Jaunieji regbistai kovos turnyre Prahoje

Šiandien ryte pilnas autobusas regbio sporto šaką kultivuojančių jaunuolių pajudėjo iš Šiaulių į Čekijos sostinę Prahą, kur dalyvaus tradiciniame „Prahos jaunimo regbio festivalyje“. Trečius metus vysiantis turnyras sukvietė daugiau kaip 100 komandų. Be šeimininkų čekų taip pat dalyvaus komandos iš Lietuvos, Latvijos, Kaliningrado srities, Ukrainos, Austrijos ir Vokietijos. Turnyras unikalus tuo, kad varžybos vyks net penkiuose stadionuose, o sportininkai dėl apdovanojimų varžysis net šešiose amžiaus grupėse – nuo 6 iki 16 metų.

IMG_9831

Šiaulių komandos į šį turnyrą pateko paskutinę minutę. Latvijos komanda, ruošdamasi turnyrui Čekijoje, atvyko treniruotis į Šiaulius ir vietos treneriams papasakojo apie šį turnyrą. Šiauliečiams suskubus susiekti su organizatoriais paaiškėjo, kad liko labai mažai laiko sutvarkyti dokumentus bei suderinti visas detales. Kone į benuvažiuojantį traukinį įšokti spėję šiauliečiai gavo patvirtinimą, kad yra laukiami Čekijoje.

IMG_9831

„Baltrex-Šiauliai“ klubas bendradarbiaudamas su sporto mokykla „Klevas“, į šį turnyrą delegavo tris komandas – Rimanto Zeringio treniruojamą U-16, Vytauto Kalinausko vadovaujamą U-14 ir Sauliaus Vertelio treniruojamą U-12.

U-16 turnyre kovos 7 komandos – Prahos „Slavia“, Vilniaus regbio akademija, Šiaulių „Baltrex-Šiauliai“, Kijevo „Darnitsa“, Rygos regbio plėtros asociacijos bei Vokietijos Bayerno ir Leipcigo komandos.
Treneris R.Zeringis pasakoja, kad šiame turnyre svarbiausia įgyti patirties, kuo geriau pasiruošti artėjančioms kovoms Lietuvos pirmenybėse.
„Čekijoje susirinks tikrai pajėgios komandos. Ukrainiečiai buvo atvykę treniruotis į Šiaulius, tai labai pajėgi komanda. Su latvių komanda mes kartu ruošėmės šiam turnyrui. Nebus lengva. Papulti tarp prizininkų tikimės, o gal ir net nugalėti. Visad norisi kuo geriau pasirodyti. Mūsų šios amžiaus grupės vyrukai pajėgūs, gal grumtynėse trūkstam fizinės jėgos, bet mes bandysim ne fizine jėga, o greičiu ir technikumu laimėti prieš varžovus“,- pasakojo R.Zeringis.

IMG_9831

Po turnyro Ukrainos komanda paprašė šiauliečių U-16 komandos sužaisti draugiškas rungtynes.

U-14 turnyre kovos 17 komandų. Treneris Vytautas Kalinauskas sako, kad svarbiausia turnyre pasitikrinti, koks yra jo vadovaujamos komandos lygis artimųjų kaimyninių šalių kontekste. Pamatyti, kaip dirbama su vaikais kitose šalyse.

„Šiems vaikinams, tai pirmoji tolimesnė kelionė ir tokios didelės apimties turnyras. Važiuodavom į turnyrus Latvijoje, kituose Lietuvos miestuose, tačiau taip toli dar nebuvome. Svarbiausia pažiūrėti, kaip mes atrodome kaudamiesi su Vokietijos, Čekijos ir kitų šalių komandomis. Pamatyti, kur yra mūsų spragos, ką reikia labiau akcentuoti treniruotėse. Pamatysime ar mes turėsime lygiuotis į kitas komandas, ar sugebėsime parodyti gerą žaidimą ir kiti klubai lygiuosis į mus. Darysime išvadas po turnyro“,- pasakojo V.Kalinauskas.

IMG_9831

U-12 amžiaus grupės turnyre kovos net 24 komandos. Treneris Saulius Vertelis tikisi, kad šiame turnyre jaunieji sportininkai įgis patirties, kuri padės kovojant su bendraamžiais Lietuvos pirmenybėse.

„Tai pirma kelionė šiems dvylikamečiams sportininkams. Visi smagūs, pakilios nuotaikos, visi entuziastingai nusiteikę. nori kuo greičiau nuvykti ir pradėti žaisti. Tačiau truputį nerimauju, kad tas entuziazmas neišgaruotų įžengus į aikštę. Prie mūsų komandos prisijungė nemažai naujų žaidėjų, nesenai pradėjusių žaisti regbį, todėl šis turnyras vaikinams bus tikras iššūkis. Tikiuosi, kad visi pasisems patirties ir parsiveš tik geriausius įspūdžius. Džiugu, kad atsirado galimybė išvykti į turnyrą, galėsime palyginti Lietuvos ir kitų šalių komandas, o taip pat tai gera repeticija prieš Lietuvos čempionatą“,- teigė S.Vertelis.
Turnyro organizatoriai – keturi Čekijos regbio klubai : RC Tatra Smichov, RK Petrovice, RC Ricany ir RC Slavia Praha. Oficialus turnyro partneris – Čekijos regbio asociacija.
Pirmais metais turnyre kovojo 48 komandos, antrais metais – 59. Šiemet, trečiajame Prahos jaunimo regbio festivalyje susikaus net 103 komandos. Organizatoriai atvykstančias komandas kviečia ne tik varžytis turnyre, tačiau ir pasigrožėti Čekijos sostine Praha. Šiauliečiai, laisvu nuo rungtynių metu jau yra suplanavę apsilankyti didžiausiame Prahos vandens pramogų parke bei ketina surengti ekskursiją po Prahos senamiestį.

Leave a reply