Pergalė antrajame mače! (V.Vaičeliūno komentaras po pirmos dienos)

Antrame Europos uždarų patalpų moterų elitinio klubų diviziono čempionato mače Šiaulių „Gintros-Strektės-Universiteto“ ekipa nepasigailėjo Prancūzijos komandos ir sutriuškino ją 7:0. Kitame B grupės mače ispanėms įveikus čekes, norint patekti tarp keturių stipriausių šiaulietėms rytoj reikia iškovoti pergalę prieš Ispanijos komandą.

IMG_2703

Šiaulietės susikaupusios pradėjo rungtynes. Pirmo įvarčio ilgai laukti nereikėjo. Jau antrą rungtynių minutę į prancūzių vartus buvo skirtas baudinys, kurį tiksliai realizavo Donata Grigienė.

IMG_2729

IMG_2732

10 minutę į „Cambrai“ ekipos vartus krito antrasis įvartis. Po mažojo kampinio kamuolį tiksliai į vartus nukreipė Jūratė Juodytė.

IMG_2752

IMG_2754

Like penki įvarčiai buvo pelnyti iš žaidimo.

14 minutę vėl pasižymėjo Donata Grigienė, 16 minutę antrąjį savo įvartį pelnė ir J.Juodytė. 17minutę pasižymėjo jaunoji Samanta Jakovlevaitė. Po pirmo kėlinio rezultatas buvo 5:0.

IMG_2743

Antrajame kėlinyje tempas kiek sulėtėjo. Kelias pavojingesnes atakas surengė ir prancūzės, tačiau visas varžovių pastangas bent kiek sušvelninti skirtumą niekais vertė puikiai vartus saugojusi Viktorija Vileikytė.

IMG_2739

33 minutę trečiąjį asmeninį ir šeštąjį komandos įvartį pelnė Jūratė Juodytė, o 39 minutę prancūzių triuškinimą užbaigė S.Jakovlevaitė.

IMG_2798 IMG_2733

Pasiekta įspūdinga ir labai reikalinga pergalė 7:0.

Kitame B grupės mače tarp Čekijos ir Ispanijos komandų rezultatu 3:2 nugalėjo ispanės. Tad šiaulietėms norint pakovoti dėl pirmos ar antros vietos grupėje, rytoj reikia pergalės prieš ispanes, o po to jau būtų skaičiuojamas įmuštų praleistų įvarčių santykis.

IMG_2766

A grupėje paskutinę vietą užima abu mačus pralaimėjusi Anglijos ekipa. Trečioje vietoje – vieną pergalę iškovojusi Ukrainos „Sumchanka“ komanda. Pirmą antrą vietas dalinasi lyderėmis laikomos pasaulio čempionės ir vicečempionės vokietės ir olandės, kurios antrąjį dienos mačą tarpusavyje baigė lygiosiomis 2:2.

IMG_2696

Trenerio Vaidoto Vaičeliūno komentaras po pirmos čempionato dienos :

„Permaininga diena, atrodė viskas labai neblogai dėliojasi ir tos nelemtos 30sekundžių, kurios buvo likusios iki mačo su čekėmis pabaigos. Iš dabartinės situacijos žiūrint, mums būtų labai naudinga, jei mačas būtų baigęsis lygiosiomis. Deja, yra kaip yra. Ispanių pergalė prieš čekes mums taip pat ne į naudą. Turime vienintelį variantą – rytoj reikia iškovoti pergalę prieš ispanes. Manome, kad čekės įveiks prancūzes, tad visos trys komandos turės po lygiai taškų ir bus skaičiuojami įmušti praleisti įvarčiai. Dar turime šansų patekti į stipriausiųjų ketvertą ir tęsti kovą dėl medalių.

Mače su prancūzėmis taikėme šiek tiek kitokią taktiką nei su prancūzėmis. Pirmame mače žaidėme šiek tiek atsargiau, lyg prisibijodamos grėsmingo varžovo, o antrose rungtynėse jau darėme spaudimą, daugiau atakavome.

Ispanijos komanda šiemet labai pajėgi, netgi grėsminga, tiesiog galėčiau pavadinti „lipančia“ komanda. Ispanijoje labai aukšto lygio vietinis čempionatas, tad merginos jį laimėjusios negali būti silpnos. Tikiuosi, kad rytdienos mače mums nepakiš kojos patyrimo stoka ir atkaklių rungtynių neturėjimas Lietuvos čempionate. Jei daugiau sulauktume pasipriešinimo, rungtynės vyktų taškas į tašką, būtų kitaip, o dabar tokių situacijų mes neturime ir merginos šiek tiek pasimeta, kai ateina lemiamų minučių metas.

Taigi, su ispanėmis eisime į aikštę nusiteikę pasiekti pergalę. Kaip bus, taip bus. Reikia pergalės bent vieno įvarčio skirtumu, o jei pralaimėsime, tai skirtumas jau nebesvarbu. Reiks eiti pirmyn.

Šiandien noriu pagirti visas merginas. Visos labai gerai sužaidė, tačiau norėčiau išskirti jaunąją Samantą Jakovlevaitę. Ji šiandien tiesiog atsiskleidė, kaip viena iš komandos lyderių. Ji užsirekomendavo kaip tvirta pagrindo žaidėja. Nors ji jauna, tačiau žaidžia aštriai, nesibaimina garsenybi. Manau, kad ateina jos valanda ir ji taps viena geriausių visos šalies žaidėjų“.