„Baltijos Štormas“ nugalėjo itin pajėgią Velso regbio komandą

Latvijoje vykusiame reto grožio regbio mače, po itin atkaklios kovos, projekto  „Baltijos Štormas“ rinktinė 17:12 įveikė itin pajėgią Velso regbio akademijos Broadstreet RFC rinktinę. „Baltijos Štormo“ komanda suburta iš Šiaulių (sporto mokykla „Klevas“ ir Šiaulių sporto gimnazija), Vilniaus, Rygos, Kazanės, Lipecko, Taganrogo ir Kaliningrado srities regbio mokyklų auklėtinių.

Mačo pradžioje Velso regbininkai prispaudė kamuolį įskaitiniame plote ir pirmavo 5:0. „Baltijos Štormo“ komanda sugebėjo išlyginti rezultatą. Po dar vienos sėkmingos atakos ir realizacijos smūgio Velso akademijos rinktinė pirmavo 12:5. Baigiantis pirmam kėliniui Projekto rinktinė sugebėjo sušvelninti skirtumą iki 12:10.

Antrame kėlinyje taškus pelnė tik „Baltijos Štormas“ po sėkmingos atakos ir realizacijos jie pirmavo 17:12. Tokiu rezultatu ir baigėsi rungtynės.

Taškus nugalėtojams pelnė : du kartus kamuolį įskaitiniame plote prispaudė šiaulietis Donatas Trumpickas, vieną kartą  – Ilja Černyšovas iš Lipecko. Kaliningrado srities regbio mokyklos atstovas Nikita Mozolis sėkmingai atliko realizaciją.

Pagrindinės rungtynės truko du kėlinius po 25 minutes. Tačiau po jų komandos žaidė dar vieną kėlinį, neoficialų, kurio metu galimybę parungtyniauti turėjo atsarginiai komandų žaidėjai. Trečiąjį kėlinį „Baltijos Štormo“ komanda laimėjo 10:0.

„Mačas buvo itin permainingas. Velso regbininkai labai techniški, jaučiamas angliškas žaidimo stilius. Mūsų žaidėjai buvo fiziškai pajėgesni, tačiau žaidimą nuolat stabdydavo pražangos. Iš viso mūsų žaidėjams per mačą buvo skirta 20 baudų, kai tuo tarpu varžovams tik 4. Dėl to kamuolį didžiąją laiko dalį kontroliavo varžovai. Mes rėmėmės aštriomis kontratakomis. Tai pasiteisino, iškovota puiki pergalė“,- pasakojo „Baltijos Štormas“ treneris Vytautas Kalinauskas.

Liepos 4-8 dienomis projekto dalyviai stovyklavo Šiauliuose ir Rygoje. Ruošdamasi mačui prieš Velso akademijos rinktinę, „Baltijos Štormo“ komanda sužaidė draugišką mačą su Šiaulių „BaltRex-Šiauliai“ vyrų komanda ir tik po atkaklios kovos turėjo pripažinti varžovų pranašumą.    

„Treniruočių stovyklą pradėjome geros nuotaikos, su dideliais lūkesčiais ir tikslais. Pradžioje sužaidėme mačą su „BaltRex-Šiauliai“ komanda. Po šio mačo padarėme išvadas ir pamatėme kokias sritis reikia taisyti, kokia kryptim dirbti. Su vaikinais dirbo keli treneriai, kiekvienas atsakingas už savo sritis. Labai maloniai nustebino vaikinų noras, užsidegimas, motyvacija. Labai džiaugiuosi, kad turėjau galimybę padirbėti su šio projekto rinktine, kadangi tai ir treneriams iššūkis. Žaidėjai iš skirtingų šalių, reikia rasti terminologiją, kurią suprastų visi žaidėjai. Tad taip nuotaikingai ir treniravomės“,- pasakojo treneris Tomas Zibolis.  

Priminsime, kad projektas „Baltijos Štormas“ pradėtas rengti 2012 metais tarp Šiaulių sporto mokyklos „Klevas“ ir Kaliningrado srities regbio akademijos. Nuo to laiko kiekvieną vasarą rengiamos regbio stovyklos, kurių metu geriausi Baltijos regiono jaunieji regbininkai suburiami į bendrą rinktinę, treniruojasi, tobulėja, bendrauja, rungtyniauja ir žinoma, skina įsimintinas pergales.  

„Mūsų bendras darbas yra svarbus viso Baltijos regiono sportininkų tobulėjimui. Projektas sulaukia vis daugiau dėmesio. Ieškome naujų galimybių realizuoti mūsų žaidėjų potencialą. Tai, kad jie gali žaisti ir laimėti prieš itin pajėgias komandas mes jau matėme prieš kelerius metus Maskvoje, kai laimėjome prieš Maskvos rinktinę ir dabar, kai įveikėme Velso akademijos auklėtinius. Šis projektas tai ne tik žaidėjų ir trenerių tobulėjimas sportine prasme. Tai ir bendravimas tarp šalių bei dalinimasis patirtimi. Visa tai stiprina draugystę ir skatina mus dirbti toliau ugdant jaunąją sportininkų kartą“,- pasakojo sporto mokyklos „Klevas“ direktorius Svajūnas Mikalčius.