Paaiškėjo Baltijos regbio čempionato II diviziono nugalėtojai ir prizininkai

Baigėsi Baltijos regbio čempionato II diviziono kovos. Čempionate triumfavo sporto mokyklos „Klevas“ regbio komanda „Šiauliai“, kuri finale 18:15 nugalėjo jungtinę Šiaulių, Jonavos, Kauno ir Panevėžio ekipą „Skorpionas-Tauras-Citma“. Bronzos medalius iškovojo “Baltic-Old Boys-RK Jūrmala” ekipa 43:10 įveikusi Šiaulių “PRC” regbininkus.

„Tai buvo sunkios, klampios, rudeninės-žieminės varžybos. Čempionų vardas šildo, tačiau pažvelgus į bendrą kontekstą, kai varžybos vyksta lapkričio mėnesio vidurį, tai nepagarba regbiui ir žaidėjams. Kitais metais gali jau būti prisnigę“– po mačo sakė nugalėtojų treneris Rimantas Zeringis.

Finaliniame mače, pirmą kėlinį situaciją kontroliavo Sigito Kukulskio treniruojama „Skorpionas-Tauras-Citma“ komanda. Po pirmo kėlinio ji pirmavo 12:8. Per pertrauką sustygavę žaidimą „Šiaulių“ treneriai stebėjo, kaip jų auklėtiniai persveria rezultatą ir pelno pergalę 18:15.

„Abi komandos buvo nebe stipriausios sudėties. Žaidimo praktikos neturėjome apie mėnesį, treniruočių jau beveik nevykdėme. Galima sakyti pasikliovėme ankstesniu įdirbiu“,- pasakojo R.Zeringis.

Prieš sezoną kėlę tikslus svarbiausiuose čempionatuose tapti nugalėtojais „Šiaulių“ komandos regbininkai tai įgyvendino. Jie nugalėjo Baltijos regbio čempionato II divizione, auksu pasipuošė Lietuvos regbio čempionate ir Lietuvos regbio-7 taurės turnyre. Vos pabaigę šį sezoną, vyrai jau ruošiasi pradėti pasirengimą ateinančiam sezonui.

„Jau antradienį pradedame eiti į sporto klubą ir ruoštis naujam sezonui. Mūsų tikslas – pakelti komandą iki tokio lygio, kad būtų galima kovoti ne antroje pagal pajėgumą lygose, o turėtume galimybę kovoti su stipriausiomis Lietuvos komandomis. Mūsų komanda potencialo turi, yra palyginus jauna. Tai viena perspektyviausių komandų ir viskas priklauso tik nuo pačių sportininkų. Yra sudarytos puikios sąlygos tobulėti, tiek puikus trenerių štabas, kuriame Lietuvos vyrų regbio rinktinė treneris Ntando Manyosha, tiek komandos vadovybė, visi dirba viena linkme. Turime noro, turime galimybių, potencialo – belieka visa tai įgyvendinti ir manau, kad netolimoje ateityje turėsime dar vieną itin pajėgią regbio komandą“,- pasakojo Rimantas Zeringis.  

Baltijos regbio čempionato II diviziono mažajame finale susitiko “Baltic-Old Boys-RK Jūrmala” ekipa ir Šiaulių “PRC” komanda. “Baltic-Old Boys-RK Jūrmala” ekipa kovoje dėl bronzos medalių varžovus palaužė 43:10.

Iš Lietuvos, Latvijos ir Kaliningrado srities regbio veteranų suburta komanda “Baltic-Old Boys” trejus metus iš eilės triumfavo Baltijos regbio čempionato II divizione. Šiai komandai padėjo ir jos garbę gynė Lietuvos vyrų regbio rinktinės vyriausiasis treneris iš Pietų Afrikos Respublikos Ntando Manyosha. Prieš šį sezoną veteranai suvienijo jėgas su jauna ir perspektyvia “Jūrmalos” regbio komanda.

 “Šiemet Baltijos II divizionas buvo kur kas pajėgesnis nei ankstesniais metais. Dalyvavo pajėgios Lietuvos ir Latvijos ekipos, tad mums veteranams šiemet teko gerokai pasistengti, kad iškovotume bronzos medalius. Mūsų veteranų gretas šiemet papildė perspektyvus jaunimas iš regbio klubo “Jūrmala”. Jie mokėsi iš mūsų, sėmėsi patirties ir ateinančiais metais Baltijos čempionate startuos kaip atskira komanda”,- pasakojo vienas iš komandos vadovų Svajūnas Mikalčius.

Pasibaigus šiam sezonui veteranai nusprendė, kad jis bus paskutinis, kuomet komanda dalyvavo Baltijos regbio čempionate. Nuo šiol klubas daugiausia dėmesio skirs paplūdimio regbio turnyrams, kuriuose varžysis su bendraamžių ekipomis.

“Prabėgo ketveri metai, tris kartus iškovojome aukso medalius, dabar bronzos, pasiekėme nemažai įsimintinų pergalių. Tačiau nusprendėme, kad nuo šiol didesnį dėmesį skirsime paplūdimio regbio turnyrams. Jau dėliojame kitų metų kalendorių ir planuojame kovoti Palangos, Klaipėdos, Jūrmalos paplūdimio regbio turnyruose. Kviečia kolegos iš Lenkijos sudalyvauti Olštyno mieste vyksiančiame turnyre. Kalbėjomės apie galimybę vykti į Maskvos paplūdimio regbio festivalį. Taip pat svarstome galimybę sudalyvauti itin didelės apimties paplūdimio regbio turnyre Maljorkoje. Tad planų turime, veiklą tęsiame, tik šiek tiek keičiame kryptį”,- pasakojo S.Mikalčius. 

 

Nuotraukos : Zigismunds Zālmanis ir Mantas Grigaliūnas