Nuotolinės treniruotės su Armandu Kalinausku

Tęsiame pažintį su nuotoliniu būdu dirbančiais Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijos auklėtiniais ir jų treneriais. Šį kartą apsilankykime trenerio Armando Kalinausko ir jo auklėtinių „Regbio akademija – Romuvos progimnazija“ ir „Regbio akademija – BaltRex 2“ komandų treniruotėse.   

fiks

„Pereiti prie nuotolinės treniruočių sistemos pavyko itin paprastai, kadangi vaikai mokyklose naudoja tas pačias komunikacijos sistemas, kaip ir mes treniruotėms. Jungiamės per ZOOM platformą, kad matytume vieni kitus“,- pasakoja treneris Armandas.

Kviečiame pasižiūrėti video, kaip vaikams iš komandų „Regbio akademija – Romuvos progimnazija“ ir „Regbio akademija – BaltRex 2“ bei jų treneriui Armandui Kalinauskui sekasi bendrauti ir dirbti nuotoliniu būdu.

Treneris pasakoja, kad su vaikais bendrauja penkis kartus per savaitę. Kiekvienai dienai yra parengęs vis kitokią veiklą.

„Vieną dieną dirbame lavindami viršutinę kūno dalį, kitą dieną darome pratimus skirtus visam kūnui. Dabar jau pradėjau skirti užduočių su regbio kamuoliu, kad rankos visiškai neatprastų ir apskritai, kad nepamirštų, kaip tas kamuolys atrodo“,- teigė treneris.

Be sporto treniruočių treneris su vaikais vykdo regbio rungtynių video peržiūras, o kad žiūrėjimas būtų ir naudingas Armandas Kalinauskas sako sugalvojantis įvairių užduočių.

„Du kartus per savaitę skiriame Lietuvos regbio rinktinės rungtynių peržiūrai ir analizei. Analizuodami rungtynes vaikai gaudavo įvairių užduočių, tokių kaip, pasidalinus į dvi grupes, vieni skaičiuoja Lietuvos rinktinės žaidėjų perdavimus, kita grupė – varžovų. Kitą kartą skaičiuoja pražangų ar perdavimų į priekį skaičių“,- pasakojo A.Kalinauskas.

Treneris juokauja, kad peržiūrų metu vaikams kyla daug klausimų ir pastebėjimų, ypač dėl paties trenerio žaidimo.

„Vaikams stebint vaizdo įrašus labiausiai patikdavo užgriebimų momentai ir tai, kad aikštėje matydavo žaidžiant savo trenerį. Jie man netgi turėdavo klausimų, patarimų ir net priekaištų kodėl vienoje ar kitoje situacijoje neatlikau perdavimo, taip, kad naudos iš video peržiūrų gaudavo ir jie ir aš pats“,- šypsodamasis pasakojo treneris Armandas.