Čempioniškas regbininkų savaitgalis Kaliningrade

Kaliningrado srityje Zelenogradske vykusiame tarptautiniame regbio turnyre “Baltijos Štormas” puikiai pasirodė Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijos jaunųjų regbininkų  komandos. 2007-2008 metų grupėje Vytauto Kalinausko auklėtiniai tapo čempionais, o antroji komanda užėmė dešimtą vietą tarp 19-kos dalyvavusių ekipų. Sauliaus Vertelio vadovaujama 2004-2005 metų amžiaus grupės Šiaulių akademijos rinktinė kovėsi su itin pajėgiais varžovais. Šventę tris pergales ir patyrę dvi nesėkmes šiauliečiai užėmė penktą vietą.   

Vytautas Kalinauskas turnyre Kaliningrade vadovavo dviem Šiaulių regbio akademijos komandoms (regbio akademija 1 ir Regbio akademija 2), kurios varžėsi 2007-2008 m. amžiaus grupėje (U-12).

Regbio akademija 2 komanda pateko į grupę, kurioje kovojo su Kaliningrado srities rinktine, Latvijos Elėja, Jeroslavlio ir Samaros rinktinėmis. Tris varžovų komandas įveikę be vargo šiauliečiai susidūrė su itin pajėgia Kaliningrado srities rinktine. Tačiau ir čia šiauliečiai įrodė pranašumą prieš varžovus laimėdami 10:5. Užėmę pirmą vietą grupėje šiauliečiai pateko į finalinį ketvertuką ir kovojo dėl nugalėtojų vardo.

Finaliniame ketvertuke be šiauliečių kovojo Latvijos Mitavos , Rusijos Kazanės ir Karsnojarsko komandos. Mačas su Krasnojarsko komanda baigėsi lygiosiomis 5:5, po prieš kitas abi ekipas šiauliečiai ir Krasnojarskas laimėjo. Kad išsiaiškintų nugalėtojus teko skaičiuoti pelnytus praleistus taškus. Papildomi skaičiavimai buvo sėkmingi Šiaulių regbio akademijos 2 komandai, kuri paskelbta čempione.  

Šiaulių regbio akademijos 1 komanda pateko į itin stiprią grupę, kurioje pralaimėjusi Tverės ir Krasnojarsko komandoms užėmė trečią vietą ir kovojo dėl 9:12 vietų. Sužaidę lygiosiomis su Samaros komanda ir vėl šventę pergales prieš kitus du varžovus šiauliečiai bendroje įskaitoje tarp 19 dalyvių užėmė 10 vietą.   

Geriausiu Šiaulių regbio akademija 1 komandoje pripažintas Armandas Varnas, naudingiausiu – Džiugas Kairys. Geriausiu Šiaulių regbio akademija 2 komandoje pripažintas Robertas Petrošius, naudingiausiu – Žanas Dambrauskas.

U-15 (2004-2005 m. amžiaus grupė) dalyvavo aštuonios komandos. Šiaulių regbi o akademijos rinktinei kovas teko pradėti prabėgus kelioms valandoms po atvykimo į Kaliningradą. Pailsėję po kelionės šiauliečiai galingai startavo ir pirmame mace 35:0 parbloškė Maskvos „Junastj Moskvy“ ekipą. Dar tą patį vakarą šiauliečių laukė ir antras mačas su Zelenogrado komanda. Itin atkaklaus mačo metu šiauliečiai vis buvo besivejančių vaidmenyje, nors pavyko sumažinti atsilikimą iki penkių taškų, pergalę šventė turnyro šeimininkai 7:12. Antrą dieną Šiaulių regbio akademijos auklėtiniai susigrūmė su itin pajėgia Kaliningrado srities rinktine ir pralaimėjo varžovams 0:19. Užėmę grupėje trečią vietą šiauliečiai turnyre kovojo dėl 5-8 vietų.

 Pirmoje kovoje su Mitavos komanda šiauliečiai neturėjo vargo ir šventė pergalę 49:5. Lemiamoje kovoje dėl penktos vietos šiauliečių varžovais buvo Rusijos Tverės komanda. Išsiveržę į priekį 14:0 šiauliečiai kiek stabtelėjo, o varžovai sėkmingai žemino ir priartėjo 14:7. Iki pat rungtynių pabaigos jaunieji Rusijos regbininkai spaudė šiauliečius, tačiau gynyba nugalėjo ir Šiaulių regbio akademijos sportininkai turnyrą Kaliningrade baigė pergalinga nata.

(su čempionais Krasnojarsko Jenisėjaus regbininkais)

“Kadangi ši komanda buvo eksperimentinė, žaidė metais arba net dviem už varžovus jaunesni žaidėjai, tai rezultatą vertinu teigiamai. Būtų labai gerai, jei būtume patekę į ketvertuką, deja koją pakišo mačas grupėje su Zelenogrado komanda. Tradiciškai į turnyrą susirinko itin aukšto pajėgumo jaunimo komandos, todėl mūsų jauniesiems žaidėjams tai buvo puiki treniruotė prieš netrukus prasidėsiantį Lietuvos sezoną”,- pasakojo Saulius Vertelis.

Geriausiu Šiaulių regbio akademijos rinktinėje pripažintas Edvinas Petrauskas, naudingiausiu tapo Benas Žalnieravičius.