Iš Lenkijos – su medaliais ir idėjomis ateičiai

Lenkijoje vykusiame tarptautiniame regbio-7 U-21 turnyre „Baltijos čempionatas 2014“ Šiaulių sporto vidurinės mokyklos komanda iškovojo trečią vietą, jungtinė šiauliečių ir latvių „Baltrex-Livonija“ ekipa turnyre pelnė ketvirtą vietą.

Baltrex 06

 

Turnyre Lenkijoje, Gdansko mieste dalyvavo septynios komandos, kurios buvo suskirstytos į du pogrupius. Viename jų rungtyniavo Šiaulių sporto vidurinės mokyklos, Kaliningrado ir Lenkijos, Gdansko „Lechia“ klubai. Antrame pogrupyje jėgas išbandė „Baltrex-Livonija“, ukrainiečiai ir dvi ekipos iš Lenkijos.

Siekdami pritraukti daugiau turnyre dalyvausiančių komandų, organizatoriai įtraukė taisyklę, kad U21 komandai gali atstovauti ir vyresni žaidėjai, tiesa, vienu metu aikštėje jų turi būti ne daugiau kaip du.

„Toks sprendimas tikrai pagirtinas ir sveikintinas. Kai kurios komandos neturi tiek konkrečios amžiaus grupės žaidėjų, todėl joms būtų užkirstas kelias sudalyvauti turnyre. Be to, nors ir du, tačiau labiau patyrę žaidėjai esantys aikštėje sukontroliuoja jaunimą“,- teigė „Baltrex-Livonija“ treneris Edmundas Ščavinskas.

Šiame turnyre „Baltrex-Livonijos“ garbę gynė „Baltrex-Šiauliai“ komandos rėmėjas Marius Ambrazevičius ir Latvijos „Livonijos“ klubo rėmėjas Janis Zuments. Tai buvo pirmasis šių vyrų debiutas regbio varžybose. „Labai smagu, kad rėmėjai ne tik padeda klubams ne tik išgyventi, tačiau ir patys išbandė, ką reiškia išbėgti į aikštę ir ginti klubo garbę. Jie pasirodė tikrai neblogai, tikiuosi, kad tai nebus paskutinis jų pasirodymas aikštėje“,- pasakojo E.Ščavinskas.

Abiejų Lietuvos komandų turnyre laukė kone identiškas scenarijus. Abi grupės rungtynėse pralaimėjo tik po kartą. Šiaulių sporto vidurinės mokyklos auklėtiniai nusileido „Lechia“ klubui, o „Baltrex-Livonija“ neatsilaikė prieš Ukrainos komandą. Abi komandos rungtynes pralaimėjo paskutinėmis sekundėmis, minimaliais skirtumais.

Pusfinalio etape, kovojant dėl teisės pakliūti į finalą Šiaulių sporto vidurinės mokyklos komanda vėl po atkaklios kovos, paskutinėmis sekundėmis pralaimėjo ukrainiečiams, o „Baltrex-Livonija“ klubas tokio pat scenarijaus trileryje nusileido „Lechia“ komandai.

Pralaimėjimai lėmė, kad finale dėl čempionų vardo kovojo Ukrainos ir Lenkijos komandos, o dėl trečios vietos žaidė abi Šiaulių komandos.

Finalą laimėjo ukrainiečiai ir tapo čempionais, antroje vietoje liko turnyro organizatoriai – „Lechia“ klubo regbininkai.

Mažajame finale Šiaulių vidurinės sporto mokyklos auklėtiniai įveikė „Baltrex-Livonija“ klubą ir užėmė trečią vietą.

„Šiaulių sporto vidurinės mokyklos treneris Tomas Zibolis buvo išvyks su Lietuvos rinktine į Andorą kautis su šios šalies regbininkais, todėl man teko vadovauti abiem šiaulietiškoms ekipoms. Paskutiniame mače sporto vidurinės mokyklos jaunieji žaidėjai buvo išsaugojo daugiau jėgų. Tai ir lėmė jų pergalę. Apskritai turnyre abiejų komandų žaidėjai labai neblogai kovėsi, tik lemiamais momentais jiems pritrūko sėkmės. Abi ekipos į Lenkiją atvyko ne stipriausios sudėties, todėl pasiektas rezultatas yra tikrai geras“,- komandų pasirodymu turnyre džiaugėsi E.Ščavinskas.

Baltrex 08 Baltrex 07

 

Su Lietuvos regbio delegacija Lenkijoje kartu lankėsi ir sporto mokyklos „Klevas“ direktorius Svajūnas Mikalčius. „Turnyro metu mes pakvietėme Lenkijos regiono regbininkus prisijungti prie Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos ir Kaliningrado srities komandų ir dalyvauti Baltijos regbio čempionate. Lenkijoje regbio lygis labai aukštas, todėl tokios komandos įsijungimas į čempionatą įneštų dar daugiau intrigos, kas nugalės“,- teigė S.Mikalčius.

Taip pat buvo aptarta galimybė ankstyvą pavasarį, prieš prasidedant regbio sezonui sužaisti super regbio mačą. „Apie galimybę surengti mačą su profesionaliu Lenkijos čempionų „Lechia“ klubu buvo kalbėta dar pernai, tačiau nepavyko susiderinti visų detalių, tad šį kartą vėl iš naujo derinome detales. To mačo metu Lenkijos čempionai žaistų prieš Lietuvos čempionus. Kadangi šiemet „Baltrex-Šiauliai“ komanda tapo Lietuvos čempione, o ši komanda glaudžiai bendradarbiauja su Latvijos čempionais „Livonija“ regbininkais, tad buvo pasiūlyta galimybė lietuvių ir latvių čempionų rinktinei išmėginti jėgas su lenkais. Dabar turime laiko per žiemą, suderinti tikslią datą“,- teigė S.Mikalčius.

Baltrex 04 Baltrex 03 Baltrex 05 Baltrex 02 Baltrex 01 Baltrex 09 Baltrex 10

 

 

 

 

Leave a reply