NUOTOLINĖS TRENIRUOTĖS SU DONATA GRIGIENE

Apsilankykime nuotolinėje treniruotėje, kurią veda Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijos trenerė Donata Grigienė. Keturis kartus per savaitę su vaikais nuotoliniu būdu dirbanti trenerė sako išgirstanti iš vaikų juokelių, kad po tokių intensyvių treniruočių karantino metu, susirinkus į stadioną ji nebepažins savo auklėtinių.

Zoomk GUMi

Kiekvienoje Donatos Grigienės treniruotėje sportuoja apie šešiasdešimt dalyvių. Kadangi patyrusi trenerė pritaikė programą įvairioms amžiaus grupėms, tai su vaikais sportuoja ir jų tėveliai.

„Priimame visus norinčius. Kadangi programa pritaikyta įvairioms amžiaus grupėms, todėl prie treniruočių prisijungia ne tik mano treniruojami berniukai, tačiau ir jų tėveliai, o taip pat ir kitų akademijos trenerių auklėtiniai. Maža to, prisijungiant prie treniruočių sulaukiame ir Lietuvos čempionių komandos „Ginstrektės“ merginų“,- pasakoja trenerė Donata.

Treniruotės vyksta keturis kartus per savaitę po maždaug pusantros valandos. Vaikai sulaukia ir bendrų, ir individualių užduočių, trenerė veda teorines paskaitas, vykdo video peržiūras.

„Dvi treniruotės vyksta su gumomis, vieną kartą bėgimo pratimai. Visi pratimai, visa sistema sukurta remiantis specialiomis programomis. Svarbu, kad treniruotė būtų įvairiapusiška: pratimai balansui, raumenų vystymui, ištvermei, jėgai. Taip pat skiriu vaikams individualias užduotis su kamuoliuku ir lazdomis. Visi vaikai turi pasiėmę inventorių, tad stengiamės tobulinti techniką, mokytis įvairių triukų“,- pasakoja Donata Grigienė.

Trenerė sako, kad berniukai labai jau nori į lauką, laukia nesulaukia, kada galės susirinkti stadione į įprastas treniruotes.

„Įprastu treniruočių ciklu mes negalime skirti tiek laiko fiziniam pasirengimui, kiek mes jo galime skirti dabar. Vaikai sako – trenere, nepažinsite mūsų, kai susirinksime į stadioną. Ši visa situacija, kad turime sėdėti namuose ir yra atšaukti visi čempionatai,  mums labai apmaudi, kadangi tiek U-12, tiek U-14 amžiaus grupėse turėjome dalyvauti finaliniuose etapuose. Metus laiko ruošėmės, stengėmės, patekome į finalus ir negalime juose sužaisti ir kovoti dėl apdovanojimų“,-pasakojo D.Grigienė.

Trenerė sako, kad svarbu būti pasiruošus ir palaikyti gerą fizinę formą, kadangi tikisi, kad gal jau birželio mėnesį galės su komandomis pradėti sportuoti įprastu ritmu.