Regbininkų kelias išsvajoto stadiono link (Antra dalis)

Praėjusią savaitę publikavome pokalbį su ilgamečiais regbininkais Petru Astrausku ir Vincu Zaku, apie regbio sporto šakos pradžią Šiauliuose, apie šios sporto šakos atstovų vargus ieškant stadiono, kuriame galėtų treniruotis ir rengti varžybas. Antroje dalyje nusikelsime į šiek tiek artimesnius laikus 2005-2009 metus. Deja – regbininkų bėdos su stadionais išliko panašios.

Talšos stadionas – J.Tamulio nuotrauka (www.skrastas.lt)

Pirmą dalį galite rasti ČIA

 

Vietoje Talšos stadiono – naujas modernus

Nauja viltis regbininkams turėti modernų stadioną įsižiebė 2005 metų pavasarį, kuomet  Šiaulių miesto savivaldybė ir bendrovė iš Kauno „Baltic Reality Adviser“ pasirašė sutartį. Joje buvo numatyta, kad Šiaulių miesto centriniame parke, Talšos regbio stadiono ir vadinamųjų Gilo griuvėsių vietoje iškils kotedžai ir daugiaaukščiai namai. Už tai bendrovė įsipareigojo savivaldybei atseikėti nemenką sumą pinigų ir savo lėšomis įrengti regbio stadioną kitoje, savivaldybės paskirtoje vietoje.

Sutartyje buvo numatyta atlikti šiuos darbus : įrengti regbiui veją, 1000 sėdimų vietų medinius suoliukus, vejos laistymui – vandentiekį. Stadioną apjuosti pusantro metro aukščio tvora. Šalia numatyta transporto aikštelė, kurioje tilptų 4 autobusai. Taip pat turėjo būti nutiestas pėsčiųjų takas nuo automobilių aikštelės iki stadiono.

Deja, ambicingi kauniečių bendrovės planai taip ir liko planais, neiškilo nei vienas pastatas. Maža to, sklypą kauniečiai perpardavė kitoms įmonėms, kurios teigia, kad dėl regbio stadiono buvo tartasi su „Baltic Reality Adviser“, tad pirminis susitarimas dėl stadiono jų neliečia.

Ne kartą sporto mokyklos „Klevas“ vadovai kreipėsi į Šiaulių miesto savivaldybę raštais, klausdami ar vis dar galioja 2005 metais pasirašyta sutartis ir specialios sąlygos dėl stadiono. Gavus atsakymą, kad „taip“, belikdavo laukti.

 

Prie arenos – net du stadionai

2005 metais prie „Šiaulių arenos“, Dainų parke turėjo būti pradėti įrenginėti net du regbio stadionai : vienas skirtas treniruotėms, kitas varžyboms. Juos turėjo jungti pastatas su persirengimo kambariais su tribūnomis. Liepos mėnesį regbio atstovai dar ėjo konsultuotis su projektuotojais, o rugsėjį toje vietoje jau prasidėjo statybos. Deja, pradėti statyti ne regbio stadionai , o BMX dviračių trasa.

Buvo teigiama, kad pasikeitus prioritetams regbininkams toje vietoje užteks ir vieno regbio stadiono, o kitas plotas bus panaudotas dviračių trasai. Tačiau, kaip sakoma, bėda po vieną nevaikšto. BMX bazės projektuotojams nekilo mintis pasitarti su regbio atstovais, tad trasa buvo suprojektuota per vidurį sklypo – todėl greta trasos nebeliko vietos nei vienam regbio stadionui.

Maps.lt

 

Pagaliau – stadionas Zokniuose

2008 metais susiklostė itin nepalanki situacija sporto mokyklai „Klevas“ – regbio sporto šakos atstovai nebeturėjo vietos kur rengti varžybų, kartais namų varžybas tekdavo rengti net Klaipėdoje. Nenorėję susitaikyti su tokia situacija regbio atstovai vis tik rado išeitį – buvo sutarta su Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Šiaulių rinktine dėl stadiono rinktinės teritorijoje. VSAT Šiaulių rinktinės vadas Vytautas Dabulskis entuziastingai pritarė šiems planams ir visomis išgalėmis padėjo regbininkams vykdant darbus. Tad bendromis pastangomis VSAT teritorijoje buvo pradėtas įrenginėti Zoknių regbio stadionas. 2008 metais padedant ūkininkams Bartkevičiams stadionas buvo suartas, užsėta žolė, o 2009 metais čia jau įvyko pirmos rungtynės.

Zoknių stadiono matmenys atitinka standartus, tad čia gali vykti Lietuvos čempionatai. Norint rengti tarptautines varžybas, dar reikėtų persirengimo kambarių, dušų, tualetų.

Zoknių regbio stadionas

 

Trečioje straipsnių ciklo dalyje jus supažindinsime su Gardino g. įrengtu regbio stadionu ir surengsime foto ekskursiją po baigiamus statyti „regbio namus“.