Moterų žolės riedulio komandos kovojo dėl Didžiosios ir Mažosios taurių

Vilniuje vyko Lietuvos žolės riedulio federacijos Mažosios ir Didžiosios taurės varžybos. Su Vilniaus, Širvintų, Kelmės ir Kauno komandomis kovojo ir trys Šiaulių miesto ekipos. Didžiąją taurę iškovojo Šiaulių „Ginstrekte – ŠSG“ komanda. Šiaulių Akademijos ekipa užėmė ketvirtą vietą. Dėl mažosios taurės kovojusi Šiaulių sporto gimnazijos ekipa užėmė trečią vietą. Komandos kovojo ne tik dėl įspūdingų taurių, tačiau ir dėl patekimo į tarptautinį turnyrą „Žalgiris Open“, kuris vyks lapkričio 30-gruodžio 1 dienomis.

Alfredo Pliadžio nuotrauka

Alfredo Pliadžio nuotraukų galerija

Dėl didžiosios taurės kovojo penkios komandos, buvo žaidžiama rato sistema. Visos komandos sužaidė po keturis mačus. Pirmą dieną Šiaulių „Ginstrekte – ŠSG“ ekipa 10:1 nugalėjo – Kelmės „Aušros” sporto klubą ir 9:1 Šiaulių Akademijos ekipą. Antrą dieną šiaulietės netikėtai 2:3 nusileido Širvintų SC komandai. Paskutiniame mače „Ginstrekte – ŠSG“ ekipa 7:0 įveikė Vilniaus SŽK „Žuvėdra-Tauras“ komandą. Bendroje įskaitoje šiaulietės su Širvintų komanda surinko lygiai taškų, tačiau Šiaulių ekipai pirma vieta skirta dėl geresnio įmuštų-praleistų įvarčių santykio.

„Lietuvos žolės riedulio lygis auga, komandų pajėgumai vienodėja, todėl jei tik neįvertini priešininko, šiek tiek atsipalaiduoji ir būni iš karto nubaustas. Taip nutiko ir mums. Pirmą dieną įtikinamais rezultatais laimėjome prieš abi komandas. Gal merginos pagalvojo, kad ir antrą dieną bus taip pat. Deja, progų turėjome daug, o vartai buvo tarsi uždaryti. Laimei, galutinėje įskaitoje užėmėme pirmą vietą ir iškovojome taurę. Dabar mums svarbu sužaisti kuo daugiau kontrolinių rungtynių, kad kuo greičiau pagautume savo ritmą, atsirastų žaidimo kokybė. Geriausią formą tikimės pasiekti kitų metų pradžioje, kai komandos lauks startas Lietuvos ir Europos čempionatuose“,- pasakojo Vaidotas Vaičeliūnas.

Šiaulių Akademijos komandos pasirodymą galima dalinti į dvi dalis – pirmoji ir antroji diena. Jei prmą dieną komanda patyrė du pralaimėjimus, tai antrą dieną komanda susiėmė – pasiekė pergalę ir lygiąsias. Akademijos merginos per abi dienas 1:0 įveikė Kelmės „Aušros“ komandą, sužaidė lygiosiomis 1:1 su Vilniaus SŽK „Žuvėdra-Tauras“ ekipa, 0:1 nusileido „Širvinrų SC“ ir 1:9 Šiaulių „Ginstrekte – ŠSG“ komandoms. Bendroje įskaitoje Šiaulių Akademijos komanda užėmė ketvirtą vietą.

„Pirmą dieną mums nelabai klijavosi žaidimas. Tai buvo tik pirmos sezono rungtynės, todėl trūko teisingų taktinių sprendimų, technika šlubavo. Antrą dieną komanda jau kur kas geriau atrodė. Esu patenkinta komandos pasirodymu, tuo, kaip merginos po prastesnės pirmos dienos nusiteikė kovai antrą dieną.  Turime gebėjimų, rodome charakterį. Žinoma, dar trūksta susižaidimo, tačiau tai natūralu, kadangi dar tik porą savaičių treniruojamės salėje. Reikia įsibėgėti“,- pasakojo trenerė Genutė Juodienė.

Dėl mažosios taurės kovojo keturios komandos, tas ištraukus burtus paaiškėjo, kad pusfinaliuose susitiks Širvintų „Inta“ ir Šiaulių sporto gimnazija bei kitoje poroje grumsis Kauno „Tauras – Veršvai“ ir Širvintų SC-2 ekipos. Į finalą pateko Kauno ir Širvintų „Intos“ komandos. Pajėgesnės buvo širvintiškės, kurios laimėjo 7:4 ir pelnė Mažąją taurę. Mažajame finale susitiko Šiaulių sporto gimnazijos komanda prieš Širvintų SC-2 ekipą. Pergalę tik po bulitų serijos 6:5 iškovojo šiaulietės.

Primename, kad Lietuvos čempionės, Šiaulių „Ginstrekte – ŠSG“ merginos vasario pabaigoje dalyvaus Europos klubų čempionų Trophy diviziono turnyre, kuris bus surengtas Šiauliuose, Šiaulių sporto gimnazijos daugiafunkcinėje sporto salėje. Į Šiaulius atvyks Prancūzijos, Škotijos, Belgijos, Turkijos, Italijos, Šveicarijos ir Kroatijos čempionių komandos.