pabaigoje. Didelis klausimas ar mėginsime dar labiau išplėsti turnyrą dalyvių skaičiumi. Manyčiau, kad reikėtų pamėginti praplėsti dalyvaujančių šalių kiekį, tai suteiktų šiam turnyrui ir svarumo, ir patiems dalyviams būtų įdomiau išmėginti jėgas su skirtingų šalių komandomis“,- pasakojo R.Zeringis.

U-11 amžiaus grupėje abi Šiaulių regbio ir žolės akademijos komandos pateko į pusfinalius, tačiau pralaimėjo varžovams ir susitiko mažajame finale. Kovoje dės trečios vietos A.Kalinausko vadovaujama „Šiaulių regbio akademija-2“ komanda įveikė „Šiaulių regbio akademija-1“ ekipą, kurią treniruoja Evaldas Kanopackis ir pasipuošė bronzos medaliais.

Turnyre Geriausiai iš Šiaulių miesto komandų geriausiai sekėsi Sigito Kukulskio vadovaujamai U-13 amžiaus grupės komandai „Šiaulių regbio akademija-1“. Ji pusfinalyje įveikusi „Šiaulių regbio akademija-2“ komandą pateko į finalą. Deja, finale pritrūko sėkmės ir šiauliečiai po itin atkaklios kovos nusileido Ukrainos bendraamžiams. Mažajame finale „Šiaulių regbio akademija-2“ ekipa, kuriai vadovauja Armandas Kalinauskas, turėjo pripažinti gerokai aukštesnių ir stambesnių Kaliningrado srities komandos žaidėjų pranašumą ir užėmė ketvirtą vietą.

U-15 ir U-17 amžiaus grupėse dalyvavo Vytaro Bloškio treniruojamos Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijos komandos. Abiejose grupėse šiauliečiai užėmė trečiąsias vietas.

Tarptautinis jaunimo ir jaunučių regbio turnyras „Amber Cup 2019“

Galutinė rikiuotė:

U11 grupė (6 komandos).

 1. Regbio klubas „Burevesnyk“ (Chmelnickis, Ukraina)
 2. Sporto mokykla „Yrpenj“ (Ukraina)
 3. Šiaulių regbio akademija-2 (tren. A.Kalinauskas)
 4. Šiaulių regbio akademija-1 (tren. E.Kanopackis)

 

U13 grupė (6 komandos).

 1. Regbio klubas „Burevesnyk“ (Chmelnickis, Ukraina)
 2. Šiaulių regbio akademija-1 ( tren. S.Kukulskis)
 3. Kaliningrado žaidimų sporto mokykla
 4. Šiaulių regbio akademija-2 (tren. A.Kalinauskas)

 

U15 grupė (4 komandos).

 1. Kaliningrado žaidimų sporto mokykla
 2. Sporto mokykla „Yrpenj“ (Ukraina)
 3. Šiaulių regbio akademija (tren. V.Bloškys)

 

U17 grupė (3 komandos).

 1. Sporto mokykla „Yrpenj“ (Ukraina)
 2. Regbio klubas „Darnitsa“ (Kijevas, Ukraina)
 3. Šiaulių regbio akademija (tren. V.Bloškys)