Jaunučių A regbio pirmenybių IV turas vyko Šiauliuose

Šiauliuose vyko po vasaros pertraukos pratęstos Lietuvos jaunučių A pirmenybės (IV turas). Ketvirtajame ture puikiai pasirodė sporto mokyklos „Klevas“ komandos. Vytaro Bloškio treniruojama „Zokniai-Klevas“ ekipa užėmė pirmą vietą, o Sauliaus Vertelio auklėtiniai „SM Klevas-ŠUG“ užėmė antrą vietą.

IV turo nugalėtoja „Zokniai-Klevas“ komanda.

Po trijų etapų pirmą-antrą vietas pirmenybėse dalinosi Šiaulių „Zokniai-Klevas“ ir Kauno „Ąžuolo“ komandos.

IV ture Šiauliuose dalyvavo septynios komandos, kurios buvo suskirstytos į dvi grupes.

„Zokniai-Klevas“ komanda grupių etape nugalėjo Panevėžio ir Šiaulių „Vairas-Citma“ komandas. Pusfinalyje „Zokniai-Klevas“ susitiko su Kauno komanda ir varžovus nugalėjo 17:0.

„Grupėje įveikę varžovus sužinojome, kad pusfinalyje kausimės su kauniečiais, su kuriais esame bendros įskaitos kaimynai ir kaunamės dėl čempionų vardo. Šiame mače mums pavyko primesti savo žaidimo stilių, žaidimas vyko daugiausia varžovų aikštės pusėje ir pagal rungtynių eigą buvome tiesiog sukaustę kauniečių veiksmus ir jie neturėjo galimybių pakreipti mačo eigą sau palankia linkme“,- pasakojo V.Bloškys.    

„Klevas-ŠUG“ grupėje nugalėjo Vilniaus, Kauno ir Plungės komandas bei pateko tarp keturių geriausių ekipų. Pusfinalyje Sauliaus Vertelio auklėtiniams teko susikauti su Sigiti Kukulskio treniruojama „Vairas-Citma“ komanda. Po itin atkaklios kovos ir pratęsimo „Klevas-ŠUG“ šventė pergalę ir pateko į finalą.

„Rungtynes su Vilniaus ir Plungės komandomis laimėjome gan nesunkiai, kiek atkaklesnis mačas buvo kaunantis su Kauno regbininkais. Laimėjus visus tris susitikimus pusfinalyje laukė pajėgi „Vairo“ komanda. Tai buvo tikras nervų karas. Vaikinai neišnaudojo daugybės galimybių, darė klaidų, tačiau sugebėjome per patęsimą įveikti varžovus“,- pasakojo S.Vertelis.     

Finale susitiko dvi Šiaulių komandos „Zokniai-Klevas“ ir „Klevas-ŠUG“. „Zokniai-Klevas“ įveikė varžovus bendroje įskaitoje tapo vienvaldžiais lyderiais. Antrą vietą IV ture užėmę šiauliečiai bendroje įskaitoje priartėjo prie antroje vietoje esančių kauniečių.

„Kad pasiektume finalą teko atiduoti labai daug jėgų, todėl lemiamoje kovoje nebesugebėjome parodyti viso savo pajėgumo. Džiaugiamės užimtą antrąja vieta ir tuo, kad bendroje įskaitoje pavyko priartėti prie antroje vietoje esančios Kauno komandos“,- teigė S.Vertelis.

„Aš tikėjau, kad mano komanda finale iškovos pergalę. Vaikinai mano pasitikėjimą pateisino su kaupu. Džiugu, kad pavyko laimėti IV etapą. Trečiadienį laukia itin svarbūs mačai. Jei pavyktų ir Panevėžyje, V ture užimti pirmą vietą, likus iki pabaigos vienam turui jau galėtume sakyti, kad viena koja esame čempionais“,- pasakojo V.Bloškys.

Nugalėtojų gretose geriausio žaidėjo titulas atiteko Andriui Zaičenko. „Klevas-ŠUG“ komandoje geriausiu žaidėju pripažintas jauniausias komandos žaidėjas Matas Vertelis. Rezultatyviausiu viso IV turo žaidėju tapo komandos atstovas Aldas Vertelis, kuris iš viso pelnė 42 taškus.

Po keturių turų pirmenybėse pirmauja „Zokniai-Klevas“ surinkę 19 taškų, antroje vietoje – su 17 taškų Kauno „Ąžuolo“ regbininkai. Trečioje vietoje – „Klevas-ŠUG“ surinkę 14 taškų. Ketvirti – 12 taškų turintys „Vairas-Citma“ atstovai. Penktasis jaunučių A pirmenybių etapas vyks rugsėjo 5 dieną Panevėžyje.