Lietuvos regbio sezonas prasidėjo Šiaulių ir Jonavos klubų pergalėmis

Savaitgalį startavo Lietuvos regbio federacijos (LRF) „Viči“ taurės turnyras. Šiais metais trys stipriausios šalies komandos – Šiaulių „Vairas-Kalvis“, Šiaulių „Baltrex-Šiauliai“ ir Kauno „Žalgiris“ – kovos Šiaurės divizione, o dėl Pietų diviziono taurės kausis ekipos iš Vilniaus, Plungės, Panevėžio, Jonavos ir Šiaulių.

Pietų diviziono rungtynėse Šiaulių sporto mokyklos „Klevas“ regbio komanda „Šiaulių“ klubas namuose 30:12 (15:12) įveikė Vilniaus „Geležinio vilko“ regbininkus.

Nugalėtojams 10 taškų pelnė Gytis Balčiūnas, po 5 – Tomas Astrauskas, Rimantas Milaševičius, Edvinas Juozapaitis bei Dominykas Babraitis.

Sostinės klubui po 5 taškus pelnė Kristianas Jakuba bei Alexanderis McCreathas, 2 – Ervidas Bakutis.

„Tai buvo pirmos rungtynės, todėl susidėjo viskas : jaudulys, susižaidimo trūkumas, noras kuo greičiau pelnyti taškus ir atitrūkti nuo varžovų. Vaikinai paskubėdavo, neišlaukdavo tinkamos progos, po to sekdavo klaidelė ir vėl prarasdavom galimybę pelnyti taškus. Vienu metu teko vytis varžovus, kai jie pasinaudoję mūsų klaidomis gynyboje, pelnė taškus. Tačiau per pertrauką ramiai pasikalbėjome, kad turime pranašumą, tik niekaip jo nepavyksta paversti taškais. Padarėme išvadas ir antroje rungtynių dalyje jau varžovai neturėjo šansų, mes kontroliavome žaidimą. Dar reikia dirbti, taisyti klaidas. Nesu 100 procentų patenkintas komandos žaidimu, tačiau pasiekta pergalė ir tai svarbiausia. Tikiu, kad ateityje bus lengviau, žaidimas pagerės, nes surinkome tikrai pajėgią komandos sudėtį, be to, šiame mače komandai nepadėjo Šiaulių sporto gimnazijos auklėtiniai, kurie yra išvykę į turnyrą Vengrijoje“,- pasakojo „Šiaulių“ komandos vyr. treneris Rimantas Zeringis.

Kitame mače Jonavos „Tauras-Skorpionas-Brum Brum“ savo aikštėje 47:15 (26:5) nugalėjo Panevėžio „Klevo-PRS“ komandą.

Jonavos klubą į priekį vedė Jurgis Urbonas. Jo sąskaitoje – 22 taškai. Ginas Medvedevas pridėjo 10 taškų, Ernestas Norkus, Eimantas Ilmonas ir Valentinas Mačiulis – po 5.

Panevėžio komandoje po 5 taškus surinko Marius Smirnovas, Nortas Albavičius bei Deividas Jašinskas.

Gegužės 6 dieną Pietų divizione susitiks čempionės titulą ginanti Vilniaus „VRA-Tomosta“ ir Plungės „Dorbė“.

Dvejomis rungtynėmis startavo ir Lietuvos jaunių regbio pirmenybėse. Pirmuose susitikimuose pergalėmis džiaugėsi Šiaulių ekipos.

Šiaulių „SM Klevo-ŠSG-Elme Messer Gass“ ekipa savo aikštėje 57:0 sutriuškino pilnos sudėties nesurinkusią Vilniaus „Geležinio vilko“ komandą, o Šiaulių „SM Klevas-Vairas“ namuose 20:5 įveikė Panevėžio „KKSC-R. Sargūno sporto gimnazijos“ regbininkus.

 

LRF ir SM „Klevas“ informacija