„BaltRex-Šiauliai“ triumfavo turnyre Latvijoje

„BaltRex-Šiauliai“ komanda trečius metus iš eilės tapo Latvijoje vykusio „Livonia winter 7“ turnyro nugalėtoja. Pogrupyje sutriuškinę dvi latvių komandas šiauliečiai finale po atkaklios kovos 25:20 palaužė šeimininkus „Livonia“ pirmosios komandos regbininkus. Trečią vietą turnyre užėmė Šiaulių sporto gimnazijos auklėtiniai.

12718043_1012881522104059_6284550933170355296_n

Foto – Zigismunds Zālmanis

Didelė nuotraukų galerija – ČIA

Rygos Olimpiniame sporto centre vykusiame „Livonia winter 7“ turnyre dalyvavo šešios komandos, po tris iš Latvijos ir Lietuvos, Šiaulių. Šeimininkų pusę atstovavo „Livonia-1“, „Livonia-2“ ir „Livonia-Vidžemė“ komandos. Šiaulių miesto garbę gynė „BaltRex-Šiauliai“, „Šiauliai-PRC“ ir Šiaulių sporto gimnazijos ekipos. Komandos buvo suskirstytos į du pogrupius. Grupių nugalėtojai patenka į finalą, antras vietas užėmusios komandos kaunasi dėl trečios vietos, trečios grupėse likusios komandos žaidžia dėl 5-6 vietų.

Pirmajame pogrupyje kovojo Šiaulių „BaltRex-Šiauliai“, Latvijos „Livonia-Vidžemė“ ir „Livonia-2“. Šiauliečiai „Livonios-Vidžemės“ ekipą nugalėjo 35:0, „Livonia-2“ – 40:0. Latvijos komandų tarpusavio mače 15:10 pajėgesnė buvo „Livonios-Vidžemės“ komanda.

Pirmas pogrupis – užimtos vietos:

1. „BaltRex-Šiauliai“,

2. „Livonia-Vidžemė“

3. „Livonia-2“

„Pogrupyje neturėjome didelio vargo. Kadangi varžovai buvo šiek tiek silpnesni, tai mintyse jau ruošėmės finalui. Tie du mačai buvo labai naudingi, kadangi galėjome susižaisti, susiderinti veiksmus aikštėje. Kadangi tai buvo regbio-7 turnyras, o iki šiol žaidėme tik regbio-15 rungtynes, tai dar šiek tiek vyrai pasimetę. Dar trūksta tikslumo, gilumo, technika neleidžia kai kuriuose momentuose atsiskleisti. Bet visumoje esu patenkintas komandos žaidimu. Labai apmaudu, kad antrose rungtynėse mūsų komandos pagrindinis 9 numeris Laurynas Prelgauskas gavo traumą. Tačiau šio žaidėjo netektį kompensavo kiti žaidėjai“,- pasakojo „BaltRex-Šiauliai“ vyr. treneris Edmundas Ščavinskas.

Antrajame pogrupyje grūmėsi Latvijos „Livonia-1“, Šiaulių „Šiauliai-PRC“ ir Šiaulių sporto gimnazijos komandos. Latviai 45:0 laimėjo prieš Šiaulių sporto gimnazijos ir 30:10 „Šiauliai-PRC“ komandas. Šiauliečių tarpusavio mačą laimėjo Sporto gimnazijos komanda 35:5.

Antras pogrupis – užimtos vietos:

1. „Livonia-1“,

2. Šiaulių sporto gimnazija

3. „Šiauliai-PRC“

Finale, jau trečius metus iš eilės susitiko tie patys priešininkai – „BaltRex-Šiauliai“ ir „Livonia-1“ komandos. Pirmo kėlinio pradžioje po dviejų sėkmingų šiauliečių atakų atrodė, kad jie be vargo iškovos pergalę ir taps čempionais, tačiau latviai nesirengė pasiduoti. Vis agresyviau puldami jie sugebėjo sušvelninti rezultatą, o mačo pabaigoje, po dar vienos sėkmingos atakos priartėjo 20:25. Tačiau šaltakraujiškai ramiai rungtynių gale žaidę šiauliečiai neleido latviams pateikti sensacijos.

