Lietuvos vyrų žolės riedulio čempionate – dvivaldystė

Po dviejų turų Šiaulių „Šiauliai-Klevas“ ir Širvintų „Intos-Baltic Champignons“ riedulininkai yra surinkę po 11 taškų ir dalinasi 1-2 vietomis. Trečią ir ketvirtą vietas užima abi sostinės komandos „Ardas-Rudamina“ ir „Žuvėdra-Tauras“, jos taip surinkusios vienodai – po 5 taškus. Pasibaigus dviems turams – čempionate pertrauka iki pavasario, kuomet bus sužaisti likę du čempionato turai.

SIauliai

 

Paskutinėse dviejose antrojo turo rungtynėse Šiaulių „Šiauliai-Klevas“ riedulininkai du kartus rungtyniavo su Vilniaus „Žuvėdros-Tauro“ komanda. Pirmasis mačas baigėsi lygiosiomis 1:1, antrajame – minimaliu skirtumu 1:0 pergalę šventė šiauliečiai.

„Pirmo kėlinio metu varžovai apie 20 minučių nesurengė nė vienos atakos, beveik nepereidavo į mūsų aikštės pusę. Mes turėjome iniciatyvą, tačiau varžovai surengė vos vieną kitą kontrataką ir jiems pavyko pasižymėti. Tačiau mes nepergyvenom, kadangi nuolat lakatavom, vis tikėjomės, kad pavyks pakreipti rungtynes savo naudai“,- pasakojo „Šiauliai-Klevas“ vyr. trenerė Donata Grigienė.

Antrajame kėlinyje šiauliečiai nuolat atakavo, tačiau vis nepavykdavo tiksliai užbaigti atakų. Pačioje rungtynių pabaigoje į vilniečių vartus buvo skirtas baudinys. Mantvydas Pocevičius stipriu ir tiksliu smūgiu išlygino rezultatą.

Antrajame mače tarp abiejų tų pačių komandų aikštėje vėl virė kova. „Tikėjomės, kad antras mačas bus lengvesnis, tačiau nebuvo taip lengva. Pirmame kėlinyje pasižymėjo Tadas Pabijanskas, pirmavome, atrodo viskas klostėsi gerai. Tačiau antrame kėlinyje taip, kaip vilniečiams sėkmė šypsojosi pirmose rungtynėse, taip ji nusišypsojo mums antrajame mače. Nuostabiai žaidė mūsų vartininkas Mikas Andrašiūnas, kuris sugebėjo atremti kelias atakas, kai jau viskas atrodė beviltiška. Vyrai pademonstravo valią ir susikaupimą, labai jais didžiavausi. Atlaikėme spaudimą ir laimėjome mačą“,- auklėtinių pasirodymu džiaugėsi D.Grigienė.

Šiemet vyrų žolės riedulio čempionate pakeista čempionato sistema. Anksčiau būdavo žaidžiami trys ratai, po to pusfinaliai, kuomet susitikdavo komandos užėmusios 1 ir 4 bei 2 ir 3 vietas. Nuo šiol į finalą pateks tos komandos, kurios po keturių ratų (po du rudenį ir pavasarį) užima pirmą antrą vietą, o dėl bronzos medalių kausis 3-4 vietas užėmusios ekipos. „sistema mano nuomone yra geresnė, kadangi dabar kiekvienos rungtynės yra svarbios, o ne susikoncentruoji į pusfinalių etapą ir mėgini patekti į finalą. Čempionate didesnė intriga ir tai priverčia žaidėjus ir trenerius sunkiai dirbti ištisus metus, kad pasiekti norimą rezultatą. Mūsų tikslas – kurį išsikėlėme prieš penkerius metus – patekti į finalą ir kautis dėl aukso“,- pasakojo D.Grigienė.

Kol kas atrodo, kad šiauliečiams puikiai sekasi įgyvendinti tikslus. „Svarbiausias dabar bus trečias ratas. Jei iškovosime maksimalų kiekį taškų, ketvirtajame rate galėsime būti ramesni, nes žinosime, kad patekome į finalą, tačiau kad tai pasiektume, žiemą turime labai sunkiai dirbti“,- teigė D.Grigienė.

Šiuo metu šiauliečiai ir Širvintų komanda surinkę po 11 taškų yra čempionato lyderiai. „Šį rezultatą mums pavyko pasiekti ne per vieną dieną, mes daug dirbome. Ypač įspūdingas buvo praėjęs savaitgalis, kuomet į Vilnių žaisti čempionato rungtynių dėl ligų tegalėjo vykti 10 žaidėjų. Pirmą mačą mes pralaimėjome „Ardo-Rudaminos“ ekipai 0:2. Po pusvalandžio poilsio teko bėgti į aikštę ir grumtis su lyderiais Širvintų riedutininkais. Tose rungtynėse mano auklėtiniai pademonstravo, kad net ir sunkiausiomis akimirkomis jie gali sužaisti įspūdingai ir profesionaliai. Laimėjome tą mačą 1:0. Tokių rungtynių aš dar per savo karjerą nebuvau mačiusi“,- auklėtinius gyrė D.Grigienė.

Dabar visos komandos pradės ruoštis salės riedulio sezonui. Tačiau komandai skiriama vos viena savaitinė treniruotė salėje. „Turime problemų su salėmis, kuriose gali vykti treniruotės. Jei tik kartą per savaitę gausime pasitreniruoti, apie dideles aukštumas nėra nė ko kalbėti. Mes esame jauni, ambicingi, nenuleisime rankų, tačiau didesnį dėmesį skirsime, kad per žiemą vaikinai dar labiau pagerintų žaidimo techniką, sustiprėtų ir atėjus pavasariui bei prasidėjus lauko sezonui galingai pradėtume žolės riedulio čempionato trečią ratą“,- planus dėstė D.Grigienė.

 

Augusto Četkausko nuotr.

Leave a reply