Baigėsi Lietuvos regbio-7 čempionatas. Nugalėtojai aiškūs, tačiau kam bus įteikta čempionų taurė?

Baigėsi Lietuvos regbio-7 čempionatas, aiškūs nugalėtojai ir prizininkai, tačiau – taurė ir medaliai niekam neįteikti. Kam atiteks nugalėtojų taurė? Čempionatą laimėjusiems „BaltRex-Šiauliai“ regbininkams ar kitai komandai, kuri pakiltų į pirmą vietą, jei LRF pritaikys sankcijas „BaltRex-Šiauliai“ klubui. Visa tai paaiškės artimiausiu metu,  na, o kol kas apie turnyrą ir jo kovas pasikalbėjome su „BaltRex-Šiauliai“ treneriu Edmundu Ščavinsku.

baltr1

Į baigiamąjį Lietuvos regbio-7 etapą susirinkusios komandos buvo suskirstytos į dvi grupes. Į vieną papuolė šalies čempionai „BaltRex-Šiauliai“, Šiaulių „Šiauliai-PRC“ ir Lietuvos U-18 rinktinė. Kitoje grupėje kovojo Šiaulių „Vairas-Kalvis“, Kauno „Žalgiris“ ir Jonavos „Tauras/Viči-Vita”.

„BaltRex-Šiauliai“ nesunkiai susitvarkė su priešininkais grupėje ir užėmė pirmą vietą. Kitoje grupėje užfiksuota sensacija. Kauno „Žalgiris“ sugebėjo palaužti „Vairo-Kalvio“ komandos pasipriešinimą ir iškovojęs pergalę grupėje užėmė pirmą vietą, o „vairiečiai“ liko antri. Tad jau pusfinalyje susirinkusių žiūrovų laukė intriguojanti dviejų Šiaulių miesto komandų dvikova.

Pirmąjį kėlinį kamuolį daugiausia kontroliavo „Vairo-Kalvio“ komandos žaidėjai, o „BaltRex-Šiauliai“ ekipos atstovai kantriai gynėsi ir rengė kontratakas. Pasinaudoję varžovų klaidomis „BaltRex-Šiauliai“ žaidėjai susikrovė persvarą ir nugalėjo varžovus 19:7.

„Varžovai pirmą kėlinį beveik nesiskyrė su kamuoliu, tačiau apčiuopiamo pranašumo jiems įgyti nepavyko. Pirmieji taškus pelnėme mes. Po truputį judėjome į priekį ir antrajame kėlinyje susikrovėme solidžią persvarą. Su Vairo komanda niekuomet nebūna lengva“,- pasakojo E.Ščavinskas.   

Finale „BaltRex-Šiauliai“ komandos laukė Kauno „:Žalgirio komanda. Ilgesnį lygiaverčių atsarginių žaidėjų suolelį turintys šiauliečiai sugebėjo finalui išsaugoti daugiau jėgų, tad gan nesunkiai įveikė varžovus 31:7.

„Turėjome 12 pajėgių žaidėjų. Tai labai gerai, kai turnyras trunka visą dieną ar net dvi. Lemiamoms kovoms gali pasitaupyti jėgų. Finale atrodėme šviežesni, greitesni, todėl ganėtinai lengvai laimėjome. Žaidėjai aikštėje pasirodę po keitimo netgi dar labiau  pagyvindavo žaidimą, todėl buvo labai paprasta žaisti su tokia sudėtimi. Visi viską žino, tarpusavio supratimas aikštėje idealus. Komanda dirba kaip laikrodis. Su kiekvienom rungtynėmis vis geriau. Jau antrą turnyrą puikiai rungtyniauja Tomas Zibolis. Jis puikiai ginasi ir kada reikia iššauna puolime. Neatsitiktinai jis išrinktas geriausiu komandos žaidėju“,- pasakojo E.Ščavinskas.  

baltr2

„BaltRex“ klubo direktorės Donatos Grigienės komentaras pasibaigus Lietuvos regbio-7 čempionatui.

