„Baltrex-Šiauliai“ palaužė „Transbusą“

Lietuvos regbio federacijos taurės turnyro rungtynėse susitiko du Šiaulių super regbio klubai „Baltrex-Šiauliai“ ir „Transbusas“ po itin dramatiškos kovos pergalę 23:21 šventė „Baltrex-Šiauliai“ regbininkai.

Baltrex vairas

Mačo pradžioje pirmavo „Transbuso“ komanda,  kuri buvo sudaryta iš pagrindinių „Vairas-Kalvis“ komandos žaidėjų ir susistiprinusi dviem žaidėjais iš Anglijos. jų persvara siekė 15:0. „Baltrex-Šiauliai“ komandos žaidėjams niekaip nepavyko pralaužti varžovų gynybos.

Baltrex vairas 05 Baltrex vairas 04

Pirmo kėlinio pabaigoje jiems šiek tiek pavyko priartėti prie varžovų.

Antroje rungtynių dalyje aikštėje vaizdas pasikeitė. „Baltrex-Šiauliai“ žaidėjai pradėjo vytis varžovus, o „Transbuso“ regbininkai nerasdavo kelių varžovų aikštės pusės link.

Baltrex vairas 03 Baltrex vairas 02

Mačo pabaigoje „Transbuso“ komanda pirmavo 21:16. atrodė, kad viskas šiame mače jau aišku. Tačiau po varžovų klaidos „Baltrex-Šiauliai“ žaidėjas Vytaras Bloškys „Lazeris“ perėmė kamuolį ir perbėgęs beveik per visą aikštę prispaudė kamuolį įskaitiniame plote. Dovydas Taujanskas dar pridėjo du taškus ir šie taškai lėmė pergalę.

Baltrex vairas 01

„Esu patenkintas savo komanda ir nuostabia pergale. Malonu, kad vyrai kovėsi iki galo ir laimėjo. Manau, kad varžovai pabaigoje pavargo, o mūsų vaikinai antrajame kėlinyje pradėjo tikėti savimi. Pirmas 20 min. tik žiūrėjome į priešininką“, – pasakojo „Baltrex-Šiaulių“ treneris Edmundas Ščavinskas.

„Pirmajame kėlinyje žaidėme disciplinuotai, dominavome grumtynėse ir turėjome rezultatą. Antrajame kėlinyje situacija pasikeitė, gavome geltoną kortelę, keletas žaidėjų patyrė traumas ir tas atsiliepė. Atlaikėme varžovų spaudimą iki varžybų pabaigos. Pabaiga sėkmingiau susiklostė priešininkų komandai, bet mūsų komanda kovėsi iki galo“, – mintimis dalinosi „Transbuso“ ekipos žaidėjas K. Marcišauskas.

Rungtynes įdėmiai stebėjo ir Lietuvos rinktinės treneris iš Pietų Afrikos Respublikos Ntando Manyosha. Abejose komandose žaidžia dauguma Lietuvos rinktinės narių.

„Tai buvo puikus mačas. Buvo įdomu stebėti nacionalinės rinktinės žaidėjus, rungtyniaujančius vieni prieš kitus. Dar praėjusią savaitę jie buvo komandos draugais, o dabar žaidžia priešingose ekipose. Manau, tai buvo rungtynės, kuriose „Transbusas“ nusipelnė laimėti, bet „Baltrex-Šiauliai“ įrodė, kad turi čempionų charakterį ir sulaukę galimybės išplėšti pergalę, ja pasinaudojo. Atrodė, kad jiems bus nelengva atsitiesti, bet žaidėjų charakteris leido jiems išlikti žaidime“, – įspūdžiais dalinosi N. Manyosha.

„Baltrex-Šiaulių“ klubui 13 taškų pelnė D. Taujanskas, po 5 – A. Kalinauskas ir V. Bloškys.

„Transbuso“ ekipai 11 taškų pelnė Kęstutis Marcišauskas, po 5 – Evaldas Štitilis ir Justinas Urbonas.

SM „Klevas“ ir Lietuvos regbio federacijos informacija.

Edgaro Samušo nuotraukos.

Leave a reply