Išsamiai apie regbio turnyrą „F.Paškevičiaus taurė 2017“ (Komentarai)

Šiauliuose vyko tradicinis regbio turnyras „Felikso Paškevičiaus taurė 2017″. Šiemet į Šiaulius susirinko 10 regbio klubų iš Latvijos, Kaliningrado srities ir žinoma šeimininkai šiauliečiai, sporto mokyklos „Klevas“ atstovai. Turnyras buvo rengiamas dviejuose stadionuose. Zokniuose kovojo keturios U-15 amžiaus grupės komandos, o „Juventa-99“ stadione susigrūmė šešios U-13 amžiaus grupės ekipos. Abiejose grupėse puikiai pasirodė šiauliečiai, kurie iškovojo pirmąsias vietas. 


Nuotraukų galerija : ČIA

U-15 grupėje kovojo keturios komandos – Šiaulių SM “Klevas”, Kaliningrado srities regbininkai ir dvi ekipos iš Latvijos : Jelgavos “Mitava” ir Jūrmalos SM.  

Abi latvių komandas be vargo įveikusi Šiaulių sporto mokyklos “Klevas” komanda, kuriai vadovauja Vytautas Kalinauskas, dėl nugalėtojų vardo susitiko su svečiais iš Kaliningrado. Mačas prasidėjo gan netikėtai, svečiai prispaudė kamuolį įskaitiniame plote ir pirmavo. Nepaisant šaldo dušo pradžioje, šiauliečiai lyg pabudo iš miego ir jau tuomet nepaliko vilčių varžovams.

“Turnyras geras, naudingas jauniesiems sportininkams. Žinoma, tikėjomės, kad stipresnės komandos atvyks, kadangi mūsų vaikinų lygis jau gan aukštas, tad didesnio pasipriešinimo sulaukėme tik finale, kovodami su Kaliningrado komanda. Mačo pradžioje netgi priešininkai pelnė taškus ir šiek tiek išmušė žaidėjus iš vėžių. Tačiau kai pagavome ritmą, tai jau nebebuvo įmanoma mūsų sulaikyti. Įgijome patirties, tiesiog pačios geriausios emocijos”,- pasakojo V.Kalinauskas.  

Geriausiu nugalėtojų komandos žaidėju pripažintas Arnas Prielaidas. Treneris taip pat gyrė komandą į pergales vedusius Luką Gylį, Arną Bagarauską bei Dominyką Trinką.

U-13 grupėje dėl apdovanojimų kovojo šešios ekipos : dvi Šiaulių SM “Klevas-2” (tren. Saulius Vertelis) ir “Klevas-3” (tren. Vytaras Bloškys) komandos, Latvijos, Jelgavos “Mitava” ir trys Kaliningrado srities komandos.

Šioje grupėje komandos buvo suskirstytos į du pogrupius po tris ekipas. Pirmą vietą užėmusi komanda dėl patekimo į finalą kovojo su kitos grupės antrąja ekipa.

“Klevas-2” komanda pogrupyje po kartą laimėjo ir pralaimėjo bei pateko į pusfinalį. Deja kaunantis dėl patekimo į finalą šiauliečiams kelią pastojo pajėgi “Kailningrado-1” komanda, kuri šventė pergalę20:0.

“Klevas-3” pusfinalyje nugalėjo Latvijos “Mitavos” komandą 10:0, o finale jų laukė “Kaliningrado-1” ekipos sportininkai. Itin atkaklioje finalinėje kovoje šiauliečiai parodė kovingumo pavyzdį ir jau pasibaigus pagrindiniam finalinių rungtynių laikui sugebėjo kamuolį prispausti įskaitiniame plote. Tai lėmė pergalę ir čempionų vardus.

“Klevas-2” ekipa tarp šešių komandų užėmė ketvirtą vietą.

Turnyro organizatoriai džiaugėsi pavykusiu renginiu. Nepaisant to, kad buvo planuotas didesnis dalyvių skaičius, turnyras pavyko, vaikai buvo viskuo patenkinti, kupini gerų emocijų.

“Turnyras tikrai pavyko. Pagelbėjo ir tai, kad buvo labai geros oro sąlygos. Varžybos vyko dviejuose stadionuose, aikščių kokybė gera, vaikai nepatyrė traumų, visi laimingi, kupini gerų emocijų. Apgailestaujam, kad paskutinę akimirką planus atvykti, kitiems metams teko atidėti Ukrainos delegacijai. Nepaisant to, turnyras buvo gan aukšto lygio. Palyginus varžybų lygį prieš penkerius metus ir dabar matosi, kad visi tobulėja, gerina žaidimą, ugdo šaunų jaunimą. Labai patobulėję Kaliningrado sportininkai, džiugina, kad ir Latvijos sportininkai juda į priekį. Tokie turnyrai leidžia mums pasimokyti vieniems iš kitų, parodyti savo lygį, įvertinti pasiekimus”,- pasakojo sporto mokyklos “Klevas” direktorius Svajūnas Mikalčius.

“Nepaisant to, kad komandų buvo mažiau nei planavome, turnyras įvyko ir jis visiems dalyviams paliko gerą įspūdį. Visos rugntynės buvo rimtos, be kovos pergalių niekas nedalino, tad visi sportininkai pasikrovė teigiamų emocijų, patobulino įgūdžius ir tiesiog gerai praleido laiką. Netgi galvojame ateityje pereiti prie panašaus modelio turnyrų, kuomet bus žiūrima ne į  kuo didesnį dalyvių skaičių, o į komandų pajėgumą. Norime padėkoti rėmėjams, kurie prisidėjo, kad šį šventė visiems dalyviams būtų įsimintina. Dėkojame  Šiaulių miesto savivaldybei. Atskirą ačiū norime tarti AB “Gubernija”, kuri pasirūpino nuo saulės ir vėjo apsaugančiomis palapinėmis kiekvienai komandai”,- pasakojo vienas iš turnyro organizatorių Rimantas Zeringis.