Paplūdimio regbio čempionate – puikūs šiauliečių pasiekimai

Lietuvos regbio federacija ir Vilniaus regbio akademija Vilniuje surengė pirmąjį Lietuvos paplūdimio regbio uždarose patalpose čempionatą, kuriame dalyvavo net dešimt komandų iš Lietuvos ir Latvijos. Puikiai pasirodė Šiaulių miesto regbininkai, kurie čempionate iškovojo pirmą, antrą ir ketvirtą vietas.

Foto : Saulius Čirba

Nuotraukų galerija : ČIA

Dešimt komandų buvo suskirstytos į tris grupes. Pirmą ir antrą vietas grupėse užėmusios komandos pateko į pusfinalius ir tęsė kovą dėl apdovanojimų.

A grupė :

1vieta – Šiaulių „Vairas-Kalvis”, 2 vieta – RC „Jurmala”, 3 vieta – Plungės „Dorbė-Perkūnas“.

B grupė:

1-2 vietos Rygos „Livonia” ir Šiaulių RK „Šiauliai”, 3 vieta – Panevėžio „Klevas-R. Sargūno sporto gimnazija”.

C grupė :

1 vieta – Šiaulių RK „Baltrex-Šiauliai”, 2 vieta – Jurbarko RK „Lūšis”, 3 vieta – Vilniaus regbio akademija, 4 vieta – RK „Klaipėdos Kovas”.

Pusfinalių etape Šiaulių RK „Šiauliai” regbininkai 6:5 nugalėjo Jurbarko RK „Lūšies“ ekipą, „Baltrex-Šiauliai“ komanda 6:3 įveikė „Jūrmalos“ regbininkus. Itin intriguojanti kova vyko tarp „Livonios“ ir „Vairas-Kalvis“ ekipų. Po atkaklios kovos, laimėję 6:5 į finalinį trejetuką pateko svečiai iš Latvijos.

Šeštą vietą užėmė Jurbarko, penktą Jūrmalos regbininkai, o ketvirtą – Šiaulių „Vairas-Kalvis“ komanda.

Finalinis etapas prasidėjo dviejų Šiaulių komandų rungtynėmis. Įtikinamą pergalę iškovojo „Baltrex-Šiauliai“ komanda įveikusi sporto mokyklos „Klevas“ regbio komandą „Šiauliai“. Pastarieji atsitiesė mače su „Livonios“ klubu ir įveikę latvius čempionate užėmė antrą vietą. „Baltrex-Šiauliai“ komanda taip pat nugalėjo svečius iš Latvijos ir tapo čempionais.

“Tai buvo puikus vasariškas turnyras žiemą. Visi patenkinti, tiek organizatoriai pavykusiu renginiu, tiek komandos, turėjusios progą pajudėti. Puiku, kad pavyko iškovoti čempionų vardus. Ateičiai galėtų toks čempionatas susidėti bent iš dviejų etapų.

Šiam turnyrui surinkome optimalią sudėtį. Rinkomės didesnius, techniškesnius žaidėjus, kurių savybės labiausiai tinka paplūdimio regbio specifikai. Nepaisant to, kad iškovojome pirmą vietą, teko gerokai pavargti, kad galėtume iškelti nugalėtojų taurę. Buvo kelios itin sunkios rungtynės. Galėčiau išskirti turnyro starte žaistą mačą su Jurbarko komanda ir abejas rungtynes su Latvijos klubais“,- pasakojo „Baltrex-Šiauliai“ komandos trenerių štabo atstovas Žygimantas Radžius.

 

“Visų pirma noriu labai padėkoti organizatoriams, kurie surengė tikrai puikų čempionatą, tikrą regbio šventę. Dabar toks laikas, kai lauke nėra galimybių žaisti, o visos komandos pasiilgusios žaidimo. Tai įrodo ir faktas, kad susirinko net dešimt komandų.

Prieš čempionatą neakcentavome, kad būtinai turime iškovoti medalius, pasiekti itin aukštų rezultatų. Tai buvo vienas iš pasirengimo sezonui etapų. Kaip ir visos kitos komandos – turėjome mažai žaidybinės patirties. Važiavome dalyvauti ir gerai praleisti laiką su draugais ir regbio kamuoliu. Tačiau kai įžengi į aikštę – visada norisi laimėti, atiduodi visas jėgas.

Finaliniame etape žinojome, kad nepavyks pasipriešinti galingai žaidusiems “Baltrex-Šiauliai” regbininkams, todėl akcentavome rungtynes su latviais, kurios lėmė antrą vietą bendroje įskaitoje”,- pasakojo RK “Šiauliai” treneris Rimantas Zeringis.

Galutinė komandų rikiuotė:

 1. RK „Baltrex“
  2. RK „Šiauliai“
  3. RC „Livonia“
  4. „Vairas – Kalvis“
  5. RC „JURMALA“
  6. RK “Lūšis”
  7. „VRA-Tomosta“
  8. RK „Klevas“
  9. RK „Klaipėdos Kovas“
  10. „Dorbė – Perkūnas“

Geriausi komandų žaidėjai pripažinti:

1.RK „Baltrex“ Martynas Lianzbergas
2. RK „Šiauliai“ Gytis Balčiūnas
3. RC „Livonia“ Janek Taškans
4. „Vairas – Kalvis“ Mantas Vilimavičius
5. RC „JURMALA“ Arturs Perims
6. RK “Lūšis” Giedrius Bosikis
7. „VRA-Tomosta“ Albertas Paškevič
8. RK „Klevas“ Mantas Urbonavičius
9. RK „Klaipėdos Kovas“ Dovydas Kazlauskas
10. „Dorbė – Perkūnas“ Kostas Malakauskas

Foto : Saulius Čirba