Regbio „Top“ lygoje – šiauliečių pergalės

Savaitgalį regbio „Top“ lygoje įvyko trečiasis turas, kuriame pergales iškovojo favoritės Šiaulių ekipos – „Vairas-Kalvis“ ir „Baltrex-Šiauliai“.

unnamedlll

unnamedlkk

Galingas „Žalgirio“ startas privertė pasinervinti „Vairo-Kalvio“ ekipą

Kauno „Žalgirio“ regbininkai sugebėjo mesti rimtą iššūkį daugkartinei Lietuvos čempionei Šiaulių „Vairo-Kalvio“ komandai ir pirmajame kėlinyje pirmavo 12:0. Vis dėlto, į čempiono titulą nusitaikęs „Vairo-Kalvio“ klubas atsitiesė ir iškovojo pergalę 33:22 (17:12).

Šeimininkams net 23 taškus pelnė Donatas Vilimavičius, po 5 – Kęstutis Marcišauskas ir Mantautas Vilimavičius.

„Žalgirio“ klubui 10 taškų pelnė Kasparas Krasauskas, 7 – Dainius Tamoliūnas, 5 – Mindaugas Norvaišas.

„Į aikštę žengėme netinkamai nusiteikę ir pirmi varžovų taškai mums davė didelį nokdauną. Reikėjo nemažai laiko atsigauti ir iš naujo įsibėgėti. Žinojome, kad bus sunkios rungtynės, bet geresnio nusiteikimo trūko. Pabaigoje mums buvo lengviau, nes turime daugiau patirties“, – kalbėjo „Vairo-Kalvio“ kapitonas Mindaugas Misevičius.

Video: https://youtu.be/cQD3y5QQmE8

Nuotraukų galerija : SPAUSTI ČIA

„Turėjome problemų su pirmos linijos žaidėjais, kurie turi mažiau patirties, bet mus išgelbėjo didelis atsarginių žaidėjų indėlis. Mes nesitikime lengvų pergalių ir žinome, kad varžovai norės atsirevanšuoti. Daug dirbame, kad išsilaikytume pergalių kelyje“, – pabrėžė šiauliečių treneris Gediminas Marcišauskas.

„Žalgirio“ regbininkai pirmajame rate visoms trims „Top“ lygos komandoms metė rimtą iššūkį, bet po atkaklių kovų turėdavo pripažinti varžovų pranašumą. Nepaisant to, žalgiriečių treneris išlieka pozityvus.

„Nesidžiaugiu žaidimu, nes varžovai darė daug klaidų ir mes turėjome pelnyti daugiau taškų. Buvome atsipalaidavę, kai turėdavome perimti kamuolį, kontroliuoti žaidimą ir judėti pirmyn. Gaila, kad mano raginimai nebuvo įgyvendinti. Vėliau darėme per daug klaidų, kad galėtume išsigebėti. Tam taisyti reikia daugiau treniruočių“, – įspūdžiais dalinosi „Žalgirio“ treneris iš PAR Siya Mlalande, pridūręs, kad, nors ir pergalių pirmajame rate nepavyko iškovoti, jis yra patenkintas komandos žaidėjų progresu.

„Turėjome planą, kaip išnaudoti varžovų silpnąsias vietas ir turėjo daugiau progų pelnyti taškų, bet kartais žaidėjais nespėdavo pasiruošti suplanuotai atakai. Kamuoliui nukeliavus ratu, reikia turėti daug fizinių jėgų, nes kamuolys grįžta pas tave ir turi vėl bėgti. Tokią progą išnaudojome tik vieną“, – aiškino „Žalgirio“ žaidėjas Giedrius Narakas.

 

„Baltrex-Šiaulių“ pergalė Rygoje

Kitose „Top“ lygos rungtynėse nugalėtojo titulą ginantis Šiaulių „Baltrex-Šiaulių“ klubas išvykoje 45:24 (19:12) įveikė Kekavos „Transact Pro“ (Latvija) komandą, nors du kartus buvo besivejančių vaidmenyje (0:7 ir 19:24).

Nugalėtojams 20 taškų pelnė Vytaras Bloškys, 10 – Martynas Lianzbergas, po 5 – Mindaugas Grigas, Egidijus Barčauskas bei Armandas Kalinauskas.

„Pirmajame kėlinyje darėme vaikiškas klaidas ir patys dovanojome taškus varžovams. Matosi, kad komandos stiprėja ir vis ilgiau sugeba demonstruoti aukšto lygio žaidimą, tik antrajame kėlinyje išryškėja pranašumas tų, kurie turi daugiau jėgų“, – teigė „Baltrex-Šiaulių“ žaidžiantysis treneris Edmundas Ščavinskas.

Video: https://youtu.be/YdlYfYS8X_E

Varžybų įrašas : SPAUSTI ČIA

„Rungtynės buvo sunkios. Mes pradžioje žaidėme kiek atsipalaidavę, pritrūko disciplinos, o varžovai tuo pasinaudojo ir pelnė nemažai taškų. Po pirmojo kėlinio pakalbėjome, pagerinome gynybą ir pasiekėme gerą rezultatą. Latvių žaidimas mūsų nenustebino, jie jau daug metų stengiasi žaisti grumtynėmis“, – pridūrė „Baltrex-Šiaulių“ žaidėjas Mindaugas Grigas.

Latvijos ekipos treneris Uldis Bautris neliko nusivylęs savo auklėtinių žaidimu ir mano, kad žiūrovams turėjo patikti rungtynės savo rezultatyvumu.

„Buvo įdomus, geras žaidimas su daug prispaudimų. Aš šiek tiek nepatenkintas, kad mano klubas prastai gynėsi. Mes neišnaudojome dviejų trijų gerų momentų, po kurių rezultatas galėjo būti dar lygesnis. Kai išsiveržėme į priekį 24:19, nežinau, kas atsitiko, nes praleidome tris atakas iš eilės. Tai ir nulėmė mačo baigtį“, – mintimis dalinosi U. Bautris.

Vienas „Transact Pro“ lyderių ir 5 taškus šiose rungtynėse pelnęs Tomas Asejevas šiauliečių gretose išskyrė Vytaro Bloškio pasirodymą.

„Baltrex-Šiauliai“ nėra tiesiai žaidžianti komanda. Ji turi gerus kraštų žaidėjus, o Vytaras Bloškys buvo tikriausiai svarbiausias jų kuriantis žaidėjas, – sakė T. Asejevas. – Ne paslaptis, kad mūsų komandoje nemažai žaidėjų, kuriems virš 30 metų, todėl jiems nepavyksta staigia išvystyti didelio greičio. Antrajame kėlinyje po mano žeminimo nuleidome rankas ir nebeturėjome jėgų ir valios kautis toliau“.

Įpusėjus „Top“ lygos sezonui, „Vairas-Kalvis“ laimėjo visas trejas rungtynes, „Baltrex-Šiauliai“ – dvejas, „Transact Pro“ – vienerias, o „Žalgiris“ lieka be pergalių.

LRF informacija

Leave a reply