Antroji regbio stovyklos diena – su saule ir lietumi

Šiaulių regbio akademijos stadione nuo vakar prakaitą lieja 57 jaunieji regbininkai nuo 10 iki 18 metų. Čia vyksta Baltijos regbio stovykla, o jos dalyviams treniruotes veda itin patyrę treneriai iš įvairių pasaulio šalių. Šiandien, po 36 valandas trukusios kelionės iš Pietų Afrikos Respublikos į Šiaulius atvyko stovyklos koordinatorius ir Sharks akademijos atstovas Richardas De Jageris (Richard De Jager). Susitikę Šiaulių regbio akademijoje, jo pasiteiravome apie sunkumus organizuojant stovyklą, lūkesčius ir ateities planus.

(R.De Jager)

NUOTRAUKŲ GALERIJA : ČIA

„Šią stovykla jau nuo pirmos dienos vadinu pavykusia vien dėl to, kad ji iš viso įvyko. Tai mėginau padaryti pastaruosius trejus metus ir tik šiemet susiklostė palanki situacija. Regbio stovykloje šiuo metu sportuoja 57 vaikinai, tai nėra labai didelis skaičius, tačiau esu tikras, kad kitais metais jų bus kur kas daugiau.

Tokias stovyklas įvairiose pasaulio šalyse jau rengiu ne vienerius metus. Į pirmą kartą rengiamą stovyklą susirenka apie 60-80 vaikų ir tai yra normalu. Kadangi tai yra ilgalaikis projektas, manau, kad kitais metais Šiauliuose jau galėsime tikėtis apie 80-100 vaikų, dar kitais metais jau apie 120. Mes tikimės, kad kitais metais geografija prasiplės ir atvyks vaikinai iš Kaliningrado, Lenkijos, Ukrainos.

Treneriai, kurie dirba stovykloje – itin aukšto lygio ir vertinami tarptautinė arenoje. Tie, kas nusprendė šiemet dalyvauti stovykloje tikrai to nepasigailės. Tai unikali galimybė padirbėti su treneriais iš tokių šalių kaip Pietų Afrikos Respublika, Naujoji Zelandija ar Anglija.      

Vaikai patirs visko, kas telpa žodyje REGBIS – atakos, gynyba, fizinis pasirengimas, įgūdžių tobulinimas, žaidimo samprata. Mes siekiame, kad ne tik vaikai mokytųsi, tačiau ir treneriai vieni iš kitų, kadangi jie visi unikalūs savo metodikomis, įgūdžiais ir patirtimi.

Mūsų tikslas yra pamatyti pačius talentingiausius 16-18 metų vaikinus ir jiems pasiūlyti stipendiją Sharks akademijoje Pietų Afrikos Respublikoje. Praėjusią savaitę lankiausi Sharks akademijoje ir su jos atstovais kalbėjome apie Šiauliuose vyksiančią stovyklą. Sakiau, kad ieškosime talentingų vaikų ir jie yra pasirengę suteikti stipendiją.

Labai svarbu, kad Lietuvos regbio federacija žinotų, pritartų ir būtų suinteresuota, kad tokia stovykla būtų surengta. Labai džiugu, kad viskas taip ir vyksta. Kitais metais mes ir vėl tikimės surinkę dar didesnį vaikų skaičių, praplėtę geografiją susitikti Šiauliuose. Labai svarbus federacijos požiūris, kadangi tai turės įtakos vaikų tobulėjimui ir šalies regbio lygio kilimui“.

 

Stadione, stebint jaunųjų regbininkų treniruotes sutikome ir Lietuvos regbio federacijos generalinį sekretorių Irmantą Kukulskį, kurio pasiteiravome apie tokių stovyklų naudą Lietuvos regbiui.

„Iš Lietuvos regbio federacijos pusės tai tik teigiamas požiūris į šią stovyklą. Tai Lietuvoje yra nauja, gaila, kad Lietuvos klubai dar nesuprato šios stovyklos prasmės. Manau, kad po pirmos stovyklos klubai įsivertins kokią naudą klubui ir kokią naudą vaikui duoda dalyvavimas tokioje stovykloje. Federacijos požiūriu – tai siekiame, kad tik kuo daugiau tokių stovyklų būtų. Tuomet tobulėtų ne tik vaikai, bet ir treneriai, kurie turėtų galimybę išvysti ir savo darbe pritaikyti įvairesnės metodikos.

Pagal dalyvaujančių vaikų amžių, tai Lietuvoje yra apie 150-200 vaikų, kurie galėtų dalyvauti tokioje stovykloje, vienareikšmiškai manau, kad dabartinis dalyvių skaičius, apie šešiasdešimt, neparodo tikrojo Lietuvos regbio potencialo. Lietuviai visada nori pasižiūrėti, kaip praeis pirmas kartas, o paskui tik nusprendžia prisijungti. Į ateitį žiūrint net neabejoju, kad daugės ir žaidėjų, ir trenerių“.