Jaunuoliai savo ateitį sieja su regbiu

Šiandienos mūsų pokalbio herojai – Šiaulių regbio akademijoje vykstančios regbio stovyklos dalyviai – šešiolikmetis Aldas VERTELIS ir keturiolikmetis Edvinas PETRAUSKAS. 

E.Petrauskas (U-14)

A.Vertelis (U-16)

Aldas Vertelis – šešiolikmetis šiaulietis, regbio treniruotes lankantis jau trečius metus. Prieš tai šešerius metus vaikinas žaidė krepšinį. Šiuo metu Aldas atstovauja „Šiaulių“ komandos regbio klubui, kurį treniruoja jo tėtis Saulius. 

„Gan ilgai lankiau krepšinio treniruotes. Kai pasakiau tėčiui, kad noriu keisti sporto šaką, jis dar įkalbinėjo pasilikti krepšinyje, tačiau visiškai nesigailiu, kad pradėjau žaisti regbį, man ši sporto šaka labai patinka“,- pasakojo A.Vertelis.

Sužinojęs apie Šiauliuose rengiamą tarptautinę regbio stovyklą ir aukšto lygio stovykloje dirbsiančius treneris, vaikinas nedvejojo.

„Sužinojome, kad bus geri treneriai iš Naujosios Zelandijos, Anglijos, Pietų Afrikos Respublikos, tai gilias regbio tradicijas turinčios šalys. Todėl nusprendžiau, kad tai bus puiki galimybė man tobulėti kaip regbio žaidėjui. Jau dabar galiu pasakyti, kad šie treneriai padėjo kitaip pažiūrėti į šią sporto šaką, suteikė pasitikėjimo savo jėgomis. Nesigailiu, kad nusprendžiau atvykti į stovyklą“,- teigė Aldas.

Treniruotės stovykloje prasideda ryte ir baigiasi apie 16.00 valandą. Per dieną su įvairiomis amžiaus grupių grupėmis dirba vis kiti treneriai.  

„Dienos eiga ir treniruočių stilius skiriasi nuo to, ką veikiame per komandos treniruotes. Visų pirma, čia treniruotės vyksta visą dieną, vis keičiasi treneriai, kurių treniravimo stilius irgi skirtingas. Man labiausiai patiko dirbti su treneriu iš Anglijos Hartpury koledžo. Jo treniruotės labai greitos, vieną pratimą keičia kitas, nėra daug laiko ilsėtis, tik pertraukėlės atsigerti vandens. Visi treneriai duoda labai daug naudos, perduoda savo patirtį, o mes stebime juos ir mokomės“,- pasakojo A.Vertelis.

Aukšto ūgio vaikinas pasakoja, kad jo pozicija – grumtynių žaidėjas, tačiau, kaip pats sako, jam dar reikia priaugti svorio.

„Ūgis labai svarbus regbyje, ypač kai kuriuose momentuose, tokiuose, kaip keliant žaidėją įmetant kamuolį iš užribio. Manau, kad mano ūgis – privalumas. Mūsų komandoje nėra labai daug žaidėjų, tad tenka keistis pozicijomis, tačiau mano pozicija yra grumtynėse, tik reikia dar svorio daugiau priaugti. Aš manau, kad po šios stovyklos tikrai pagerės mano žaidimas, regbio supratimas ir mastymas aikštėje, o tai padės komandai siekti  pergalių“,- pasakojo A.Vertelis.

Šeimoje su regbio treneriu tėčiu Sauliumi ir taip pat regbį žaidžiančiu jaunesniu broliu Matu regbio temos neišvengiamos.

„Kai žiūrime regbio varžybas, aptariame jas, pasikalbame. Kadangi tėtis yra treneris, jis pataria kaip buvo galima geriau atlikti vieną ar kitą veiksmą, kaip kitaip galima pasielgti tam tikroje situacijoje. Su broliu taip pat dviese pasitreniruojame, tobuliname kamuolio perdavimo techniką“,- teigė Aldas.

Apie galimybę tobulėti užsienio koledže girdėjęs vaikinas sako, jei jam nusišypsotų laimė gauti pasiūlymą, nedvejotų ir jį priimtų.  

„Savo ateitį sieju su regbiu, todėl jei kada nors ateityje pasitaikytų galimybė gauti stipendiją ir išvykti į Pietų Afrikos Respublikos ar Anglijos koledžą – būtinai tą galimybę išnaudočiau. Ne kasdien ir ne kiekvienam tokios galimybės pasitaiko“,- pasakojo A.Vertelis.

………………………………………………………………………………………………………….

Vienas aktyviausių ir labiausiai išsiskiriančių iš savo amžiaus grupės (U-14) stovyklos dalyvių – keturiolikmetis šiaulietis Edvinas. Ne veltui trenerių paklausus, kurį žaidėją jie galėtų pagirti už darbą, bent du iš jų iš karto nedvejodami tarė – „Green cap“ – tai žalią kepuraitę dėvintis Edvinas Petrauskas.

„Nelengvos treniruotės, nemaži krūviai, tačiau esu patenkintas, kad esu šioje stovykloje. Labai norėjau čia sudalyvauti, kadangi reikia nuolat tobulėti, negalima stovėti vietoje ir tikėtis, kad būsi geresnis, greitesnis, techniškesnis už kitus. Reikia eiti į priekį ir sunkiai dirbti“,- pasakojo Edvinas.

Stovykloje vaikinams vienu metu tenka dirbti su keliais treneriais atlikti jų parodytus pratimus, atkartoti situacijas.

„Stovykloje skiriasi treniruotės nuo mūsų įprastinių. Mes pripratę prie savo trenerio, jo metodikos, o čia viskas nauja. Visiškai kiti pratimai, užduotys, daug išmokstame naujo kasdien. Man labiausiai patiko treneris iš Anglijos, jo treniruočių specifika, perdavimai, judesys, ataka. Kiti irgi įdomias treniruotes vedė, bet labiausiai įsiminė būtent anglo treniruotės“,- pasakojo Edvinas.

Prieš penkerius metus vaikinas pradėjo lankyti lengvosios atletikos treniruotes. Maždaug po metų jis nusprendė išmėginti regbio sporto šaką.

„Lengvosios atletikos neišlankiau nei metų ir perėjau į regbį. Regbis man iš karto patiko, tai komandinis sportas, nuolat veiksmas, judesys, kontaktas. Žinoma, tie metai lengvojoje atletikoje suteikė greičio savybių, kurios dabar padeda regbyje“,- teigė E.Petrauskas.

Komanda, kuriai vaikinas atstovauja, Lietuvos U-14 pirmenybėse po trijų etapų užima antrą vietą, tačiau po vasaros pratęsus pirmenybes Edvinas tikisi, kad pavyks pasivyti pirmoje vietoje esančius varžovus.

„Dabar čempionate užimame antrą vietą, bet nepasiduosime, mėginsime rudens etape įveikti  varžovus. Mes stengiamės žaisti kaip komanda, treneris akcentuoja komandinį žaidimą, tačiau kartais kam nors reikia imtis iniciatyvos. Tikiuosi, kad po šios stovyklos įgausiu dar daugiau pasitikėjimo savo jėgomis ir taip padėsiu komandai tapti čempione“,- pasakojo E.Petrauskas.