Prahos festivalyje – „BaltRex-Šiauliai“ jaunučių triumfas

Visas būrys jauniausių Lietuvos regbininkų savaitgalį sėkmingai varžėsi Prahoje (Čekija) vykusiame viename didžiausių vaikų regbio festivalių Vidurio Europoje „Youth Rugby Prague Festival“.

U16-6

Pačių vyriausių – 16-mečių – amžiaus grupėje dominavo dvi Lietuvos komandos. Aukso medalius iškovojo Rimanto Zeringio vadovaujama Šiaulių „Baltrex-Šiauliai“ komanda. Ji turnyre 3:0 nugalėjo „Harnica“ (Ukraina), 26:0 – „Rugby Verband Bayern“ (Vokietija), 12:0 – „Leipzig“ (Vokietija), 12:0 – Rygos „Rugby Development Assoc.“ (Latvija) ir 12:0 – Prahos „Slavia“ (Čekija) ekipas bei sužaidė lygiosiomis 0:0 su Vilniaus regbio akademijos (VRA) atstovais. Pastariesiems atiteko sidabro apdovanojimai.

Geriausiu viso turnyro žaidėju pripažintas „Baltrex-Šiauliai“ narys Matas Miežys.

U16-5

„Lengva nebuvo, trys komandos buvome panašaus pajėgumo. Labai svarbus buvo pirmasis susitikimas, kurio metu 3:0 nugalėjome ukrainiečius. Taškus pelnėme tik pačioje rungtynių pabaigoje. Lygiosiomis pasibaigęs mačas su Vilniaus VRA buvo labai įtemptas. Po to žinojome, kad nebegalime pralaimėti ar sužaisti lygiosiomis, jei norime tapti čempionais. Laimėjome likusius mačus ir tapome nugalėtojais. Atkakliose rungtynėse vaikinai pademonstravo, kad sugeba ne tik gerai rengti atakas, tačiau ir gintis. Buvo sunkių akimirkų, kai varžovai priartėdavo prie įskaitinio ploto, tačiau didžiuojuosi vyrais, kurie atidavė visas jėgas ir sugebėdavo apsiginti. Mūsų žaidėjai buvo patys mažesni ir smulkesni, nei kitų šalių atstovai, tačiau mes savo meistriškumu, technikumu, tiesiog geresniu regbio supratimu sugebėjom įveikti varžovus. Šį turnyrą vertinam kaip gerą pasirengimo čempionatui etapą. Oro sąlygos geresnės nei pas mus šiuo metu, į festivalį susirinko pajėgios komandos, todėl ir kitais metais tikimės čia sudalyvauti“,- pasakojo R.Zeringis.

Amžiaus grupėje iki 14 metų „Baltrex-Šiauliai“ regbininkai , treniruojami Vytauto Kalinausko, iškovojo bronzos medalius. Šiauliečiai pusfinalyje tik po atkaklios kovos 10:15 pralaimėjo Ričanio „Mountfield“ (Čekija) komandai, o mažajame finale 20:0 sutriuškino „Petrovice“ ekipą. Šioje grupėje taip pat sėkmingai kovojo ir VRA auklėtiniai, kurie tarp 15 komandų užėmė aštuntąją vietą.

U14-1

„Komandos pasirodymą turnyre vertinu gerai. Ko tikėjomės, taip ir įvyko. Tikėtis pirmos vietos vykstant į nežinomą turnyrą, kuriame susitinki su nežinomom komandom yra nelabai realu.  Tačiau pamatėm, kad mūsų lygis nė kiek nenusileidžia artimųjų užsienio šalių regbio komandų lygiui. O kai kuriuos netgi ir lenkiame. Turėjo visas galimybes tapti ir čempionais, bet kelios klaidos pabaigoje sutrukdė laimėti pusfinalyje prieš komandą, kuri vėliau tapo nugalėtoja. Per daug užsižaidėm savo aikštės pusėj ir buvome nubausti, nors ilgą laiką pirmavome 10:5, teko pripažinti varžovų pranašumą 10:15. Nors turnyre nebuvo Europos komandų iš regbyje madas diktuojančių šalių, tačiau iš dalyvavusių mes rodėme gerą lygį. Dabar jau tikrai matau, kad esame pasiruošę Lietuvos čempionatui, tiesiog belieka sulaukti varžybų”,- pasakojo V.Kalinauskas.

 

Net trys Lietuvos komandos varžėsi 12-mečių grupėje. Čia tarp 24 ekipų 15-ąją vietą užėmė Vilniaus „Geležinis vilkas“, 16-ąją – „Baltrex-Šiauliai“, 22-ąją – VRA.

Sauliaus Vertelio auklėtiniai, „Baltrex-Šiauliai“ U-12 komandos regbininkai, viso sužaidė aštuonias rungtynes, iš kurių keturis kartus laimėjo, tris pralaimėjo ir vieną mačą baigė lygiosiomis.

U12-2

„Visi grįžome geros nuotaikos. Užėmėme 16 vietą tarp 24 komandų, tačiau vaikinukai nenusiminę, jau kuria planus kitiems metams, dalinasi įspūdžiais su draugiais. Žiūrint iš žaidybinės pusės, mūsų jaunimui labai trūksta žaidybinės patirties tokiuose tarptautiniuose turnyruose. Buvo labiau patyrusių komandų, pajėgesnių. Manau, kad jei kitais metais mes vėl vyksime į Čekiją, tai neabejotinai išsikovotume vietą geriausiųjų dešimtuke. Pirmose rungtynėse vaikinukus kaustė startinis jaudulys ir patyrėme nesėkmę. Antrajame mače pamatę, kad teks žaisti su Čekijos mergaičių komanda, vaikinukai nudžiugo, kad iškovos lengvą pergalę, tačiaup pirmaujant 2:0 merginos sugebėjo išlyginti rezultatą ir mačas baigėsi lygiosiomis. Po to jau įsibėgėjome ir po truputį žaidimo kokybė atsirado“,- pasakojo S.Vertelis.

Prahos regbio festivalyje dalyvavo 6-16 metų sportininkų komandos iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos, Čekijos, Vokietijos, Ukrainos ir Austrijos.

Lietuvos regbio federacijos ir SM „Klevas“ informacija

Leave a reply