Salės futbolo turnyre regbistai metė iššūkį futbolininkams

Pirmą kartą Lietuvoje, salės futbolo turnyre jėgas išmėgino futbolo ir regbio sporto šakų atstovai. Iš viso šešios komandos kovojo dėl „Regbis vs Futbolas“ iššūkio čempionų taurės. Tiek geresnę žaidimo techniką demonstravę futbolininkai, tiek jėga paremtą futbolą propagavę regbistai kovojo iš paskutiniųjų – netrūko įspūdingų momentų, netikėtų rezultatų, pergalių ir nusivylimų. Turnyro organizatoriai sako esantys patenkinti pirmu blynu ir žada kitais metais į turnyrą sukviesti dar daugiau regbio ir futbolo komandų atstovų.

Futbolo turnyras

Turnyro „Regbis vs Futbolas“ iššūkio čempionų taurės turnyro idėja kilo regbio klubo „Baltrex-Šiauliai“ vyriausiajam treneriui Edmundui Ščavinskui bendraujanti su futbolo klubo „Saulininkas-OBLT“ komandos žaidėju Marium Ambrazevičium. „Mintis kilo tiesiog diskutuojant. Paprasčiausiai kalbėjomės ir žodis po žodžio gimė idėja, kodėl gi nesurengus turnyro, kurio metu jėgas išmėgintų regbistai prieš futbolininkus. Mūsų sporto šakos yra giminingos: abi komandinės, abi žaidžiamos ant žolės. Regbistai per treniruotes dažnai žaidžia futbolą“,- turnyro atsiradimo istoriją pasakojo M.Ambrazevičius.

LFF III lygos Šiaulių apskrities pirmenybių nugalėtojai „Saulininko-OBLT“ ekipos žaidėjai turnyre nusprendė statyti dvi komandas. Regbio sporto šakos atstovai susibūrė į tris komandas – „Baltrex-Šiauliai“, „Šiauliai“ ir „Buldozeriai“. Turnyre taip pat dalyvavo ir Šiaulių profesinio rengimo centro komanda.

Šešios komandos buvo suskirstytos į du pogrupius po tris. Pirmame pogrupyje kovojo „Saulininkas-OBLT 1“, „Buldozeriai“ ir Šiaulių PRC komandos. Antrame pogrupyje kovojo „Saulininkas-OBLT 2“, „Baltrex-Šiauliai“ ir „Šiauliai“ ekipos.

Pirmajame pogrupyje futbolininkų pirmoji komanda nesuteikė vilčių regbio klubo žaidėjams, juos įveikdama įtikinamais rezultatais.

Kitokia situacija susiklostė antrajame pogrupyje. „Baltrex-Šiauliai“ regbio klubo žaidėjai ypatingai atkakliose ir reto grožio rungtynėse šventė pergalę prieš antrąją „Saulininkas-OBLT“ ekipą 3:2. „Buvo įnirtinga kova. Pradžioje regbininkų šiek tiek neįvertinome, o po to jau mums pritrūko laiko ką nors pakeisti. Regbio komanda pasirinko teisingą taktiką, įmušė kelis greitus įvarčius ir po to gynėsi. Mes juos užspaudėme, mėginome išlyginti rezultatą, bet fantastiškai žaidęs vartininkas Laurynas Prelgauskas niekais vertė visas mūsų pastangas. Teko pripažinti regbistų pranašumą“,- pasakojo antrajai futbolininkų komandai atstovavęs M.Ambrazevičius.

Po pralaimėjimo, „Saulininkas-OBLT 2“ ekipa pyktį išliejo ant „Šiaulių“ komandos, laimėdama prieš jį 14:2. „Baltrex-Šiauliai“ ekipa kolegas regbistus nugalėjo 4:2 ir pateko į finalą, kur susitiko su „Saulininkas-OBLT-1“ komanda.

Išvarginti rungtynių su antrąja „Saulininko-OBLT“ ekipa, „Baltrex-Šiauliai“ ekipos žaidėjai finale nesugebėjo tinkamai pasipriešinti pirmajai futbolininkų komandai ir pralaimėjo 1:8. „Pirmame kėlinyje dar vyko apylygė kova, tačiau antroje dalyje mes pavargome, o futbolininkai pradėjo atrasti vis daugiau plyšių mūsų gynyboje. Pasipylė įvarčiai. Nepaisant pralaimėjimo, turnyrą vertinu labai gerai. Susidraugavome su futbolininkais, klubai užmezgė ryšius. Po turnyro supažindimone juos su savo tradicijomis – sukvietėme visus į trečią kėlinį, kurio metu neoficialioje aplinkoje buvo aptartos turnyro kovos, dalintasi įspūdžiais“,- pasakojo „Baltrex-Šiauliai“ komandos treneris E.Ščavinskas.

Trečią vietą turnyre užėmė „Saulininkas-OBLT 2“ ekipa, ketvirtoji vieta atiteko Šiaulių PRC komandai. Penktoje vietoje – „Buldozeriai“, šešti – „Šiaulių“ komandos žaidėjai.

Geriausiu turnyro gynėju pripažintas „Baltrex-Šiauliai“ vartininkas Laurynas Prelgauskas, geriausiu žaidėjų – Modestas Mačenskis iš „Saulininkas-OBLT 1“ komandos. Rezultatyvisiu tapo „Saulininkas-OBLT 2“ komandoje žaidęs Marius Braziulis.

Turnyro organizatoriai pasakoja, kad džiaugiasi pirmuoju turnyru ir tikisi, kad jis taps tradiciniu. „Visi kupini geriausių emocijų, norėtume, kad ši graži iniciatyva ir puiki idėja ir toliau gyvuotų. Ketiname kitais metais iš anksto pradėti organizuoti, tada gal gautume didesnę salę, kad galėtų komandų palaikyti ateiti sirgaliai, šeimos nariai. Jei pavyks, kviesime kelis regbio ir futbolo klubus iš Latvijos. Idėjų daug, tikėsimės, kad joms visoms bus lemta išsipildyti“,- pasakojo M.Ambrazevičius.

Leave a reply