F.Paškevičiaus taurė 2019 – AKIMIRKOS IR REZULTATAI

Šiauliuose vyko tradicinis, tarptautinis regbio turnyras „F.Paškevičiaus taurė 2019“. Turnyre dalyvavo Šiaulių regbio akademijos komandos, o taip pat svečiai iš Latvijos ir Kaliningrado srities. Varžybose dalyvavo U-13 ir U-15 amžiaus grupių komandos. Abiejose grupėse triumfavo Kaliningrado komandos. Geriausiai iš Šiaulių regbio akademijos komandų sekėsi Vytaro Bloškio auklėtiniams „Regbio Akademija-BaltRex“ žaidėjams, kurie U-15 grupėje pasipuošė sidabro medaliais. U-13 amžiaus grupėje  Justino Vasiliausko vadovaujama „Regbio Akademija-Vairas“ ekipa iškovojo bronzos medalius.

Nuotraukų galerija : ČIA

U-13 amžiaus grupėje dalyvavo šešios komandos, kurios buvo suskirstytos į du pogrupius po tris.

A grupėje geriausiai sekėsi jauniesiems „Regbio Akademija-Vairas“ regbininkams. Pirmą kartą dalyvaudami tokiame turnyre jie sugebėjo įveikti abi varžovų komandas ir užimti pirmą vietą grupėje. Antroje vietoje liko Kaliningradas-2 ekipa, trečioje – Jelgavos „Elėja“ komanda.

B grupėje pajėgiausi buvo Kaliningradas-1 komanda. Antrą vietą užėmė Rygos „Livonia“ ekipa. Treti liko Dominyko Matuzevičiaus treniruojami Šiaulių „Regbio Akademija United“ ekipos jaunieji regbininkai.

Kaliningradas-1 U-13

Livonia U-13

RA-Vairas U-13

Pirmą ir antrą vietas grupėse užėmusios komandos pateko į pusfinalį.

Puikiai rungtyniavę grupės etape, pusfinalyje „Regbio Akademija-Vairas“ ekipa turėjo pripažinti „Livonia“ ekipos pranašumą. Antrose rungtynėse Kaliningradas-1 komanda šventė pergalę prieš Kaliningradas-2 ekipą.

Finale po itin atkaklios kovos pergalę šventė svečiai iš Kaliningrado, „Livonia“ užėmė antrą vietą.

Mače dėl trečios vietos „Regbio Akademija-Vairas“ komanda sugebėjo palaužti Kaliningradas-2 komandą ir iškovojo bronzos medalius.

Mače dėl 5-6 vietų Šiaulių „RA United“ laimėjo prieš Jelgavos „Elėja“ komandą.

„Šiai komandai toks turnyras buvo pirmasis, todėl pasiekimu tikrai džiaugiamės. Įgijome žaidybinės patirties, išmėginome jėgas su kaimyninių šalių bendraamžiais. Pamatėme sritis, kurias reikia tobulinti, kad ateityje užimtume dar aukštesnes vietas. Apmaudu, kad pusfinalyje komanda šiek tiek pasimetė pamačiusi gerokai aukštesnius ir stambiau sudėtus varžovų žaidėjus, ko pasekoje pralaimėjome. Nors kitą dieną mes jiems atsirevanšavome turnyre Vilniuje, tuo pačiu sau įrodydami, kad galime kovoti net ir su fiziškai stipresniais varžovais. Ypač norėčiau pagirti geriausiu komandos žaidėju tapusį Matą Jocą, kuris savo energija ir užsivedimu aikštėje suteikia energijos ir kitiems“,- pasakojo Šiaulių „RA-Vairas“ ekipos treneris J.Vasiliauskas.

Kaliningradas-2 U-13

RA United U-13

Elėja U-13

Geriausi žaidėjai (U-13) :

  1. Kaliningradas-1 – Danil Tarasenok
  2. Rygos „Livonia“ – Ruslan Sosnars
  3. Šiaulių „RA-Vairas“ – Matas Jocas
  4. Kaliningradas-2 – Maria Lagutina
  5. Šiaulių „RA United“ – Armandas Juškėnas
  6. Jelgavos „Elėja“ – Raivis Pobearžins

 

U-15 amžiaus grupėje dėl apdovanojimų kovojo keturios komandos :

Šiaulių „RA-Vairas“ (treneris E.Kanopackis), Šiaulių „RA-BaltRex“ (treneris Vytaras Bloškys), Kaliningrado sporto mokykla ir Latvijos, Jelgavos „Elėjos“ komanda.

Komandos žaidė rato sistema. Susumavus pergales ir pralaimėjimus paaiškėjo, kad pirma ir antra vietos (Kaliningrado ir „RA-BaltRex“)  komandos surinko po 7 taškus, o trečia ir ketvirta vietos („RA-Vairas“  ir „Elėjos“ ekipos) pelnė po 5 taškus.

Kad paaiškėtų nugalėtojai, teko skaičiuoti tarpusavio susitikimų rezultatus. „RA-BaltRex“ pralaimėjo Kaliningrado ekipai 0:5, todėl svečiams iš Kaliningrado skirta pirmoji vieta, o „RA-BaltRex“ regbininkai užėmė antrą vietą.

Trečią vietą dėl geresnio tarpusavio santykio pelnė Latvijos „Elėjos“ komanda, o „RA-Vairas“ komanda užėmė ketvirtą vietą.

Kaliningradas U-15

RA-BaltRex U-15

Elėja U-15

RA-Vairas U-15

 

„Pirmosios rungtynės su Kaliningrado regbininkais mums buvo lemtingos. Pralaimėjome varžovams pačioje mačo pabaigoje. Žinojome, kad su Vairo ir Elėjos komandomis laukia kova, tačiau supratome, kad nesėkmė pirmame mače apsunkins galimybes kovojant dėl pirmos vietos. Taip ir nutiko. Laimėjome du likusius mačus, bet prarasti taškai nulėmė, kad su ta pačia Kaliningrado komanda surinkome vienodą taškų, o pirma vieta jiems atiteko dėl laimėto mačo prieš mus. Šiek tiek apmaudu dėl to, bet turiu pasidžiaugti vaikinais, kurie per du laimėtus mačus pademonstravo tikrai gerą žaidimą“,- pasakojo Šiaulių „RA-BaltRex“ treneris Vytaras Bloškys.

Geriausi žaidėjai (U-15) :

  1. Kaliningradas – Juri Čižov
  2. Šiaulių „RA-BaltRex“ – Benas Žalnėravičius
  3. Jelgavos „Elėja“ – Sanies Volants
  4. Šiaulių „RA-Vairas“ – Mantas Vaitėkūnas