Baltijos regbio II divizione triumfavusiems „Old Boys“ regbininkams šis sezonas – tai triguba šventė

Šiauliuose vykusios sezono pabaigos šventės metu pagerbti Baltijos regbio II diviziono nugalėtojai – „Old Boys“ regbininkai. Jungtinė Lietuvos, Latvijos ir Kaliningrado srities regbininkų komanda šiame sezone iškovojo penkias pergales ir nepatyrė pralaimėjimo kartėlio. Prieš metus kilus idėjai suburti Pabaltijo šalių regbio veteranų komandą nedaugelis tikėjo, kad jau pirmame sezone ji pasipuoš aukso medaliais.IMG_3404

Viena komanda – triguba sėkmė

Projekto „Old Boys“ idėjos autorius ir pagrindinis variklis, Šiaulių sporto mokyklos „Klevas“ direktorius Svajūnas Mikalčius pasakoja, kad vos tik užsiminus apie galimybę suburti komandą atsirado nemažai bendraminčių, todėl viskas pavyko tikrai sklandžiai. „Vyrai iš Lietuvos, Latvijos ir Kaliningrado srities, kurie žaidžia „Old Boys“ komandoje tie patys, prieš kuriuose žaidėme įvairiuose turnyruose, čempionatuose kai buvome jauni. Baigę sportininkų karjeras nuolat susitikdavome, bendraudavome. Mačiau, kad daugelis vyrų yra geros fizinės formos, dar norintys žaisti, tačiau nebuvo kur. Taip ir kilo mintis surinkti geriausius Pabaltijo šalių veteranus ir pamėginti pažaisti. Viskas išėjo tikrai neblogai, juk jau pirmame sezone nugalėjome. Reiktų paminėti, kad šis projektas labai svarbus ne tik sportine prasme. Tai kultūra tarp kaimyninių šalių, juk kaimynams reikia kuo daugiau bendrauti tarpusavyje, mes tą ir darome“,- pasakojo S.Mikalčius.

Per sezoną Baltijos regbio antrajame divizione „Old Boys“ komanda sužaidė penkis mačus, juos visus laimėjo ir tapo čempionais. „Tai, kad laimėjome čempionatą yra tik dalis šio projekto sėkmės. Pagrindinis pasiekimas – kad ši komanda apskritai atsirado. Antras pasiekimas – kad atžaidėme sezoną ir nepatyrėme didelių traumų. Na ir žinoma – laimėti visus penkis kartus – nemaniau, kad taip bus. Man tai buvo netikėtumas, manau ir visiems kitiems komandos nariams. Tačiau patyrę sportininkai demonstravo kokybišką žaidimą“,- pasiekimais džiaugėsi S.Mikalčius.

S.Mikalčius juokauja, kad „Old Boys“ komanda yra viena perspektyviausių Pabaltyje. „Visi supranta, kad jauni žaidėjai kasmet tampa vyresnis, ateis laikas ir jie prisijungs prie mūsų komandos. Todėl mūsų ekipa yra pati perspektyviausia, kadangi ją nuolat galės papildyti vis nauji žaidėjai, dar turime labai daug rezervo“,- pasakojo S.Mikalčius.

Prisijungė latviai

„Su Svajūnu susipažinau 2013 metais, kai Maskvoje vyko Pasaulio regbio čempionatas. Tuomet jis pasiūlė prisijungti prie buriamos Baltijos šalių regbio veteranų komandos, kuri dalyvautų Baltijos regbio čempionate. Pasikalbėjau su keliais savo draugais, pasiūliau žaisti šioje komandoje, taip ir atsidūrėme trys latviai „Old Boys“ klube. Birželio mėnesį susirinkome į pirmą mačą, žaidėme su Vilniaus „Geležinio vilko“ ekipa, laimėjome. Visi su užsidegimu dar labiau laukėme kitų mačų, taip sėkmingai ir vieningai žaisdami tapome čempionais“,- pasakojo žaidėjas iš Latvijos Peteris Sitnikovas.

Šios komandos atsiradimą ir galimybę žaisti latvių žaidėjų atstovas vadina švente sielai. „Visa tai kas šiemet įvyko, „Old Boys“ komandos atsiradimas mums yra šventė. Širdis džiaugiasi, kai 40, 50 metų vyrai išbėga į aikštę ir įkrečia į kailį jauniems vyrukams. Mums tai labai didelės emocijos ir postūmis žengti toliau. Varžybos vyksta skirtinguose miestuose, tad yra galimybė susitikti su įvairiomis komandomis, išmėginti save. Džiugu yra tai, kad kadais buvę principiniai varžovai dabar mes galime petys petin žaisti vienoje komandoje“,- puikiu sezonu džiaugėsi P.Sitnikovas.

Komanda suvienijusi veteranus

Trečia šalis Kaliningrado srities regbio federacijos prezidentas Jurijus Šuliakovskis pasakoja, kad bendrauti su Lietuvos regbio klubais pradėjo apie 1973 metus. Nuo to laiko užsimezgusi draugystė išliko iki šių dienų. „ Su Lietuvos klubais bendraujame jau daugiau kaip 40 metų. Mes iš lietuvių mokėmės kaip reikia gražiai žaisti regbį, kaip reikia žaisti savo malonumui. Nuo to laiko išliko geri santykiai, todėl džiugu, kad graži draugystė išsivystė į tokį puikų projektą, kaip „Old Boys““,- pasakojo J.Šuliakovskis.

Žodžio kišenėje neieškantis J.Šuliakovskis apie regbį pasakoja tarsi pakylėtas, istorinius faktus berdamas tarsi žirnius jis dėstė kuo ypatinga ši sporto šaka. „Geresnės nei regbio šakos pasaulyje nerasi. Dar senais laikais buvo kalbama, kad regbis – tai pats puikiausias vaikinų pasiruošimas kariuomenei. Pagalvokite, regbis – tai bėgimas, kova, šuoliai, žaidimas rankomis, kojomis, fizinė jėga, mastymas aikštėje. Jei reiktų apibūdinti dviem žodžiais – nedvejodamas atsakyčiau – Jėga ir Intelektas. Be galvos geriau net nepradėti žaisti, nes čia nieko nenuveiksi. Regbio kamuolys – tai pats geriausias žmonijos išradimas – šis kamuolys mus visus sujungė ir jei tik sveikatos bus, tikėsimės niekada ir neišskirs“,- pasakojo J.Šuliakovskis.

Greičiausiai neatsitiktinai S.Mikalčius prisijungti prie naujai buriamos „Old Boys“ veteranų komandos pasiūlė J.Šuliakovskiui ir jo bendražygiams iš Kaliningrado srities. „Gavome pasiūlymą žaisti Baltijos čempionato antrajame divizione. Įsivaizduokite, vienose rungtynėse pirmos linijos amžiaus vidurkis – 56 metai. Argi ne nuostabu. Patirtis regbyje labai daug reiškia. Taigi puiki idėja suburti „Old Boys“, kurioje žaistų vyrai, kurie jau negali rungtyniauti už kitus klubus, o parako žaisti dar yra. Čia mums buvo puikus variantas – tad su malonumu priėmėme kvietimą. Tikiuosi, kad kitais metais dar daugiau bendraminčių susijungsime ir šis projektas gyvuos ne vienerius metus“,- pasakojo J.Šuliakovskis.

IMG_1174

Leave a reply