Charakterį parodę šiauliečiai atsitiesė finale, tačiau taurė „išslydo“ iš rankų

Vilniuje vyko itin atkaklios LŽRF vyrų taurės varžybos, kuriose Šiaulių „Gintra-Strektė-Uni“ vyrų komanda iškovojo antrą vietą. Itin įtemptas finalas prieš Širvintų „Baltic Champs-Ježvitas“ baigėsi lygiosiomis 3:3, o per baudinių seriją sėkmė šypsojosi širvintiškiams. Trečią vietą turnyre užėmė Vilniaus SŽK „Žuvėdra-SM Tauras“ riedulininkai.

Žalgiris open

(Alfredo Pliadžio nuotr.)

 

Nuotraukų galerija : ČIA

Vykstant į turnyrą Šiaulių vyrų žolės riedulio komandos lūkesčiai nebuvo itin dideli, kadangi pasirengimo etape jie neturėjo draugiškų rungtynių, be to į Vilnių vykom ne pajėgiausios sudėties.

„Vykome, kaip į bandomąjį turnyrą. Visa tai pasimatė jau pirmame mače, kuomet 1:5 nusileidome Širvintų komandai. Atrodė, kad visur po truputį trūksta: keliolikos centimetrų tikslesnio perdavimo ar smūgio. Tokios detalės nulėmė nesėkmingą mačo baigtį“,- teigė Donata Grigienė.

Antrajame mače šiauliečiai susitiko su Latvijos RSU universiteto komanda. Pradžioje šiauliečiai atsiliko 0:1, vėliau žaidimas išsilygino. Tik rungtynių pabaigoje šiauliečiai visiškai perėmė iniciatyvą ir iškovojo įtikinamą pergalę 13:5.

Grupėje užėmę antrą vietą šiauliečiai pusfinalyje turėjo kovoti su pirmą vietą kitoje grupėje užėmusia Vilniaus SŽK „Žuvėdra-SM Tauras“ komanda.  

„Prieš šį mačą itin atsakingai ruošėmės. Stebėjome jų žaidimą, žinojome jų stipriąsias ir silpnąsias vietas. Mūsų pasirinkta taktika pasiteisino, o ir žaidėjai 100 procentų vykdė rungtynių planą. Pergalę pasiekėme 3:1 ir patekome į finalą“,- pasakojo D.Grigienė.

Finale šiauliečių ir vėl laukė Širvintų „Baltic Champs-Ježvitas“ riedulininkai, kuriems šio turnyro starte jau buvo pralaimėta. Tačiau lemiamas mūšis vyko visiškai pagal kitokį scenarijų. Šiauliečiai pirmavo 2:0, širvintiškiams po mažųjų kampinių pavyko išlyginti rezultatą 2:2. Širvintiškiai po dar ienos sėkmingos atakos išsiveržė į priekį 3:2. Rezultatą išlyginti šiauliečiams pavyko iki mačo pabaigs likus žaisti kelias minutes, kuomet po Vaidoto Kringelio perdavimo įvartį pelnė Rokas Galkus. Finalas baigėsi 3:3, teko mušti baudinius (shoot out). Po pirmos baudinių serijos rezultatas vis dar buvo lygus, teko žaisti iki auksinio įvarčio. Sėkmė šypsojosi širvintiškiams, kurie ir tapo nugalėtojais.  

„Po finalo komandai pasakiau, kad šiose rungtynėse jie padarė viską iki maksimumo, sugebėjo išlyginti rezultatą. Deja baudinių loterijoje sėkmė šypsojosi varžovams. Džiaugiamės, kad mūsų komandoje žaidžia rezultatyviausias turnyro žaidėjas Rokas Galkus (13 įvarčių) ir stipriausias čempionato vartininkas Nikas Andrašiūnas. Tai stiprus ginklas vartuose, o žaidžiant salėje tai ypač svarbu. Nikas apšilęs po pirmų rungtynių sužaidė labai gerą turnyrą“,- pasakojo D.Grigienė.

Gruodžio 14-15 dienomis keturios stipriausios Lietuvos komandos ir keturios itin pajėgios užsienio komandos kovos tarptautiniame „Žalgiris open“ riedulio turnyre.  

 Galutinė komandų rikiuotė:

  1. Širvintų „Baltic Champs-Ježvitas“ 
  2. Šiaulių „Gintra-Strektė-Uni“
  3. SŽK „Žuvėdra-SM Tauras“ Vilnius 
  4. Širvintų SC
  5. SK „Ardas-Rudamina“ Vilniaus raj. 
  6. „RSU Universitetas“ Latvija

Perspektyviausias turnyro žaidėjas – Marc Meyer (Latvijos RSU komanda)

Rezultatyviausias turnyro žaidėjas – Rokas Galkus (Šiaulių „Gintra-Strektė-Uni“)

Geriausias turnyro žaidėjas – Žygimantas Balsiukas (Širvintų „Baltic Champs-Ježvitas“) 

 

Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijos ir LŽRF informacija

Alfredo Pliadžio nuotraukos