Antrą dieną Ukrainoje – dar dvi regbininkų pergalės

Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijos U-16 amžiaus grupės rinktinė toliau tęsia treniruočių ir draugiškų rungtynių maratoną Ukrainoje. Vakar įveikę Ivano Frankovsko miesto bendraamžių komandą 19:13 šiauliečiai vakare pasiekė Mukačiovo apskritį Janoši miestelį. Ryte buvo surengta pirmoji treniruotė, o vakare akademijos auklėtinių laukė pirmasis mačas su Kijevo „Darnisa“ komanda.

Ryte buvo surengta treniruotė viename iš dviejų Janoši miestelyje esančių regbio stadionų. Vakare Vytauto Kalinausko auklėtiniams atėjo laikas treniruotėse šlifuotas sistemas išmėginti praktiškai.

Prie šiauliečių Janoši mietelyje prisijungė iš Kijevo atvykę Šiaulių akademijos draugai – „Darnisa“ komanda. Šie regbininkai praėjusių metų rudenį viešėjo Šiauliuose bei dalyvavo „Amber cup“ taurės turnyre.

Kadangi tiek šiauliečiai, tiek Kijevo komanda į treniruočių stovyklą atsivežė po nemažą būtį žaidėjų, siekiant, kad visi sportininkai gautų žaidybinės patirties ir praktikos, buvo nuspręsta suformuoti po dvi komandas.

Pirmoji Šiaulių akademijos komanda pirmą kėlinį pralaimėjo varžovams 5:10, tačiau antram kėlinyje parodę tvirtą charakterį sugebėjo išlyginti rezultatą, o paskutinę minutę prispaudę kamuolį įskaitiniame plote šventė pergalę 20:15.

Antroji akademijos komanda buvo kur kas pranašesnė nei priešininkų, todėl šiauliečiai laimėjo prieš varžovus aiškia persvara.

Sportininkai Ukrainoje dar dvi dienas kaups patirtį, mokysis iš patyrusių trenerių bei kovos su bendraamžiais iš kitos šalies. Po rungtynių sportininkai lankosi pirtyse, druskų kambaryje, tad čia sudarytos ne tik geros treniruočių, tačiau ir atsistatymo po varžybų sąlygomis.

Nuo Janoši miestelio iki Vengrijos sienos yra vos 5 kilometrai, didžioji dalis miestelio gyventojai – vengrai. Dėl šios priežasties parduotuvėse, viešbučiuose ir kitose viešose vietose visi pavadinimai, nuorodos yra surašytos ne tik ukrainiečių, bet ir vengrų kalbomis.