„Baltijos štormas 2019“ – trijų šalių regbininkai kaunasi petys petin

Šiaulių regbio akademijos stadione bendrą treniruotę surengė jungtinė Šiaulių, Latvijos ir Kaliningrado srities U-17 amžiaus grupės rinktinė. Šie vaikinai ruošiasi rungtynėms Lenkijoje, kuriose kovos su Lenkijos bendraamžių komandomis. Ši trijų šalių regbininkų draugystė – tai jau septintus metus vykstantis projektas „Baltijos Štormas“.

 

NUOTRAUKŲ GALERIJA – ČIA

Jungtinei trijų šalių regbio rinktinę treniruoja šiaulietis Saulius Vertelis ir Kaliningrado sporto mokyklos treneris Viačeslavas Kobzajevas. Atrodytų sudėtinga užduotis – vesti treniruotę trimis kalbomis kalbantiems sportininkams – tačiau treneriai sako, buvę nustebinti, kaip greitai jų auklėtiniai rado bendrą kalbą. 

„Vaikinai sustojo, apsižvalgė, vienas lietuviškai, kitas rusiškai, trečias angliškai kalba – visi pradėjo bendrauti, suprato vienas kitą aikštėje, kas ką turi daryti, kadangi mus visus sujungė bendra regbio kalba“,- teigė V.Kobzajevas.

(nuotr V.Kobzajevas)

„Gal pradžioje vaikinai šiek tiek nedrįso vienas kito ko nors paklausti, tačiau tai labai greitai pasikeitė, kai mes pasikalbėjome, kad turime bendrą tikslą ir bendrą regbio kalbą. Pasas visomis kalbomis skamba panašiai, kiti žodžiai taip pat panašūs, tad netrukus jie jau visi tarpusavyje bendravo ir pradėjome vykdyti treniruotės planą“,- pasakojo S.Vertelis.

(nuotr. S.Vertelis)

Naktį išvykę į Lenkiją, Gdanksą šiandien „Baltijos Štormo“ dalyviai ten surengs dar vieną treniruotę. Nors dvi treniruotės prieš turnyrą nėra daug, treneriai pasitiki savo auklėtinių profesionalumu ir tikisi atkaklios kovos su visomis varžovų komandomis.

„Kiekviename klube žaidėjai kokią nors kombinaciją atidirbinėja 100-200 kartų, o čia atvykome tik šiandien ir stebuklų mes šių vaikinų neišmokysime, mūsų pagrindinė užduotis kuo geriau suprasti vienas kitą. Mes nespėsime jų išmokyti kažko sudėtingo, tačiau tarpusavio supratimas aikštėje bus mūsų raktas į pergales“,- teigė V.Kobzajevas.

„Po pirmos treniruotės galiu pasakyti, kad dar daug ką galėtume taisyti, tačiau per dvi treniruotes to padaryti paprasčiausiai neįmanoma. Vaikinai gabūs, talentingi, noriai dirba, tikiu, kad jie parodys savo regbio intelektą. Jie jau tokio amžiaus, kai daug ką žino, ne vienerius metus žaidžia regbį, tad svarbiausia juos visus sustyguoti ir sulipdyti iš skirtingų šalių regbininkų vieningą rinktinę“,- teigė S.Vertelis.

2017 metais Latvijoje vykusiose rungtynėse „Baltijos Štormo“ rinktinė nugalėjo itin pajėgią Velso komandą. Šiemet ši rinktinė vyksta į Lenkiją, kur jų lauks turnyro šeimininkai Gdansko regbininkai ir jų bičiuliai iš Sopoto ir Gdynės.

„Lenkijos delegacija buvo atvykusi į Šiaulius, užsimezgė artima draugystė. Stengdamiesi palaikyti artimus santykius, iš kurių naudos turėtų abiejų šalių jaunieji sportininkai, susisiekėme su Gdansko regbio klubu ir štai su „Baltijos štormo“ rinktine vykstame į Lenkiją. Pirmą dieną bus surengtas mini turnyras, kuriame kovosime prieš Gdansko, Sopoto ir Gdynės regbio komandas. O vėliau „Baltijos Štormo“ rinktinės lauks kur kas rimtesnis priešininkas, visų trijų varžovų komandų rinktinė“,- pasakojo projekto vadovas Rimantas Zeringis.  

Šis projektas naudingas ne vien sportine prasme. Visų pirma, tai regbis, treniruotės ir pergalės, tačiau ne mažiau svarbu bendravimas tarp šalių, tarp jaunimo, kuriuos vienija bendri interesai.

 „Kai komanda žaidžia vienodais marškinėliais, o vaikinai yra iš skirtingų šalių – visi jie mokydamiesi vienas iš kito perima geriausias savybes, mato, mokosi, pataria vieni kitiems. Pradeda bendrauti judesiais, kol atsiranda bendra regbio kalba. Jie randa galimybę, kaip suprasti vienas kitą. Projekto pabaigoje, po lemiamos kovos, jei pažiūrėsite į šiuos vaikinus iš šalies, jie laisvai bendrauja ir atrodo kaip viena komanda, daugybę laiko praleidusi kartu, o tai ir šio projekto tikslas“,- teigė projekto vadovas Andrejus Osipovas.

(nuotr. A.Osipovas)

„Džiugu, kad geriausi kaimyninių šalių šios amžiaus grupės regbininkai, turi galimybę pasivaržyti su pajėgiausiais Lenkijos šios sporto šakos atstovais. Gdynė, Sopotas ir Gdanskas, tai Lenkijos regbio centras, todėl norint tobulėti patiems, reikia rinktis pajėgius partnerius. Neabejotinai, kad šio projekto dalyviai atstovaus savo šalių rinktinėms, tad jie turi unikalią galimybę pakelti savo sportinį meistriškumą. Labai smagu, kad jau septynerius metus tęsiasi draugystė su Kaliningrado ir Latvijos regbininkais. Tai puiki galimybė pasimokyti vieniems iš kitų ir susirasti draugų bendraminčių“,- pasakojo Šiaulių regbio akademijos direktorius ir vienas iš šio projekto pradininkų Svajūnas Mikalčius.

Priminsime, kad projektas „Baltijos Štormas“ pradėtas rengti 2012 metais tarp Šiaulių sporto mokyklos „Klevas“ ir Kaliningrado srities regbio akademijos. Kiek vėliau prie jų prisijungė Latvijos regbininkai. Nuo to laiko kiekvieną vasarą rengiamos regbio stovyklos, kurių metu geriausi Baltijos regiono jaunieji regbininkai suburiami į bendrą rinktinę, treniruojasi, tobulėja, bendrauja, rungtyniauja ir žinoma, skina įsimintinas pergales.