Į turnyrą Kaliningrade išvyko trys jaunųjų regbininkų komandos

Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijos delegacija šiandien anksti ryte išvyko į tradicinį tarptautinį regbio turnyrą “Baltijos Štormas”, kuris vyks Kaliningrado srityje Zelenogradske. Turnyre Šiaulių akademijai atstovaus trys komandos. Dvi varžysis 2007-2008 metų amžiaus grupėje (komandas treniruoja Vytautas Kalinauskas) ir viena komanda kovos 2004-2005 metų amžiaus grupėje (komandą treniruoja Saulius Vertelis). Po kelionės, kelias valandas pailsėję, jau šiandien vakare jaunieji šiauliečiai žais pirmąsias rungtynes grupių etapuose.

Treneris Vytautas Kalinauskas turnyre Kaliningrade vadovaus dviems 2007-2008 metais gimusių jaunuolių komandoms. Be Šiaulių regbio akademijos pirmos ir antros komandų, šioje amžiaus grupėje dėl apdovanojimų kausis dar 18 komandų iš Rusijos, Latvijos ir Lietuvos.  Treneris V.Kalinauskas tikisi, kad jo auklėtiniams turnyre pavyks iškovoti prizines vietas ir išskiria, kad pagrindinė kova laukia su Kazanės, Krasnojarsko, Tverės komandomis ir žinoma šeimininkų, Kaliningrado srities rinktine.

“Šiame turnyre ypač galingai atrodo Rusijos miestų komandos. Būtent su jais tradiciškai ir kaunamės dėl apdovanojimų. Šiemet jau dalyvavome panašiame turnyre Kaliningrade, kur teko kovoti su tais pačiais priešininkais, kurie bus ir šį kartą. Praėjusį kartą užėmėme trečią vietą, tikiuosi, ka dir šį kartą mes sugebėsime iškovoti prizines vietas”,- pasakojo V.Kalinauskas.

Prieš šį turnyrą V.Kalinausko auklėtiniai žaidimo įgūdžius tobulino penkių dienų stovykloje. Jaunieji Šiaulių regbininkai kasdien treniruodavosi ir žaisdavo draugiškus mačus su drauge stovyklavusia Latvijos bendraamžių komanda.

2004-2005 metų gimimo amžiaus grupėje, su septyniomis varžovų komandomis kovos Šiaulių regbio akademijos komanda, kuriai vadovauja Saulius Vertelis. Strategas šią akademijos rinktinę vadina eksperimentine, kadangi jos sudėtyje nemažai jaunuolių metais ar dviem jaunesnių nei varžovai.

„Mūsų rinktinė šiek tiek jaunesnė nei varžovų komandos, nemažai 2006 metais gimusių vaikinų. Norime suteikti patirties jaunesniems regbininkams ir tikiuosi, kad pavyks garbingai pakovoti su varžovais. Jei pavyks keturių komandų grupėje užimti bent antrą vietą ir pateikti į pusfinalį, tai bus labai geras pasiekimas šiai komandai. Jei ne, vertinsime turnyrą, kaip puikų pasiruošimą artėjančiam Lietuvos pirmenybių sezonui“,- pasakojo S.Vertelis.

Sauliaus Vetelio auklėtiniai kovas turnyre pradės jau šį vakarą. Atvykę ir kelias valandas pailsėję šiauliečiai stos į kovą su dviem Maskvos komandomis. Rytoj laukia rungtynės su Kaliningrado srities rinktine.

Regbio turnyras „Baltijos Štormas“ Kaliningrade rengiamas jau aštuntą kartą. Šiemet dėl apdovanosimų keturiose amžiaus grupėse kovos 38 komandos.