„Klevas-Šiauliai“ riedulininkai sėkmingai padėjo čempionatą

2017 metų Lietuvos vyrų uždarų patalpų čempionatą 2 pergalėmis pradėjo tik viena komanda – Širvintų „Baltic Champs-Ježvitas“. Šiaulių „Klevas-Šiauliai“ komanda iškovojo pergalę ir pasiekė rezultatyvias lygiąsias bei įsitvirtino antroje turnyrinės lentelės vietoje.  

A.Pliadžio nuotraukų galerija : ČIA

Šiaulių „Klevas-Šiauliai“ per dvejas itin atkaklias rungtynes surinko 4 taškus. Šiauliečiai sužaidė 3:3 su Širvintų SM ir 4:3 palaužė Vilniaus „Žuvėdrą-Taurą“.

Per mačą su Širvintų komanda „Klevas-Šiauliai“ iš pradžių pirmavo 1:0, vėliau atsiliko 1:2, o rungtynių pabaigoje vėl buvo priekyje – 3:2. Širvintų SM nuo pralaimėjimo 35 min. po mažojo kampinio išgelbėjo Lukas Janukaitis.

„Pirmos čempionato rungtynės visada būna sudėtingos, o šiemet startą dar labiau apsunkino, kad komandai negalėjo padėti vienas iš pagrindinės sudėties žaidėjų Mantvydas Pocevičius. Nepaisant to, pasiektos lygiosios kaunantis prieš Širvintų SM komandą. Tai buvo toks mačas, kai laimėti ar pralaimėti galėjo bet kuri komanda, todėl lygiosios – dėsningas rezultatas“,- pasakojo „Klevas-Šiauliai“ trenerė Donata Grigienė.

Per dvikovą su vilniečiais Šiaulių komanda pirmavo 3:0, 4:1, tačiau 36 min. leido turo šeimininkams sumažinti skirtumą iki minimumo. Vis dėlto šį kartą taškų „Klevas-Šiauliai“ neprarado.

„Antrame mače mūsų varžove buvo viena stipriausių komandų lygoje – Vilniaus „Žuvėdra-Tauras“. Tai brandžių sportininkų ekipa, sustiprinta legionierių, turinti lygiaverčių keitimų. Vienintelis būdas laimėti buvo laikytis žaidimo plano ir mėginti primesti savo žaidimo stilių. Žaidėjai suprato varžybų svarbą ir žaidė ypač drausmingai. Mačo pradžioje įgijome trijų įvarčių persvarą, tačiau skirtingai nei varžovai, mes neturime tiek lygiaverčių keitimų, tad baigiantis rungtynėms pradėjome jausti nuovargį, tuo pasinaudoję varžovai sumažino skirtumą, tačiau įgytos persvaros pakako pergalei“,- laimėjimu džiaugėsi D.Grigienė.

Per kitas turo rungtynes „Žuvėdra-Tauras“ nepaliko vilčių „Ardui-Rudaminai“ – 5:1.

Abi pergales iškovojo Širvintų „Baltic Champs-Ježvitas“ ekipa. Ji 6:1 sutriuškino Vilniaus „Ardą-Rudaminą“ ir 7:5 palaužė Širvintų SM. Per pastarąsias rungtynes vyko itin intriguojanti kova.

Širvintų SM komanda pirmoji 18 min. pelnė įvartį, bet dar iki pertraukos „Baltic Champs-Ježvitas“ sugebėjo ne tik išlyginti rezultatą, bet ir laimėti kėlinį 2:1 (19 min. po mažojo kampinio ir 20 min. pasižymėjo Giedrius Adomavičius).

Vos prasidėjus antrajam kėliniui 2 įvarčius pelnė Giedrius Gridziuška ir padidino savo komandos persvarą iki 4:1. Tai nepalaužė Širvintų SM riedulininkų, kurie atsakė 3 taikliais smūgiai (dukart 25 min. ir 29 min.) ir išlygino rezultatą.

Tuomet jau „Baltic Champs-Ježvitas“ atsakė 3 įvarčiais iš eilės ir įgijo lemiamą pranašumą.

„Vyrų čempionate yra labai panašaus lygio komandos, todėl labai didelis iššūkis tenka treneriams. Taktiniai sprendimai, žaidimo planas, neatmetant ir sėkmės faktoriaus. Kiekviena komanda gali laimėti, todėl šis čempionatas ir yra įdomus“- teigė D.Grigienė.   

 

Lietuvos čempionato 3 ir 4 turų rungtynės bus žaidžiamos sausio 29 dieną.

Turnyro lentelė

V. Komanda P. L. Pr. Įvar. Tšk.
1. Širvintų „Baltic Champs-Ježvitas“ 2 0 0 13:6 6
2. „Klevas-Šiauliai“ 1 1 0 7:6 4
3. Vilniaus „Žuvėdra-Tauras“ 1 0 1 8:5 3
4. Širvintų SM 0 1 1 8:10 1
5. Vilniaus „Ardas-Rudamina“ 0 0 2 2:11 0

Po trejų metų pertraukos Šiaulių miestas turės savo atstovus Lietuvos vyrų uždarų patalpų riedulio čempionato B divizione. Šiaulių SM „Klevas“ komanda kovos su Vilniaus rajono, Vilniaus miesto ir Kauno komandomis. Donatos Grigienės auklėtiniai čempionatą pradės jau šį savaitgalį.

„Labai džiugu, kad pagaliau vėl turėsime komandą B divizione. Jauniems žaidėjams vien treniruočių nepakanka, reikia pajausti žaidimo ritmą, įgyti žaidybinės patirties. Praktika aikštėje yra būtina, kad jaunieji sportininkai nuolat augtų ir tobulėtų“,- pasakojo D.Grigienė.

 

www.zoles-reidulys.lt ir Sporto mokyklos „Klevas“ informacija

Alfredo Pliadžio nuotraukos

 

Leave a reply