Po ketverių metų – sugrįžimas į B divizioną

Po ketverių metų pertraukos Šiaulių riedulininkai vėl dalyvauja Lietuvos vyrų žolės riedulio čempionato B divizione. Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijos vaikinų žolės riedulio komanda, kuriai vadovauja Donata Grigienė, pirmame mače sužaidė lygiosiomis 2:2 su Vilniaus rajono „Ardas Rudamina“ komanda. Įvarčius „Akademijos“ komandai pelnė Karolis Astrauskas ir Augustas Kostiukevičius. Spalio 6 dieną šiauliečių laukia išvyka į Vilnių, kur jie susikaus su sostinės ir Širvintų ekipomis ir užbaigs pirmąjį čempionato ratą.

 

Trenerė Donata Grigienė sako, kad B divizione dalyvaujanti „Akademijos“ komanda yra sudaryta tarsi iš dviejų dalių, kurios papildo viena kitą.

„Mūsų komandai atstovauja mažiau A divizione žaidybinio laiko gaunantys U-18 amžiaus grupės vaikinai ir antra dalis – labai jauni, 2006 ir 2008 metais gimę berniukai. U-14 amžiaus grupėje tarp bendraamžių  lygių sau neturintys talentingieji šiauliečiai puikiai papildo vyresnius, kuriems dar šiek tiek trūksta patirties žaidžiant aukštesniame lygyje“,- pasakojo D.Grigienė.

Rungtynių pradžioje jaunieji Šiaulių komandos žaidėjai buvo šiek tiek susikaustę pamatę gerokai vyresnio, nei jie, amžiaus varžovus, tačiau netrukus baimė dingo ir žaidimas išsilygino.

„Varžovų komandoje buvo gerokai vyresnių žaidėjų nei mūsiškiai, todėl rungtynių pradžioje jautėsi susikaustymas. Po to pamatėme, kad galime su jais kovoti, vaikinai atsipalaidavo ir jau demonstravo tai ką moka. Aš manau, kad Vilniaus rajono komandą šiek tiek nustebino mūsų jaunimas, o mes savo ruožtu sužaidėme tikrai gerai“,- auklėtinus gyrė D.Grigienė.  

Lietuvos žolės riedulio čempionato B divizione rungtyniauja keturios komandos : Šiaulių „Akademija“, Vilniaus rajono „Ardas-Rudamina“, Vilniaus „pietų meteoras“ ir Širvintai. Čempionatas vyks dviejų ratų sistema. Pirmas ratas bus užbaigtas rudenį, o antras ratas bus žaidžiamas pavasarį.

„Mūsų šio sezono tikslas – sugrįžus į B divizioną išmokti žaisti. Tai reiškia, kad jauniesiems riedulininkams tai buvo pirmasis oficialus mačas didelėje aikštėje, iki šiol pirmenybėse jie žaisdavo sumažintoje aikštėje. Taigi, mes dabar siekiame užsiauginti sparnus, na, o jei pavyktų iškovoti medalius ir sugrįžimo blynas neprisviltų, būtume dvigubai laimingi,- teigė D.Grigienė.

MVP – Karolis Astrauskas

Naudingiausias – Emilijus Sakalauskas (vartininkas)

Jaunasis talentas – mantas Vaišvilas