Regbio „Top“ lygos starte šiauliečiai džiugino savo sirgalius

Savaitgalį pilnutėliame Zoknių stadione Šiauliuose startavo naujo formato Lietuvos „Top“ lyga. Pirmojo turo rungtynėse savo sirgalių neapvylė du stipriausi Lietuvos klubai iš Šiaulių.

unnameduuyu

Pirmosiose naujojo sezono rungtynėse daugkartinis Lietuvos čempionas Šiaulių „Vairo-Kalvio“ klubas 46:19 (25:12) nugalėjo Kekavos „Transact Pro-Miesnieki“ (Latvija) ekipą.

Patyrusi Latvijos komanda metė rimtą iššūkį tituluotiems varžovams, bet aistringai sirgalių palaikomi „Vairo-Kalvio“ regbininkai pademonstravo savo jėgą ir įrodė savo pranašumą.

Nugalėtojams 15 taškų pelnė Mantautas Vilimavičius, po 13 – Donatas Vilimavičius ir Kęstutis Marcišauskas, 5 – Evaldas Gaubys. Kekavos komandai 10 taškų pelnė Edgaras Cirulis, 9 – Aris Andersonas.

Rungtynių video: https://youtu.be/brVUh5tnGsU

Naudingiausias rungtynių žaidėjas – Vilius Kucinas („Vairas-Kalvis“). Jis užsiminė, kad tai galėjo būti jo paskutinės karjeros rungtynės.

„Labai gerai, kad komanda laimėjo. Pats žaidžiu regbį apie 15 metų ir mano karta jau po truputį traukiasi į šoną, bet regbis pradeda klestėti, auga nauja karta. Nugalėtojų niekas neteisia. Darėme klaidų, kritome, stojomės, bet ėjome kautis ir laimėjome. Savo žaidimą pats vertinu neigiamai. Jeigu išrinko geriausiu žaidėju, matyt prisidėjau prie to, kad komandos draugai pelnytų taškus. Gaila tik tiek, kad atvykau čia sužaisti paskutinių karjeros rungtynių ir buvau pripažintas naudingiausiu žaidėju“, – kalbėjo V. Kucinas.

mvp

„Vairo-Kalvio“ treneris Sigitas Kukulskis teigė, kad jo vadovaujama ekipa žaidė nepastoviai: „Žaidėme banguotai. Momentais žaidėme labai gerai, o momentais – kaip pirmokai. Taip buvo, nes neturėjome gero pasiruošimo. Išskirčiau savo komandos kovingumą, kol turėjome jėgų“.

Komentarai: https://youtu.be/y2SUICoqJNk

Kitose rungtynėse Lietuvos čempiono titulą ginantis Šiaulių „Baltrex-Šiaulių“ klubas 85:15 (56:5) nugalėjo Kauno „Ąžuolo-FM Tauro“ komandą.

regi

Nors kauniečiai neslėpė ambicijų pasipriešinti pirmenybių favoritams, puikiai susižaidę ir gerą sportinę formą pademonstravęs Šiaulių klubas nuo pat rungtynių pradžios perėmė iniciatyvą ir įgijo solidų pranašumą. Kai skirtumas tavo akivaizdus, abiejų ekipų treneriai daugiau dėmesio skyrė įvairiems eksperimentams ir leido žaidimo skonį pajusti atsarginiams žaidėjams.

regbisft

„Baltrex-Šiauliams“ po 25 taškus pelnė Vytaras Bloškys ir Armandas Kalinauskas, 10 – Mindaugas Grigas, po 5 – Žygimantas Radžius, Lukas Radzevičius, Airidas Patskočimas, Edgaras Samušas ir Ignas Jankaitis.

Pralaimėjusiems 10 taškų pelnė Naglis Dunčikas, 5 – Tomas Bieliauskas.

Naudingiausias rungtynių žaidėjas – Vytaras Bloškys („Baltrex-Šiauliai“).

Video: https://www.youtube.com/watch?v=cebT96Ydivk&feature=em-upload_owner

„Esu patenkintas savo komanda, nes sužaidėme gana stabiliai. Tik antro kėlinio pirmoje pusėje kiek prasčiau sekėsi atakuoti, bet didžiąją dalį valdėme situaciją. Priešininkai kiek nuvylė, nes tikėjomės, kad jie padarys dar didesnę pažangą. Galbūt jiems dar trūksta poros žaidėjų, nėra susižaidę. Lygoje bus stiprios komandos, susidomėjimas didelis, todėl mūsų laukia dar daug įnirtingų kovų“, – pasakojo „Baltrex-Šiaulių“ treneris Edmundas Ščavinskas.

„Rezultatas rodytų, kad žaidėme tobulai, bet žaidime dar šio to trūksta. Kitą savaitę laukia dar stipresnis varžovas, tikimės viską ištaisyti. Nors broko buvo, bet planą įvykdėme. Manau, kad šiemet bus daug įdomių rungtynių, o ne tik tarp dviejų komandų kaip pernai“, – sakė V. Bloškys.

darft

Kauno klubo treneris po rungtynių vylėsi, kad ekipa padarys tinkamas išvadas ir kitoms rungtynėmis bus pasirengusi geriau.

„Prastai vertinu rungtynes, nes „Baltrex-Šiauliai“ mus pranoko visais aspektais. Naujas formatas yra labai naudingas žaidėjų tobulėjimui. Svarbu, kad varžybos vyks dviem ratais ir bus galima analizuoti varžovus, bus įdomiau ruoštis“, – teigė „Ąžuolo-FM Tauro“ treneris Giedrius Narakas.

Komentarai: https://youtu.be/4TS9Jw2ucC4

„Vairo-Kalvio“ treneris po pirmojo turo mačų pasidalino savo mintimis apie naująją „Top“ lygą ir jos perspektyvas.

„Kol kas dar matome tik lygos pradmenis, todėl teigiami ar neigiami pokyčiais paaiškės tik pasibaigus sezonui. Žiūrint į pirmąjį planą, tai pokyčiai yra į gerąją pusę, nes lygoje nebėra silpnesnių komandų ir kiekvienos rungtynės bus pakankamai atkaklios. Šiemet vasarą buvo nemažai rodoma apie regbį ir per nacionalines televizijas, didelio populiarumo susilaukė Europos regbio-7 čempionatas. Žmonės stebėjo žaidimą ir nori turėti tąsą gerų varžybų. Dėl to jie renkasi į stadioną ir stebi gerą regbį. Manau, jei lygoje vyks atkaklios kovos, žiūrovų bus dar daugiau. Mes neturėdami gerų sąlygų sugebame kautis gerame lygyje, bet Lietuvoje vis dar trūksta bazių, trenerių, klubų strategijų“, – pasakojo S. Kukulskis.

S. Kukulskio komentaras: https://www.youtube.com/watch?v=3ppUILjHnJU&feature=youtu.be

Antrajame ture šeštadienį Šiauliuose įvyks intriguojanti „Baltrex-Šiaulių“ ir „Vairo-Kalvio“ akistata. Tuo tarpu didžiausiame Lietuvoje – S. Dariaus ir S. Girėno – stadione Kaune pirmosios pergalės sieks Kauno „Ąžuolas-FM Tauras“ ir Kekavos „Transact Pro-Miesnieki“.

II turo laikai:

Rugpjūčio 29 d.

14 val. Kauno „Ąžuolas-FM Tauras“ – Kekavos „Transact Pro-Miesnieki“ (Perkūno al. 5).

14 val. Šiaulių „Baltrex-Šiauliai“ – Šiaulių „Vairas-Kalvis“ (Pročiūnų g. 3).

LRF informacija

Leave a reply