Regbio festivalyje Vilniuje – puikūs šiauliečių rezultatai

Vilniuje vyko Lietuvos „Regbis. Viči. Jėga“ vaikučių, vaikų, jaunučių B pirmenybių finalinis etapas, po kurio paaiškėjo nugalėtojai ir prizininkai. Paskutiniame ture dalyvavo 37 komandos, net 17 komandų žaidė vaikučių amžiaus grupėje. Kiekviename iš šešių turų dalyvaudavo apie 350-400 jaunųjų regbininkų.

Nuotraukų galerija : ČIA

Jaunučių B pirmenybėse Šiaulių „Klevas-Zokniai“ komanda, kuriai vadovauja Vytaras Bloškys nusileido tik Kauno ekipai ir iškovojo antrą vietą. Trečia vietą užėmė Šiaulių Vairas-Citma“ komanda. Šeštą vietą Jaunučių B pirmenybėse užėmė Sauliaus Vertelio vadovaujama „Klevas-ŠSG“ komanda.

„Pirmenybių pradžia mūsų komandai buvo sudėtinga. Pirmame ir antrame turuose užėmėme tik penktąsias vietas. Trečiame ture jau pralaimėjome tik finale ir buvome antri. Iki rudens etapo komanda sustiprėjo, patobulėjo ir tai iš karto pasimatė rezultatuose. Ketvirtame ir penktame etapuose tapome nugalėtojais, o paskutiniame etape buvome antri. Pasivyti kauniečių bendroje įskaitoje jau neturėjome galimybių, todėl antroji vieta, po tokio prasto starto – labai geras pasiekimas. Berniukai pajuto pergalių skonį, suprato, kiek daug kainuoja menkiausios klaidos. Tačiau tai tapo savotiška pamoka ir manau, kad kitais metais nuo pat pradžių nekartosime klaidų ir sieksime aukščiausių vietų“,- pasakojo „Klevas-Zokniai“ treneris Vytaras Bloškys.

Vaikų amžiaus grupėje užtikrintai laimėjo Sigito Kukulskio auklėtiniai – „Vairo“ regbininkai. Vytaro Bloškio treniruojama ekipa „Klevas-Gilvyčiai“ užėmė penktą vietą, o Justino Vasiliausko auklėtiniai „Klevas-Rėkyvos progimnazija“ užėmė šeštą vietą. „Klevas-1“ ekipa, kurią treniruoja Evaldas Kanopackis pasidalino 7-13 vietas.

„Panaši situacija su vaikų komanda nutiko kaip ir su vyresniųjų amžiaus grupės komanda. Tik vaikai šiemet žaidė dar banguočiau. Jei pirmuose etapuose u-ėmėme 5-7 vietas, tai paskutinius etapus jau patekdavome į stipriausių ketveriukę ir kovodavome dėl patekimo į finalą. Pirmos trys komandos jau buvo pabėgusios, surinkusios daug taškų, todėl po prastesnio starto pakilti iki 5 vietos bendroje įskaitoje yra neprastas pasirodymas“,- pasakojo „Klevas-Gilvyčiai“ treneris Vytaras Bloškys.

 „Tai buvo pirmos tikros pirmenybės, su šešiais etapais, kuriuose jie dalyvavo. Žiūrint į tai, kad jie pradėjo žaisti tik pernai rudenį, pavasario etapas buvo šiek tiek silpnesnis. Šį rudenį jau sustiprėję galėjome kautis dėl ketvirtos vietos. Prieš paskutinį etapą buvome penkti, bet nepasisekė rungtynėse su pagrindiniais varžovais ir užėmėme šeštą vietą“,- pasakojo „Klevas-Rėkyvos progimnazija“ komandos treneris Justinas Vasiliauskas.    

 

Gausiausia dalyvių skaičiumi buvo vaikučių grupė. Net septynios komandos atstovavo Šiaulių miestą. Po dvi komandas šioje grupėje turėjo treneriai Edmundas Ščavinskas su Žygimantu Radžiumi, Justinas Vasiliauskas ir Sigitas Kukulskis, su viena komanda atvyko treneris Vytautas Kalinauskas. Rungtynių metu rezultatai buvo skaičiuojami, tačiau bendros įskaitos nebuvo vedama, todėl visos 17 komandų tapo NUGALĖTOJOMIS!!!

“Visi tapo nugalėtojais, nebuvo pralaimėjusių. Visi buvo apdovanoti. Mūsų siekis sudominti vaikus regbiu. Mažaiu spaudimo vaikams, mažiau spaudimo treneriams. Tiesiog visi susirinko drauge gerai praleisti laiką”,- pasakojo Justinas Vasiliauskas.

“Tai buvo šventė mažiausiems regbio sporto šakos atstovams. Jie tobulino savo regbio žinias. Buvo visko, pergalių, pralaimėjimų, ašarų, šypsenų, o svarbiausia – vaikučiai dieną praleido sportuodami. Mes naudojame metodiką, kad nelaikyti visą laiką stipresnių žaidėjų aikštėje, o po pusę laiko padalinti visiems. Norime, kad visi vienodai tobulėtų. Svarbiausia gera nuotaika, siekiame vaikus užkabinti, sudominti regbiu, o rezultatai ateis savaime vėliau. Norime, kad jiems patiems būtų smagu, įtraukiame į veiklą ir tėvelius, kartu vyko net septyni tėveliai. Jie serga, palaiko savo vaikučius”,- pasakojo Žygimantas Radžius.

REZULTATAI :

Jaunuč B VI turas rezultatai

Vaikai VI turas rezultatai

Vaikučiai VI turas rezultatai

Jaunuč B, vaikų rezultatai