Dvi šiaulietės riedulininkės – gins Italijos klubo garbę

Dvi talentingos ir perspektyvios šiaulietės žolės riedulininkės, jau šį ketvirtadienį sės į lėktuvą skrendantį į Italiją, Romos miestą. Samanta Jakovlevaitė ir Deimantė Silevičiūtė iki sezono pabaigos yra pakviestos atstovauti šios šalies Unione Hockey Capitolina klubui. Nors merginos šiek tiek nerimavo ir dvejojo ar priimti šį iššūkį, vis tik pusantro mėnesio teks gyventi svečioje šalyje, be artimųjų, komandos draugių ar nuo mažens globojančių trenerių, tačiau noras išbandyti save bei siekis tobulėti nugalėjo bet kokias abejones.

 

IMG_5236

Į Italiją išvyksta devintus metus žolės riedulį sportuojanti Samanta Jakovlevaitė, kuri žaidžia vidurio saugės ir puolėjos pozicijose. Prieš porą metų į stipriausią šalies komandą „Gintra-Strektė-Universitetas” perėjusi mergina yra greita ir techniška, išsiskiria talentu, veržlumu, gebėjimu jausti žaidimą, todėl greitai tapo viena ir šios ekipos lyderių.

Deimantė Silevičiūtė sportuoja jau penkerius metus. Vartininko pozicijoje rungtyniaujanti mergina trenerių apibūdinama kaip darbšti, talentinga, daug iš savęs reikalaujanti, puikaus charakterio žmogus.

Iki kelionės likus kelioms dienoms, prieš vakarinę treniruotę, kurioje dalyvavo Šiaulių „Gintros-Strektės-Universiteto” ir „Sporto gimnazija – SM Klevas” komandų merginos, susitikome su Samanta bei Deimante ir pasiteiravome, kokiomis nuotaikomis jos ruošiasi į kelionę.

 

Samanta Jakovlevaitė.

Išvykstame jau spalio 15 dieną. Romoje atstovausime Unione Hockey Capitolina klubo U-21 komandai. Drauge su mumis vyks ir vilnietė žaidėja Kristina Poškutė, kuri žais šio klubo moterų komandoje. Kai Italijos komandos treneriai kreipėsi su prašymu paskolinti kelias žaidėjas sezono pabaigai, pas mus buvo surengta atranka. Tuomet jau italai domėjosi pasiūlytomis kandidatūromis ir pasirinko mus. Baimės nėra, gal jaudulys šiek tiek, kadangi nuvykusios nežinome kas laukia, kaip seksis žaisti, koks ten lygis. Tačiau yra didelis noras parodyti kaip mes atrodome, tobulėti. Ne kasdien ir ne kiekvienam tokios galimybės atsiveria.

Viskas labai rimtai, ne šiaip kur nors išvykstame, su tėvų leidimais, su federacijos leidimais į rimtą klubą žaisti ir tobulėti.

Lietuvos čempionate trečiadienį dar žaisiu rungtynėse su Kelmės komanda, o ketvirtadienį jau išskrendame. Paskutinės Italijos čempionato rungtynės numatytos lapkričio 29 dieną. Per tą laiką planuojame sužaisti apie šešias rungtynes.

Deimantė Silevičiūtė.

Italijoje būsime apie pusantro mėnesio. Prieš išvyką buvo įvairių minčių. Buvo nerimo, kaip pavyks pritapti, kaip seksis susikalbėti su jais. Tėvai nelabai norėjo išleisti tokiam ilgam laikui. Anksčiau su rinktine vykdavome į kitas šalis, tačiau dabar viskas kitaip. Vykstame be komandos, be trenerių, tačiau viską su tėvais išsiaiškinome ir jie sutiko išleisti.

Pernai ir užpernai į Italiją buvo išvykusios po dvi žaidėjas iš Šiaulių, jos gerai atsiliepė apie gyvenimo, treniruočių sąlygas, todėl mums jau šiek tiek ramiau vykti.

Mokykloje taip pat visi palaiko, susitikome su mokytojais, paaiškinome situaciją, Italijoje turėsime internetą, tad galėsime su jais pasikonsultuoti jei kas bus neaišku, darysime užduotis.

Šiuo metu U-21 komandos vartininkė traumuota, tad man iš karto atvykus teks stoti į vartus. Tai didelė atsakomybė, tačiau reikės susitvarkyti su savo darbu. Reikia daugiau pozityvių minčių ir viskas bus gerai.

IMG_5259

Treniruotėje, kurioje dalyvavo abiejų Šiaulių žolės riedulio komandų žaidėjos, treneriai surengė staigmeną į Italiją išvyksiančioms merginoms. Trenerė Genutė Juodienė įteikė džiūvėsių, dešros ir lašinių, kad prisimintų Lietuvišką maistą ir nepriprastų prie Italijoje populiarių picų. Treneris Vaidotas Vaičeliūnas merginoms įteikė po klubo šaliką su užrašu „Šiauliai“, kad baigusios ginti Italijos klubo garbę merginos sugrįžtų į gimtuosius Šiaulius.

IMG_5260IMG_5262 IMG_5264 IMG_5265 IMG_5266

Leave a reply