Visų pirma noriu padėkoti komandai, t.y. žaidėjams ir visam personalui už pasiektus rezultatus bei pasidžiaugti pergale! Ši pergalė ypatinga! Ši pergalė klubui reiškia daugiau nei sportinį rezultatą.. Ji įrodė, jog tai, kas mūsų nesugniuždo, padaro mus stipresniais!
Noriu padėkoti ypatingai operatyviai sureagavusiems Šiaulių m. Spaudos atstovams! Jūsų dėka LRF  neadekvatūs sprendimai laikinai nebuvo įgyvendinti ir visuomenę pavyko supažindinti su realia esama situacija.
Tiesa, čempionų ir prizininkų apdovanojimai nebuvo įteikti nei vienai komandai. Gaila, jog LRF leidžia sau įteikti apdovanojimus kam nori ir kada nori .Tai vėl gi, mano nuomone, atspindi atsainų arba įgaliojimus nuolat viršijančios federacijos darbą.
Noriu pabrėžti, kad mūsų klubo tikslas buvo įrodyti, kad LRF sankcijos yra taikomos be priežasties! Rėmėmės faktais, įstatais, žaidėjų parodymais ir turima informacija. Nenorime LRF palankumo ir ypatingo dėmesio. Norime, turėti tokias pačias teises kaip ir visi kiti Federacijos nariai. Nesame priešai! Esame konkurencingi varžovai aikštėje bei regbio šeimos nariai trečiajame kėlinyje.
Tų, kurie stebisi, kodėl pranešime spaudai teigėme, jog federacija gali būti šališka bei atstovauti vieno klubo interesus, klausiu, kam be „Vairo-Kalvio“ – vicečempionų, atstovų LRF Valdyboje naudingas čempionų pašalinimas iš federacijos, kai teigi, jog klubas neleido žaisti savo nariams rinktinėje nors 4 klubo nariai žaidė? Kai klubas LRF siūlė antram ir trečiam Europos čempionatų turams stiprintis savo žaidėjais, tačiau rinktinės vyr. Treneris vietoje jų pasipildė „Vairo-Kalvio“ žaidėjais, o paskui, nepasiekus teigiamo, rezultato ieško kaltų. Kai teigiama, kad asmenys, kurie atstovavo savo klubo interesus Taurės varžybose ar nedalyvavo pasirengimo etape negalės žaisti rinktinėje, o rinktinės sudėtyje matome „Vairo-Kalvio“ komandos žaidėjus, kurie žaidė Taurėje arba grįžo traumuoti iš Pietų Afrikos. Prezidentui? Teisėjų, marketingo, trenerių tarybos pirmininkams?
Deja, LRF aiškumo vis dar nėra. Apdovanojimai neįteikti, atsakymų  nėra, neoficialiais duomenimis viskas spręsis LRF visuotinio susirinkimo metu, rugsėjo 14 d. Susirinkime, kuriame regbio sporto šakos vadai bandys atsikratyti klubo čempiono, klubo, kuris turi gilią regbio istoriją, šimtus narių bei daugkartinio nugalėtojo titulą! Kodėl? Nes šis gerbė savo žaidėjų pasirinkimą, nes yra galingas ir, svarbiausia, tiki pergale! Kam tai naudinga? Tikrai ne „Baltrex“, ne regbio sporto šakai, ne talentingiems žaidėjams ir treneriams.
Klubo vardu noriu padėkoti visiems, kurie mus palaiko šitoj sudėtingoj bei nemalonioj kovoj. Tikiuosi,  kad mūsų atskleista informacija kai kam atvėrė akis. Noriu pabrėžti, kad Lietuvos regbis tai ne LRF, tai žaidėjai, treneriai, vadovai, klubai !Kad Federacija – tai asociacija, kuri turi rūpintis savo nariais, o  ne UAB‘as, kuris gali sau leisti žaisti žaidimą „Myliu-nemyliu“ bei diktuoti taisykles.
Tikimės ir tolimesnio žmonių, žaidėjų bei kitų klubų palaikymo, kad visuotinio susirinkimo metu LRF nariai priimtų teisingus sprendimus.
O tiems, kurie vis ieško kaip mus sumenkinti, pašalinti, melagingai apkaltinti ar „švariai“ apžaisti, noriu pasakyti, kad „Baltrex“ tai  didelė regbio šeima, kuri kartu yra didžiulė jėga, galinti nuversti „kalnus“.

Leave a reply