Lietuvos regbio čempionai išvyksta į Europos klubų čempionų taurės turnyrą Rusijoje

Jau rytoj Lietuvos regbio-7 čempionai “BaltRex-Šiauliai” regbininkai išvyksta Sankt Peterburgą, kur gins Lietuvos garbę Europos klubų čempionų taurės turnyre. Praėjusiais metais šiame turnyre bronzos medalius iškovoję šiauliečiai šiemet vėl kelia aukščiausius tikslus.

BaltrexLivonija

Foto – „BaltRex-Šiauliai“ ir „Livonia“ klubai po draugiško mačo Rygoje

Tiesioginės varžybų transliacijos :

Pirma diena :
https://www.youtube.com/watch?v=LbefkTFKeo0
Antra diena :
https://www.youtube.com/watch?v=7SGW_h3lPBI

 

Turnyre iš viso dalyvauja 12 komandų – vienuolikos šalių čempionai ir šeimininkų teisėmis – Sankt Peterburgo rinktinė. Dėl nugalėtojų taurės kovos Lietuvos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Ispanijos, Švedijos, Lenkijos, Baltarusijos, Gruzijos, Kroatijos, Šveicarijos čempionų komandos.

Pusė klubų yra profesionalūs, kita dalis – mėgėjų komandos. Todėl Lietuvos čempionams teks nelengva užduotis apginti šalies garbę ir sėkmingai startuoti turnyre.

Pagal turnyro nuostatus 12 komandų bus suskirstytos į tris grupes po keturias komandas. Gegužės 28 dieną rato sistema vyks rungtynės grupėse. Grupėse pirmas vietas užėmusios komandos ir geriausia antrą vietą užėmusi komanda pateks į pusfinalius ir gegužės 29 dieną tęs kovą dėl nugalėtojų taurės.

Lietuvos čempionai pateko į C grupę, kurioje kausis su Lenkijos, Baltarusijos ir Estijos klubais. A grupėje susikaus Rusijos, Švedijos, Suomijos ir Kroatijos čempionų komandos. B grupėje grumsis Sankt Peterburgo rinktinė, ispanai, latviai ir šveicarai.

„Šiemet žiūrint į komandų, kurios dalyvaus sąrašą matosi, kad turnyras bus gerokai aukštesnio lygio nei pernai, todėl būtų labai gerai, jei pavyktų pasirodyti ne prasčiau nei pernai. Žinoma, keliame sau aukščiausius tikslus, stengsimės pasirodyti kuo geriau, o kaip pavyks, pamatysime tik išbėgę į aikštę“,- pasakojo komandos treneris Edmundas Ščavinskas.

Šiemet „BaltRex-Šiauliai“ komandos sudėtis skirsis nuo tos, kuri pernai pasipuošė bronzos medaliais. Negali vykti keli pajėgūs žaidėjai, todėl įgyvendinti tikslus bus ypač sudėtinga.

„Džiugu, kad prie komandos prisijungė iš Anglijos sugrįžęs Dovydas Taujanskas. Jo dalyvavimas ir indėlis komandai labai svarbus. Labai apgailestaujame, kad po įtempto sezono Anglijoje, šiame turnyre mums negali padėti Jonas Mikalčius. Žygimantas Radžius atstovaudamas Lietuvos rinktinei patyrė rankos traumą. Vytaras Bloškys šiek tiek traumuotas po savaitgalio rungtynių su nuolatiniais mūsų varžovais. Tačiau nenuleidžiame nosies, vežamės nemažai pajėgių žaidėjų ir tikimės, kad pavyks parodyti savo pajėgumą“,- teigė E.Ščavinskas.

Siekdami kuo geriau pasiruošti šiam turnyrui, šiauliečiai vakar žaidė draugiškas rungtynes su Latvijos „Livonia“ klubu. Šis klubas pernai triumfavo Latvijos regbio-7 čempionate, todėl taip pat dalyvaus Europos klubų čempionų taurės turnyre. Tad draugiškas mačas – bendra treniruotė naudinga buvo abiems klubams.

„Vakar vykome į Rygą, kur žaidėme kiek kitokio formato draugiškas varžybas. Šiame mače rezultatas nebuvo svarbiausias faktorius. Žaidėme keturis kėlinukus po 7 minutes. Pirmą kėlinį buvo analizuojami pradiniai smūgiai, antrame kėlinyje – akcentuojamos grumtynės. Trečias ir ketvirtas – žaidimas su pristabdymais, modelis jau panašesnis į varžybų. Mūsų komandos žaidėjams sekėsi gerai, visi patenkinti, kad turėjome galimybę pažiūrėti į savo silpnąsias vietas, ištaisyti likusias klaidas. Sužaidėm labai neblogai, vyrai darė mažai techninio broko. Reikia įsibėgėti, patikėti savimi ir viskas bus gerai“,- pasakojo E.Ščavinskas.  

 

 

 

Leave a reply