„Rungtynių pradžioje latviai atrodė šiek tiek lyg ir išsigandę, šiek tiek susikaustę, o mes tuo pasinaudoję šovėm į priekį. Atrodė, kad bus viskas paprasta. Tačiau vyrai šiek tiek atsipalaidavo, o latviai pagavo momentą, pajuto kad gali žaisti. Kiekvieną minutę jie vis agresyviau puolė ir mums tapo nebe taip lengvai žaisti. Mes visuomet buvome priekyje, bet jie nuolat kvėpavo į nugarą. Pabaigoje netgi jaut4si įtampa, kai liko 5 taškų skirtumas“,- pasakojo E.Ščavinskas.

Geriausiu žaidėjų nugalėtojų komandoje išrinktas Armanadas Kalinauskas. Geriausiu žaidėju „Livonija-1“ gretose tapo Kristaps Berzins.

Kovoje dėl trečios vietos į aikštę žengė Šiaulių sporto gimnazijos ir „Livonia-Vidžemės“ komandos. Šiauliečiai palaužė latvius 25:10 ir turnyre užėmė trečią vietą.

„Nesu labai patenkintas komandos pasirodymu turnyre. Vaikinai neišpildė mano lūkesčių. Labai silpnai kontroliavome kamuolį, nesusikalbėjome aikštėje, silpnai atrodėme ant žemės. Trečią vietą lėmė azartas, sportinis pyktis, bėgome, lipome ir šiaip ne taip iškovojome pergalę. O esminius momentus, kurie dažniausiai lemia pergales – vertinu labai silpnai. Gal komandai atsiliepė ir tai, kad į Latviją nevyko šeši pagrindinės sudėties žaidėjai, kurie šiuo metu išvykę į U-18 regbio rinktinės stovyklą. Jų vietą šiame turnyre užėmė pernai gimnaziją baigę sportininkai. Norėčiau pagirti Ervydą Bakutį, kuris stabiliausiai atrodė gynyboje ir puolime. Ne veltui jis išrinktas geriausiu komandos žaidėju. Lukas Dmitrijevas, komandos kapitonas, taip pat savo vaidmenį aikštėje puikiai atliko. Tikimės, kad pavyks surinkti komandos branduolį ir sustiprinę sudėtį „BaltRex-Šiauliai“ ekipos bendraamžiais, garbingai startuosime įvairiuose regbio-7 čempionatuose Lietuvoje ir Latvijoje, taip pat ketiname vykti į turnyrus Lenkijoje ir kitose šalyse“,- teigė Šiaulių sporto gimnazijos komandos vyr. treneris Tomas Zibolis.

Rungtynėse dėl 5-6 vietų susitiko „Šiauliai-PRC“ ir „Livonia-2“ komandos. Atkaklios rungtynės baigėsi šiauliečių pergale 15:10. Geriausiu „Šiauliai-PRC“ komandos žaidėju išrinktas Vaidas Marčiauskas.

„Į šį turnyrą atvykome ne stipriausios sudėties, keli žaidėjai traumuoti, kiti negalėjo prisijungti prie komandos. Tad tikslas buvo pasižaisti, sudalyvauti, pasižiūrėti, kaip atrodo nauji komandos žaidėjai. Grupėje labai gerai sužaidėme pirmą kėlinį mače su „Livonija-1“ komanda, kuris baigėsi 10:10. Gal jie tikėjosi, kad be vargo mus nugalės, neįvertino. Tačiau antrajame kėlinyje vyrai pavargo, kadangi žaidė beveik be keitimų. Rungtynėse dėl 5 vietos sukaupėme paskutines jėgas ir nugalėjome varžovus. Esu patenkintas žaidėjų pasirodymu“,- teigė „Šiauliai-PRC“ vyr. treneris Rimantas Zeringis.

Ateinantį savaitgalį „Šiauliai-PRC“ komanda vyks į Klaipėdą, kur dalyvaus tradiciniame regbio turnyre, skirtame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Šiauliečiai kovos su turnyro šeimininke „Klaipėdos-Kovas“ komanda, Vilniaus „VRA“ regbininkais ir trimis komandomis iš Latvijos. „Šiauliai-PRC“ treneris Rimantas Zeringis sako, kad artėjančiame turnyre kelia komandai tikslą – tapti nugalėtojais.

Foto: Zigismunds Zālmanis

 

Leave a reply