Komandos ruošiasi LŽRF taurės turnyrui

Jau šį savaitgalį Panevėžyje moterų žolės riedulio klubai kausis uždarų patalpų riedulio LRŽF „FED cup“ turnyruose. Rankinio sporto salėje, Durpyno g. 3A komandos kovos dėl Didžiosios ir Mažosios Lietuvos žolės riedulio federacijos taurių. Abiejuose turnyruose kovos po penkias komandas. Dėl didžiosios taurės kovos : Vilniaus „HFTC-Tauras“, Šiaulių „Gintra-Strektė-Universitetas“, Vilniaus „Žuvėdra-Tauras-Archyvų sistemos“, Šiaulių „Klevas-Joma“ ir Kelmės „Kelmė“. Dėl mažosios taurės rungsis : Širvintų „Inta“, Širvintų SM, „Gintra-Strektė-2“, Šiaulių sporto vidurinė mokykla, Vilniaus „Žuvėdra-EuropaCity“.

klevas-zuvedra-003

Bėdos dėl treniruočių

Nuolatinės Lietuvos čempionės, “Gintros-Strektės-Universiteto” komandos vadovai, nepaisant sudėtingų treniruočių sąlygų, merginoms kelia aukščiausius tikslus. Federacijos taurės turnyre Lietuvos čempionėms atstovaus dvi komandos : viena žais dėl Didžiosios taurės, antroji kausis dėl mažosios taurės. “Per savaitę tik kartą gauname pasitreniruoti, tad mūsų atveju tai labia mažai. Norėtume kur kas daugiau laiko praleisti su lazdomis šlifuodami derinius ir gerindami techniką. Tenka dirbti lengvosios atletikos manieže. Tačiau atrodo, kad reikalai dėl salės pajudėjo teigiama linkme ir netrukus galėsime jau normaliai treniruotis. Nežiūrint į tai, vis tiek merginoms keliame tikslą laimėti turnyrą ir iškovoti taurę”,- vylėsi vyriausiasis čempinių treneris Vaidotas Vaičeliūnas.

Pasak trenerio, sąlygų neturėjimas- užgrūdina, tad kol kas tenka nuolat grūdintis. Salės problemą komanda bendė spręsti dalyvaudama turnyruose. “Susijungėme su Vilniaus „HFTC-Tauras“ komanda ir išvykome į turnyrą Austrijoje. Pogrupyje užėmę pirmą vietą patekome į finalą ir tik tada po atkaklios kovos pralaimėjome Austrijos U-21 komandai. Labai geras ir naudingas turnyras buvo, kuriame iš viso rungtyniavo aštuonios ekipos“,- pasakojo strategas.

Dar viename turnyre, vykusiame Dauguose dalyvavo keturios U-21 komandos iš Širvintų Vilniaus, Šiaulių ir viešnios iš Baltarusijos. „Į šį turnyrą vykome su dublerių komanda, U-21 merginos, kurios gauna mažiau laiko praleisti aikštėje. Turėjome tris mačus, vieną laimėjome, kitas rungtynes baigėme lygiosiomis ir trečią mačą skaudžiai 8:0 pralaimėjome Baltarusijos rinktinei. Užėmėme antrą vietą ir esame tuo patenkinti“,- pasakojo V.Vaičeliūnas.

Artėjant turnyrui, abiems komandoms treneris kelia aukščiausius tikslus. „reikia sau užsibrėžti aukščiausius tikslus, kitaip bus žingsnis atgal. Pavyks nepavyks, čia jau kitas klausimas, o dabar turime siekti ir mėginti tai įgyvendinti. Kadangi turėjome bėdų dėl salės, tai mūsų silpnoji vieta bus standartinės padėtys ir technika. Stengsimės tai kompensuoti patirtimi ir susižaidimu“,- teigė V.Vaičeliūnas.

Didžiojoje taurėje pirmas keturias vietas užėmusios komandos gaus kelialapius į gruodžio 20-21 dienomis vyksiantį tradicinį „Žalgirio“ taurės turnyrą. SU keturiomis Lietuvos komandomis jėgas išmėgins keturios ekipos iš kitų valstybių. Sausio mėnesį prasidės Lietuvos uždarų patalpų čempionatas. Šis čempionatas bus šiek tiek trumpesnis, kadangi jau vasario 20-22 dienomis „Gintros-Strektės-Universiteto“ komanda dalyvaus Šiauliuose vyksiančiame Europos čempionių taurės turnyre.

Debiutuos nauja komanda

Lietuvos žolės riedulio federacijos taurės turnyre tai pat Šiaulių miesto garbę gins dvi Genutės Juodienės vadovaujamos komandos. Dėl didžiosios taurės kovos SM „Klevas-Joma“ ekipa, dėl mažosios taurės kausis turnyro debiutantė – Šiaulių sporto vidurinės mokyklos komanda. Trenerė teigia, kad komandos tik kartą per lapkričio mėnesį laikė lazdas rankose, tačiau šioje ne itin palankioje situacijoje sugeba įžvelgti ir teigiamų dalykų. „Padėtis labai varginanti, neturėjome kur treniruotis, išmėginti derinius. Nepaisant to, kad neturime salės, kurioje galėtume pasižaisti, treniruojame kitas sritis. Dirbame treniruoklių salėje, renkamės manieže. Tragedijos nedarome, ugdome kitas savybes. Kai ateis pavasaris pasimatys, kad daug geriau pasiruošėme lauko sezonui. Todėl net jei ir atsiliks technika – pakilsime fiziškai. Susitaikėme su esama padėtimi ir einame į priekį“,- pasakojo trenerė G.Juodienė.

