Iš turnyro Kaliningrade jaunieji SM „Klevas“ regbininkai grįžo su medaliais

Trys Šiaulių sporto mokyklos „Klevas“ regbio komandos dalyvavo tarptautiniame regbio turnyre Kaliningrade. Puikiai rungtyniavę šiauliečiai iškovojo aukso ir sidabro medalius.

Kaliningr1

Turnyre Šiaulių m. sporto mokyklą „Klevas“ atstovavo trys komandos : Vytauto Kalinausko vadovaujama 2001-02 m. gimusių vaikinų ekipa, ir dvi jungtinės Sauliaus Vertelio ir Vytaro Bloškio 2003 m. ir 2004-05 m. gimusių berniukų komandos.

Kaliningr5

Vyriausių 14-15 metų, jaunučių grupėje iš viso kovojo šešios komandos. Jos buvo suskirstytos į du pogrupius. Savajame pogrupyje šiauliečiams teko kautis su Kaliningrado srities ir Latvijos Jūrmalos komandomis.

„Rungtynes su Kaliningrado srities komanda laimėjome be didesnio vargo, tačiau su latviais teko gerokai paplušėti. Sudėtingas rungtynes laimėjome 17:7, nors teko vytis varžovus, kurie pradžioje buvo išsiveržę į priekį. Kai vaikinai susitvarkė su jauduliu, perėmėme iniciatyvą į savo rankas ir jau kontroliavome mačo eigą“,- pasakojo treneris V.Kalinauskas.

Užėmusi grupėje pirmą vietą SM „Klevas“ komanda pateko į finalą, kur susikovė su nuolatine Rusijos čempionato prizininke, Kazanės komanda.

„Rungtynių pradžioje žaidimą kontroliavo Kazanės komanda.  Po pirmo kėlinio ji pirmavo 7:0. Mes ir antrajame kėlinyje daugiausia gindavomės, tačiau sugebėjome tris kartus pasinaudoti varžovų klaidomis. Tai padėjo švęsti pergalę ir tapti čempionais. Antrajame kėlinyje atlikome tris žeminimus, o varžovai nepelnė nė taško. Labai didžiuojuosi savo komanda, kuri puikiai atidirbo gynyboje ne tik šiame mače, bet ir viso turnyro metu. Tie kurie žaidė, atidavė visas jėgas“,- pasakojo V.Kalinauskas.

Geriausias komandos žaidėju išrinktas Povilas Kėža.

Kaliningr4

Kaliningr3

Kaliningr2

Patirties trūkumas pakišo koją 2003 m. gimusių berniukų komandai. Šioje grupėje dalyvavo penkios komandos – trys iš Rusijos, viena iš Latvijos ir Šiaulių sporto mokyklos „Klevas“ atstovai.

Buvo žaidžiama rato sistema, tad visos komandos sužaidė po keturias rungtynes ir buvo skaičiuojami taškai. Šiauliečiams nepavyko iškovoti nė vienos pergalės ir jis turnyre turėjo tenkintis penktąja vieta.

„Šioje grupėje mums nelabai pasisekė. Suvažiavo visos labai pajėgios komandos. Mums pritrūko ne tik fizinės jėgos, tačiau ir žaidybinės patirties. Tačiau patirtis ir kaupiama tokiuose turnyruose“,- pasakojo S.Vertelis.

2004-2005 m. gimusių berniukų grupėje dalyvavo net 12 komandų. Šiauliečiai pateko į B lygą, kurioje laimėjo visus susitikimus. Užėmę pirmą vietą pogrupyje jie pateko į finalinį etapą, kuriame buvo kovojama dėl medalių.

Finaliniame etape SM „Klevas“ komanda sužaidė lygiosiomis su Latvijos komanda ir nugalėjo Rusijos atstovus. Latviai taip pat laimėjo prieš rusus, tad siekiant išsiaiškinti, uri komanda tapo nugalėtoja, teko skaičiuoti papildomus rodiklius. Rusijos komanda rungtynėse su lietuviais atliko du žeminimus, o mače su latviais vos vieną, tai lėmė, kad šiauliečiai turėjo tenkintis antrąja vieta, o latviai tapo nugalėtojais.

„Ši komanda labai gerai pasirodė. Buvo gan aukšto lygio turnyras. Ypač džiugu matyti, kaip gerai komanda žaidžia su pajėgiais priešininkais, su stipriomis komandomis. Esu labai patenkintas šiuo turnyru, kadangi vaikai gauna labai daug naudos, įgyja patirties, todėl ateityje bus dar lengviau žaisti ir siekti pergalių“,- pasakojo S.Vertelis.

Leave a reply