Iš turnyro Kaliningrade – su sidabro medaliais

Šiaulių sporto mokyklos „Klevas“ regbio komandos rugpjūčio 24-26 dienomis dalyvavo Kaliningrado srityje, Zelenogradsko kurorte vykusiame septintajame tarptautiniame vaikų ir jaunimo regbio turnyre. Puikiai pasirodė Vytaro Bloškio treniruojama SM „Klevas-Gilvyčiai“ komanda, kuri iškovojo sidabro medalius. Vytauto Kalinausko vadovaujama vaikų komanda kovojo su vyresniais varžovais, tačiau sugebėjo užimti 10 vietą tarp 15 dalyvių. Sauliaus Vertelio vadovaujamai sporto mokyklos „Klevas“ rinktinei pritrūko sėkmės – visos rungtynės buvo aukšto lygio ir atkaklios, o pergales lemdavo smulkmenos ir fortūna, kuri šypsojosi varžovams. Komanda užėmė 5 vietą.

SM „Klevas-Gilvyčiai“ iškovojo sidabro medalius

2005 m. amžiaus grupėje kovojo Vytaro Bloškio vadovaujama komanda „Klevas-Gilvyčiai“. Šiauliečiai puikiai kovojo su itin pajėgiais varžovais ir sugebėjo iškovoti sidabro medalius.

„Turnyre mums pasisekė netgi geriau nei tikėjomės. Atvykus pamatėme, kad komandų pajėgumas itin aukštas, todėl buvome nusiteikę itin ritmai kovai. Deja pirmame mače turėjome pripažinti Kazanės komandos pranašumą. Po šalto dušo turėjome rimtą pokalbį su vaikais, pavyko juos motyvuoti, kad dar niekas neprarasta. Vaikai susikaupė ir likusias dvi dienos rungtynes laimėjo prieš „Raudonųjų vilkų“ ir „Štormas-2“ komandas iš Rusijos“,- teigė V.Bloškys.

SM „Klevas-Gilvyčiai“ komanda pateko į stipriausiųjų ketvertą ir antrą dieną stojo į kovą dėl medalių.

„Pusfinalyje mūsų varžove buvo itin pajėgi „Štormas-1“ komanda iš Rusijos. Netikėtai lengvai 5:2 juos įveikėme ir patekome į finalą. Finale mūsų varžovais tapo Latvijos ekipa. Rungtynės baigėsi lygiosiomis 2:2, per pratęsimą žaidėme iki auksinių taškų. Sėkmė nusišypsojo varžovams ir jie tapo nugalėtojais. Labai didžiuojuosi savo žaidėjais, kadangi jie parodė, kad gali rungtyniauti itin aukštame lygyje. Dabar pakiliomis nuotaikomis laukiame Lietuvos čempionato pradžios“,- pasakojo V.Bloškys.

Geriausiu komandos žaidėju pripažintas Edvinas Petrauskas.

Trenerio Vytauto Kalinausko vadovaujama 2006-2007 metais gimusių berniukų komandai nepasisekė su burtais. Patekę į itin pajėgų pogrupį jie iškovojo pergalę ir tris kartus pralaimėjo. Antrą dieną jaunieji šiauliečiai susikaupė ir įtikinamai nugalėjo dvi varžovų komandas ir bendroje įskaitoje tarp 15 dalyvių užėmė 10 vietą.

 „Vaikams buvo sunku kovoti šioje amžiaus grupėje, kadangi mūsų komandoje tik vienas vaikas gimęs 2006 metais, visi kiti – metais jaunesni. Šioje amžiaus grupėje vieneri metai vaikų pajėgumui labai daug reiškia. Apmaudžiai patekome į pajėgiausią pogrupį, todėl kautis buvo itin sunku. Nepaisant sudėtingos situacijos, vaikai kovėsi pagirtinai, labai stengėsi. Kitais metais mes pateksime į tą pačią amžiaus grupę, būsime metais vyresni ir manau turėsime realią galimybę kovoti dėl medalių, o šiemet garbingai sudalyvavom ir kaupėme patirtį“,- pasakojo V.Kalinauskas.  

Geriausiu komandoje išrinktas Džiugas Kairys.

Treneris Saulius Vertelis vyko su 2003-2004 metais gimusių vaikinų komanda – sporto mokyklos „Klevas“ šios amžiaus grupės rinktine. Vaikinams teko kovoti U-15 amžiaus grupėje su penkiomis komandomis. Pirmą dieną šiauliečiai sužaidė lygiosiomis su Latvijos „Mitva“ komanda ir pralaimėjo pajėgiai Rusijos ekipai. Antrą dieną šiauliečiai šventė pergalę ir turėjo du kartus pripažinti varžovų pranašumą. Susumavus taškus paaiškėjo, kad SM „Klevas“ komanda užėmė penktą vietą.

„Fortūna šį kartą buvo tikrai ne mūsų pusėje. Komanda buvo pakankamai pajėgi kautis dėl apdovanojimų, visi mačai vyko atkakliai, vaikinai demonstravo tikrai aukšto lygio žaidimą, tačiau lemiamomis atkarpomis priimti ne visiškai teisingi sprendimai lemdavo nesėkmingą mačo pabaigą. Tačiau nenusimename, pamatėme, kad galime kautis su tikrai pajėgiais varžovais ir niekuo jiems nenusileisti. Bus stimulas dar labiau stengtis treniruotėse“,- pasakojo treneris S.Vertelis.

Rugsėjo 2 dieną turnyru Šiauliuose, Zoknių stadione startuos Lietuvos jaunučių A regibo pirmenybės, tad turnyras Kaliningrade sportininkams tapo puikiu jėgų išbandymu prieš stojant į kovą Lietuvos pirmenybėse.