Prie Talkšos ežero vyksianti Olimpinė diena – puikus renginys kiekvienam

„Mieli šiauliečiai, gegužės 28-ąją būtinai ateikite į Talkšos ežero pakrantę ir dalyvaukite respublikinės Olimpinės dienos renginiuose. Tai didelis renginys su puikia kultūrine ir įdomia sportine veikla. O jei lis lietus, dar būtiniau ateikite, juk kiekvienas esame savo miesto įvaizdžio kūrėjas“, – spaudos konferencijoje kvietimą šiauliečiams perdavė miesto meras Artūras Visockas.

Olimpinediena

 

Olimpinės dienos programa: www.lteam.lt.

Jis pademonstravo Olimpinės dienos dalyvio pasą, kuriame einat iš vienos zonos į kitą reikės pažymėti atliktas įvairias užduotis ir bus galima gauti šventinių dovanų.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto direktorius Vitalijus Vasiliauskas paaiškino, kad nacionalinė Olimpinė diena šiemet švenčiama Šiauliuose neatsitiktinai.

„Mes klausinėjome šalies miestų savivaldybių, tačiau iš Šiaulių gavome patį geriausią pasiūlymą. Čia puiki sporto infrastruktūra, sulaukėme didelės pagalbos organizuojant renginį, koncertuos net 13 kolektyvų, be to, prie Talkšos ežero yra puiki erdvė dideliam renginiui. Tikimės, kad čia suvažiuos 10-15 tūkstančių žmonių“, – sakė V. Vasiliauskas.

Anot direktoriaus, ne paskutinėje vietoje buvo ir argumentas, kad Šiauliai – Saulės miestas, vadinasi lietaus tikimybė mažesnė.

Nuo 11 iki 16 val. prie Talkšos vyksianti Olimpinė diena nėra sportinių varžybų maratonas. Tai parodomieji sporto šakų pasirodymai, kuriose savo jėgas gali išbandyti kiekvienas atėjęs į šventę. Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas atkreipė dėmesį, kad Olimpinėje dienoje dalyvaus net 30 sporto šakų. Kai kurios iš jų, pavyzdžiui, fechtavimas, Šiauliuose bus pristatomos pirmą kartą. Taip pat daug įvairių pasirodymų vyks ant vandens.

Kaip sakė G. Jasiūnas, Olimpinė diena leis sukurti olimpiados Rio de Žaneire laukimo  nuotaiką. Neatsitiktinai šventės dalyviams bus pristatyti 6 Šiaulių miesto olimpiečiai, kurie gins šalies garbę pasaulio olimpinėse žaidynėse.

Olimpinės dienos dalyvius linksmins nemažas būrys šokėjų ir muzikantų, tarp jų ir populiari dainininkė Monika Linkytė. Olimpinėje dienoje šiauliečiai ir miesto svečiai galės išbandyti daugiau nei keturiasdešimt fizinio aktyvumo veiklų, o gerą nuotaiką ir sportinę dvasią palaikys muzikos ir šokių kolektyvai: mušamųjų instrumentų ansamblis ,,Ritmas kitaip“, vaikų vokalo studija ,,Ro ko ko“, studija ,,Nieko tokio“, studijos ,,En-den-du“ vaikinų instrumentinė grupė ,,Ereliai“, studija ,,Svirplys“ bei gestų kalba dainas imituosiantys Kauno kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro mokiniai.

Ypač daug dėmesio Olimpinės dienos scenoje šeštadienį bus skirta šokiui. Po atviru dangumi pasirodys visi žinomiausi Šiaulių šokių kolektyvai – Šiaulių krepšinio klubo šokėjos iš šokių studijos „Bolina“, šokių mokyklos „Extreme“ kolektyvas, sportinių šokių klubas „Šypsena“, šiuolaikinių šokių studija „Kosmėja“, šiuolaikinio šokio klubas „Flamingas“ ir choreografijos studija „Aušrelė“.

Olimpinė diena visame pasaulyje švenčiama jau daugiau nei 60 metų, Lietuvoje nuo 1989-ųjų šventę, kurios tikslas skatinti žmones būti fiziškai aktyviais ir supažindinti su įvairiomis sporto šakomis, organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK). Kiekvienais metais sostinėje vykusi sporto šventė nuo 2015-ųjų pradėjo kelionę po Lietuvos miestus – taip siekiama išjudinti kuo daugiau žmonių visoje Lietuvoje. Olimpinę dieną Šiauliuose LTOK organizuoja kartu su  Šiaulių miesto savivaldybe. Visos Olimpinės dienos pramogos, išskyrus 5 ir 10 km bėgimus, yra nemokamos.

Neturintys galimybės gegužės 28-ąją prisijungti prie rekordinės sporto šventės Šiauliuose galės stebėti specialias tiesiogines „Olimpinės dienos“ transliacijas per LRT.

Šiaulių m. savivaldybės informacija

 

Leave a reply