„Džiugu žvelgti į puikią žolę, bet vargas renovuojant stadioną nepasimiršo“

Gardino g. regbio stadione susitikome su žmogumi, kuris labai daug prisidėjo prie to, kaip šiuo metu atrodo Gardino g. regbio stadiono danga. Tai – 14 metų sporto mokyklos „Klevas“ direktoriaus pavaduotojo ūkio reikalams pareigas ėjęs Jonas Morozovas. Vaikščiodamas po veją J.Morozovas prisiminė su kokiais iššūkiais ir sunkumais teko susidurti įrenginėjant stadioną, papasakojo ir kurioziškų nutikimų bei kokios mintys kyla dar ir šiandien, jau žvelgiant į puikiai vešinčią žolę.  

Naujojo regbio stadiono Šiauliuose, Gardino gatvėje veja jau pasirengusi priimti sportininkus, tačiau teisėjo švilpuko, skelbiančio pirmųjų rungtynių pradžią, dar teks palaukti. Luktelėti teks dėl labai svarbios priežasties – šalia stadiono auga „REGBIO NAMAI“. Tai pastatas, kuriame bus regbininkams skirti persirengimo kambariai, dušai, treniruoklių salė ir netgi tribūnos žiūrovams. Jei kitų sporto šakų atstovams tokia „prabanga“ jau yra tapusi kasdienybe, tai regbio atstovai jos laukė jau beveik 45-erius metus, nuo pat  šios sporto šakos atsiradimo Šiauliuose. Argi galima ginčytis, kad „REGBIO NAMAI“ – tai visų regbininkų svajonė.

Kai J.Morozovas atėjo dirbti į sporto mokyklą „Klevas“, mokykla apėmė tris sporto šakas – žolės riedulį, regbį ir futbolą. Pasak pašnekovo – regbis buvo pati nuskriausčiausia sporto šaka.

„Nežinau, kodėl buvo pažiūrėta pro pirštus į šios sporto šakos atstovus. Pats ne vienerius metus futbolą žaidžiau, matydavome jų treniruotes, pažinojome vieni kitus. Regbininkai neturėjo savo kampo, vyrai rengdavosi pievose, o mes turėjom ir dušus kaip balti žmonės. Tad per tiek metų, kiek regbis gyvuoja – tai, kas dabar yra statoma ir įrenginėjama – tai didžiausia dovana, kokia tik begali būti šios sporto šakos atstovams“,- pasakojo J.Morozovas.

Pašnekovas pasakoja, kad jam dirbant sporto mokykloje „Klevas“ teko prisidėti prie visų trijų sporto šakų stadionų tvarkymo. Buvo rekonstruojamas Daukanto gatvės futbolo stadionas, įrenginėjamas žolės riedulio stadionas, taip pat drauge su Valstybinės sienos apsaugos tarnybos, Šiaulių rinktine buvo įrengtas Zoknių regbio stadionas. Tai buvo pirmasis didelis žingsnis tvarkant ir tobulinant regbio bazę. Kai Šiaulių m. savivaldybė perdavė Gardino gatvės stadioną „Klevo“ sporto mokyklai, netrukus čia prasidėjo darbai. Pirmiausia reikėjo išlėkščiuoti aikštę, išpurenti, sutvarkyti velėną. Po to – išnaikinti piktžoles. O tuomet atėjo metas rinkti akmenis.

„Piktžoles naikinom labai ilgai, nupurškiam, o jos ir toliau dygsta. Arėm, purenom, purškėm. Kai pagaliau baigėm kovą su jomis, prasidėjo akmenų rinkimas. Dar vienas „malonus“ etapas. Renkame į kibiriukus, pilame į karutį ir į stadiono pakraštį vežame. Kiekvieną akmenuką išrinkome, o viskas buvo atliekama rankiniu būdu. Treneriai su vaikais, veteranai ėjo, dirbo, rinko, visi stengėsi bendram tikslui“,- darbų eigą prisiminė pašnekovas.  

Išlyginus stadioną buvo įrengtas papildomas drenažas, kuris buvo sujungtas su lietaus kanalizacija. Drenažas puikiai veikia, todėl net ir didelių liūčių metu stadione nelieka balų. Atėjo laikas bene svarbiausiam ir atsakingiausiam etapui – juodžemio vežimui.

„Išsitampėm virves, nusiniveliavome stadiono dangą. Dar ir dabar žvelgdamas į puikią žolę vis prisimenu vargus – 7.00 val. jau būdavau stadione ir priiminėdavau juodžemį. Būdavo porą sunkvežimių priimu, tris – išlyginam, prasiniveliuojam. Keli žmonės dirbome, viskas ir vėl rankiniu būdu – 700 kubinių metrų juodžemio išlyginome grėbliukais. Lietus užlijo – voluoji, žiūri, kad blogai, dar pili, lygini. Čia buvo kuoliukų miškas. Tačiau dabar, kai žolė suaugo, aiškiai matyti, kokybiška aikštė, kaip stiklas lygi. Tačiau, kad ir kokia graži žolė – sunkumai ją įrenginėjant nepasimiršo“,- pasakojo J.Morozovas.

Po to buvo sodinama žolė. Kauniečių įmonė sėjo, prižiūrėjo, kad suaugtų, tręšė, tvarkė. Tuomet vasarą buvo galimybė išmėginti laistymo sistemą kuri veikė be priekaištų. Taigi, dabar regbininkai turi puikų, paruoštą rungtynėms stadioną. Kai statybininkai baigs darbus, įrengs patalpas, bus baigta tvarkyti aplinka, artėjant kitų metų vasarai STADIONE BUS SURENGTOS PIRMOS REGBIO RUNGTYNĖS !!!