„Baltrex-Šiauliai“ ir „Šiauliai-PRC“ pergalės LRF taurėje

Lietuvos regbio federacijos taurės turnyre Šiaulių „Baltrex-Šiauliai“ tik po itin atkaklios kovos palaužė Kauno „Ąžuolo“ regbininkus 24:20 (19:15). Laimėjus prieš pagrindinius konkurentus „Transbuso“ („Vairo-Kalvio“) ir „Ąžuolo“ komandas „Baltrex-Šiauliai“ regbininkų kelyje taurės link liko keturios komandos. Pergalę taurės turnyre iškovojo ir „Šiauliai-PRC“ klubas 29:15 (19:3) uostamiestyje palaužęs „Klaipėdos kovas-Baltic Pallets“ komandą.

Baltrex-Siauliai- taure 01

Mačas Kaune buvo ypač intriguojantis, kadangi prieš savaitę Panevėžyje vykusiose 2015 „Lietuvos pašto“ Regbio-7 čempionato finale šios komandos taip pat kovojo tarpusavyje. Šį kartą komandos kovojo regbio-15 varžybose. Šiemet į komandą kauniečiai sukvietė būrį pajėgių, patyrusių žaidėjų, todėl kiekvienam priešininkui čia būna nelengva.

Šiauliečiai po varginančio rungtynių maratono į Kauną atvyko ne stipriausios sudėties. Dėl traumų rungtynes praleido Martynas Lianzbergas, Žygimantas Radžius, Tomas Zibolis, Tomas Astrauskas. Dovydas Taujanskas ir Jonas Mikalčius jau išvykę į universitetą Anglijoje ir taip pat negalėjo pagelbėti nukraujavusiai komandai.

Baltrex-Siauliai- taure 02

Kauno komanda vos ne pirmoje atakoje prispaudė kamuolį įskaitiniame plote ir išsiveržė į priekį. Iniciatyvą kėlinio eigoje perėmę šiauliečiai sugebėjo persverti rezultatą 19:7, tačiau suklydę baigiantis pirmai mačo daliai vėl leido kauniečiams sumažinti skirtumą 19:15.

Baltrex-Siauliai- taure 08Baltrex-Siauliai- taure 07

Antrame kėlinyje vyko arši kova, kadangi komandas teskyrė penki taškai, o juos galima pelnyti vienos sėkmingos atakos metu. „Baltrex-Šiauliai“ komanda sugebėjo prasibrauti pro „Ąžuolo“ komandos gynybinius įtvirtinimus ir vėl nutolo 24:15. Baigiantis rungtynėms kauniečiai sugebėjo vėl žeminti kamuolį įskaitiniame plote ir sumažinti savo atsilikimą 24:20.

Baltrex-Siauliai- taure 06 Baltrex-Siauliai- taure 05

Tačiau netrukus nuaidėjo teisėjo švilpukas paskelbęs „Baltrex-Šiauliai“ pergalę.

Baltrex-Siauliai- taure 04 Baltrex-Siauliai- taure 03

„Mačo pradžioje mums trūko disciplinos, stabilumo. Dėl to jau pirmom minutėm varžovai žemino kamuolį. Po to sugebėjom persverti rezultatą ir kėlinio pabaigoj vėl dėl tos pačios disciplinos trūkumo gavome žeminimą ir leidome Kaunui atsitiesti. Antrame kėlinyje sugebėjome vėl atitolti, tik nesugebėjome sustabdyti jų atakos, tad rezultatas nuolat išliko slidus. Džiugu, kad laimėjome prieš kauniečius ir įsirašėme antrą pergalę iš tiek pat galimų, ypač, kad abi tos pergalės pasiektos prieš pagrindinius konkurentus. Dabar mūsų kelyje liko ne tokie grėsmingi varžovai“,- pergale džiaugėsi „Baltrex-Šiauliai“ vyr. treneris Edmundas Ščavinskas.

„Šiauliai-PRC“ LRF taurės turnyre iškovojo pergalę prieš „Klaipėdos kovas-Baltic Pallets“ komandą 15:29 (3:19). Pirmame kėlinyje susikrovę solidžią persvarą šiauliečiai antroje mačo dalyje šiek tiek atsipalaidavo. Tuo pasinaudoję aikštės šeimininkai sumažino skirtumą, tačiau jiems nepavyko pasivyti greitą ir gražų žaidimą demonstravusių šiauliečių.

„Didelės įtampos nebuvo, tiesiog kai nutolome, atsipalaidavime, varžovai sugebėjo kelias atakas sėkmingai užbaigto, o mes dėl to atsipalaidavimo nesugebėjome normaliai užbaigti 5-6 atakų. Klaipėdiečiai buvo kur kas stipresni standartuose, kai tekdavo kamuolį įsimest iš auto ir grumtynėse, mes pajėgesni atvirame žaidime. Kai žaidi atvirą žaidimą, tai normalu, kad ne visos atakos baigiasi sėkmingai. Pastebėjome, kur mūsų pagrindinės klaidos, tad iki kitos savaitės Baltijos regbio čempionato rungtynių išvykoje su Rygos „Eži“ komanda mėginsime tas klaidas taisyti“,- pasakojo komandos treneris Tomas Zibolis.

„Šiauliai-PRC“ LRF taurės turnyre yra iškovoję dvi pergales ir patyrę vieną nesėkmę. Kitą mačą šiauliečiai žais išvykoje su Panevėžio „Klevo“ komanda. Po to jų laukia rimtas išbandymas rungtynėse su „Transbuso“ komanda ir paskutinis mačas – prieš „Baltrex-Šiauliai“ ekipą.

„Tikimės, gal pavyks pakilti ik trečios vietos, nors bus labai sunku, pergalių mes nedaliname, kaunamės su visais. Tačiau jau dabar žiūrime į ateitį. Pagrindiniai mūšiai mūsų laukia rudenį, kuomet rungtyniaudami pirmoje lygoje mėginsim patekti į aukščiausią divizioną. Dabar taurės rungtynėse žaidžiam su būsimais priešininkais, stebime, kaip su kuo įmanoma kovoti. Rudenį žiūrėsime, kaip pasiseks“,- ateities planus dėstė T.Zibolis.

 

LRF taurė.

Rungtynės: Vilniaus „VRA-Tomosta“ – Panevėžio „Klevas“. (Neįvyko)

Rungtynės: „Klaipėdos kovas-Baltic Pallets“ – Šiaulių „Šiauliai-PRC“ 15:29 (3:19)

Rungtynės: Kauno „Ąžuolas-FM Tauras“ – Šiaulių „Baltrex-Šiauliai“ 20:24 (15:19)

 

 

Leave a reply