Šiemet pirmą kartą Lietuvos žolės riedulio federacijos taurės turnyre žais Šiaulių sporto vidurinės mokyklos komanda. „Su šia komanda debiutuosime. Yra pajėgių mergaičių, todėl stengsimės pakovoti kiek įmanoma garbingiau mažosios taurės turnyre. Šią savaitę pasisekė, gavome salę nors trumpam, tad pasitreniravome. Turime tokią bėdą, kad šioje komandoje neturime tikros vartininkės. Esame nužiūrėję vieną, tačiau reikia laiko. Žiūrėsime kaip išeis“,- teigė G.Juodienė.

SM „Klevas-Joma“ komanda jau ne pirmus metus kausis dėl Didžiosios taurės, tačiau ir šiai komandai šiemet bus labai sunku grumtis su varovėmis. „Kai pavasarį mūsų klubą pasliko kelios lyderės, mums teko ieškoti, kad perimtų jų vietą. Atsirado pajėgių mergaičių ir tikrai neblogai rungtyniauja. Tačiau šiame turnyre nesidraskysime, didelių rezultatų nesieksime. Be kovos pergalių neatiduosime, tačiau tai tik pirmas turnyras, reikia, kad merginos prisitaikytų prie dangos, susižaistų. Visada norisi maksimumą išspausti, tačiau reikia atsižvelgti į visas aplinkybes“,- pasakojo G.Juodienė.
MOTERŲ TURNYRO TVARKARAŠTIS

2014 m. lapkričio 29 d. (šeštadienis)
10.30 M Širvintų „Inta“ – Širvintų SM
11.20 M Šiaulių „Gintra-Strektė-2“ – Šiaulių SM
12.10 M Vilniaus „Žuvėdra-EuropaCity“ – Širvintų „Inta“
13.00 M Širvintų SM – Šiaulių „Gintra-Strektė-2“
13.50 M Šiaulių SM – Vilniaus „Žuvėdra-EuropaCity“
14.40 D Vilniaus „HFTC-Tauras“ – Šiaulių „Gintra-Strektė-Universitetas“
15.30 D Vilniaus „Žuvėdra-Tauras-Archyvų sistemos“ – Šiaulių „Klevas-Joma“
16.20 D Šiaulių „Gintra-Strekte-Universitetas“ – Kelmės „Kelmė“
17.10 D Vilniaus „HFTC-Tauras“ – Šiaulių „Klevas-Joma“
18.00 D „Kelmė“ – Vilniaus „Žuvėdra-Tauras-Archyvų sistemos“

2014 m. lapkričio 30 d.  (sekmadienis)
10.00 M Vilniaus „Žuvėdra-EuropaCity“ – Širvintų SM
10.50 M Širvintų „Inta“ – Šiaulių „Gintra-Strektė-2“
11.40 M Šiaulių SM – Širvintų SM
12.30 M Vilniaus „Žuvėdra-EuropaCity“ – Šiaulių „Gintra-Strektė-2“
13.20 M Šiaulių SM – Širvintų „Inta“
14.10 D Šiaulių „Gintra-Strektė-Universitetas“ – Šiaulių „Klevas-Joma“
15.00 D Vilniaus „HFTC-Tauras“ – „Kelmė“
15.50 D Vilniaus „Žuvėdra-Tauras-Archyvų sistemos“ – Šiaulių „Gintra-Strektė-Universitetas“
16.40 D Šiaulių „Klevas -Joma“ – „Kelmė“
17.10 D Vilniaus „Žuvėdra-Tauras-Archyvų sistemos“ – Vilniaus „HFTC-Tauras“
18.00 Turnyro uždarymas

VYRŲ TURNYRO TVARKARAŠTIS

2014 m. lapkričio 29 d. (šeštadienis)
15.00 A Vilniaus „Žuvėdra–Tauras-CTLF“ – Daugų „Daugis–Nansen Club“
16.00 B Širvintų „SM–Ježvitas“ – Vilniaus „Žuvėdra–Tauras-CTLF-2“
17.00 A Daugų „Daugis–Nansen Club“ – Širvintų „Inta–Baltic Champignons“
18.00 B Vilniaus „Žuvėdra–Tauras-CTLF-2“ – Vilniaus „Ardas–Rudamina“
19.00 A Širvintų „Inta–Baltic Champignons“ – Vilniaus „Žuvėdra–Tauras-CTLF“
20.00 B Vilniaus „Ardas–Rudamina“ – Širvintų „SM–Ježvitas“

2014 m. lapkričio 30 d. (sekmadienis)
10.00 A1 – B2
11.00 A2 – B1
12.00 Dėl V vietos
13.00 Dėl III vietos
14.00 Dėl I vietos
15.15 Turnyro uždarymas

Leave a reply