Regbio šventė – Ernestui Bartkevičiui atminti

Pamūšio miestelyje vyko regbio turnyras, skirtas Ernestui Bartkevičiui atminti. Prieš porą metų sunki liga pasiglemžė Ernestą, tad artimieji ir draugai norėdami pagerbti jo atminimą, nusprendė surengti regbio šventę. Ernestui regbis labai daug reiškė, jis žaidė tuometiniame „Saldos“ regbio klube, atstovavo Lietuvos regbio rinktinei, visuomet padėjo puoselėti regbio sporto šaką, prisidėjo prie Zoknių ir Gardino regbio stadionų atsiradimo.

IMG_0163

Pamūšio miestelio stadione, Ernesto Bartkevičiaus artimieji ir draugai susirenka jau antrą kartą. Kad šis regbio turnyras ir šventė vyktų sklandžiai, nei vienas dalyvis neliktų neapdovanotas, daugiausia rūpinasi Ernesto brolis Zenonas su artimaisiais.

Šiemet, pagerbti Ernesto atminimo, susirinko gausus būrys regbininkų, o greta suaugusiųjų varžybų buvo surengtas ir vaikų turnyras. Į svečius atvyko Kaliningrado srities sporto mokyklos vaikų amžiaus regbininkai ir regbininkės. Drauge su jais rungėsi sporto mokyklos „Klevas“ jaunuoliai.

Kadangi šis turnyras draugiškas, vaikų varžybos vyko „draugišku“ formatu. Buvo žaidžiami keturi kėliniai po 10 minučių. Iš Kaliningrado berniukų ir mergaičių bei šiauliečių vaikų komandų buvo suburtos dvi jungtinės komandos, kad vaikai ne tik pažaistų regbį, tačiau geriau susipažintų su bendraamžiais iš kitos šalies. Rezultatas čia nebuvo pagrindinis rodiklis – po rungtynių visi laimingi, apdovanoti saldainiais, ledais, kepuraitėmis susirinko stebėti regbio meistrų rungtynių.

O suaugusiųjų varžybos tapo tikra šventės puošmena. Pagerbti brangaus draugo atminimo susirinko ne tik bendražygiai iš Šiaulių ir kitų Lietuvos miestų. Specialiai dėl šio turnyro iš Didžiosios Britanijos parvyko Mantas Steponavičius, iš Norvegijos – Andrius Juozapaitis ir Justinas Vinčerauskas. Darius Žlabys parvyko iš Švedijos. Taip pat atvyko Kaliningrado regbininkai „Baltic Rugby Old Boys“ komandos žaidėjai.

Kad miestelio bendruomenė dar labiau įsitrauktų į šią regbio šventę buvo pasiūlyta vaikinams prisijungti prie regbio meistrų ir patiems išmėginti jėgas žaidžiant regbį. Atsidaro šeši vyrukai, kurie nepabūgo iššūkio ir garbingai atstovavo Pamūšio miestelį atkakliose rungtynėse.

Kad suskirstytų būrį žaidėjų į dvi komandas buvo pasirinktas netradicinis metodas – visi dalyviai metė lapelius su savo vardu į kibirą, o po to abiejų komandų treneriai, kuriais buvo išrinkti sporto mokyklos „Klevas“ direktorius Svajūnas Mikalčius ir jo sūnus, vienas iš Lietuvos regbio rinktinės lyderių Jonas Mikalčius, traukė lapelius ir taip burtų keliu išsirinko sau žaidėjus.

Vyko keturi kėliniai po 10 minučių. Jono Mikalčiaus komanda išsirinko pavadinimą „Pamūšio vilkai“, Svajūno komandos pavadinimas – „Pamūšio raketos“. Rungtynėms teisėjavo vienas garsiausių Lietuvos ir Latvijos žaidėjų, Lietuvos rinktinės žaidėjas – Tomas Zibolis.

Mačas prasidėjo žaibiškomis „Pamūšio raketų“ komandos žaidėjų atakomis ir ji,e kaip ir pridera raketoms, žaibiškai išsiveržė į priekį. „Pamūšio vilkams“ teko kantriai laukti, kol daugiausia iš regbio veteranų suburtai „Pamūšio raketų“ komandai pradės „stigti kuro“. Taip ir nutiko. Jaunesni „Pamūšio vilkai“ perėmė iniciatyvą ir per likusius kėlinius sugebėjo išlyginti rezultatą. Jie netgi turėjo galimybę laimėti rungtynes, tačiau patyrę „Pamūšio raketų“ žaidėjai tvirtai stovėjo gynyboje ir neleido varžovams paskutinėmis sekundėmis išplėšti pergalės. Draugiškos rungtynės baigėsi taikiai 28:28.

Kad susirinkusieji pažiūrėti rungtynių netrūktų veiklos – tarp kėlinių jiems buvo rengiamos įvairios užduotys ir estafetės. Visi norintys galėjo pamėginti pramesti regbio kamuolį pro padangos kiaurymę, mesti kamuolį į taikinį, spirti regbio kamuolį per vartus.

Nei vienas neliko neapdovanotas. Vaikams buvo įteiktos pilnos pintinės saldainių, padėkota teisėjams, o Ernesto Bartkevičiaus tėveliai, atsidėkodami susirinkusiems įteikė naminės ruginės duonos kepaliukus ir medaus puodynes.

Visą dieną praleidę gamtoje, prisiminę ir pagerbę sūnų, brolį, draugą Ernestą Bartkevičių, visi išsiskirstė ir pažadėjo kitais metais vėl čia susirinkti.

 

 

 

 

 

 

Leave a reply