„Šešių nacijų“ turnyras – jau vasario 4 d.

Pirmąjį vasario savaitgalį startuoja visų regbio gerbėjų su nekantrumu laukiamas „Šešių Nacijų“ regbio turnyras. Anglija, Škotija, Airija, Velsas, Prancūzija ir Italija šiemet vėl kovos dėl nugalėtojų titulo ir žinoma, įspūdingos taurės.

Organizatorių nuotrauka

Pirmieji, vasario 4 d. į stadioną žengs Škotijos ir Airijos regbininkai. Ši dvikova ypač intriguojanti, kadangi tarpusavio susitikimų statistikoje – visiška lygybė. Per 121 tarpusavio mačą šios rinktinės yra laimėjusios po 58 kartus ir 5 mačus baigusios lygiosiomis. Tiesa, jei skaičiuoti tik pergales pasiektas tarpusavio mačuose „Šešių nacijų“ turnyre, tai įtikinamai, net 14:3 pirmauja airiai.

Po šio mačo jėgas išmėgins anglai su prancūzais. Šių rinktinių tarpusavio pergalių santykis „Šešių nacijų“: turnyre yra 11:6 Anglijos rinktinės naudai. Na, o bendroje tarpusavio susitikimų statistikoje per 87 rungtynes 47 kartus pergale džiaugėsi anglai, 33 kartus prancūzai ir 7 mačai baigėsi lygiosiomis. 

Vasario 5 dieną numatytos rungtynės tarp Italijos ir Velso rinktinių. Šios rinktinės tarpusavyje buvo susitikusios 17 kartų ir visi jie buvo „Šešių nacijų“ turnyre. Per šiuos mačus net 14 kartų pergalę šventė Velso rinktinė, du kartus laimėjo italai. Vienos rungtynės pasibaigė lygiosiomis.

Šiemet rinktinės susitiks penkiuose etapuose, kurių metu visos sužais tarpusavyje. Antras etapas – vasario 11-12 dienomis. Trečias – vasario 25-26 dienomis. Ketvirtas etapas – Kovo 10-11 dienomis. Paskutinis, penktas etapas bus surengtas kovo 18 d.

Savo Facebook paskyroje Rugger.info skelbia, kad visas „Šešių nacijų“ turnyro kovas jie transliuos HD kokybe.

Šiemet nugalėtojai bus įteikta taurė, kuri 2015 m. pakeitė iki tol nuo 1993 metų buvusią taurę. Trofėjaus autorius – juvelyras Thomas Lyte. Naujoji taurė atspindi visas šešias tautas, kurios dalyvauja Nacijų turnyre, kadangi ankstesnioji dar buvo sukurta tuomet, kai vyko Penkių Nacijų turnyras. Po to prisijungė Italija ir dėl trofėjaus iki šiol kovoja šešios rinktinės.

Pasak autoriaus, taurės apatinėje dalyje yra išgraviruotos visos turnyro nugalėtojos ir palikta dar vietos ateities nugalėtojams. Taurės pagrindinė dalis turi šešias briaunas, kurios simbolizuoja šešias turnyro dalyves. Ji buvo pagaminta iš vieno sidabro lakšto. Ant kiekvienos briaunos išgraviruoti metai, kuomet ši valstybė prisijungė prie šio turnyro. Iš viso taurei pagaminti buvo panaudota apie 7 kilogramai sidabro, ji yra 75 centimetrų aukščio. Taip pat rankenose įmodeliuoti auksiniai šešeto skaičiai. O ant viršaus karūna su regbio kamuoliu.

Tvarkaraštis, rungtynių pradžia (vietinis laikas) ir varžybas transliuojantys TV kanalai :

ŠEŠTADIENIS, Vasario 4 d.
Škotija v Airija (Murrayfield) – 14:25 GMT, BBC
Anglija v Prancūzija (Twickenham) – 16:50 GMT, ITV

SEKMADIENIS, Vasario 5 d.
Italija v Velsas (Stadio Olimpico) – 14:00 GMT, ITV

ŠEŠTADIENIS, Vasario 11 d.
Italija v Airija (Stadio Olimpico) – 14:45 GMT, ITV
Velsas v Anglija (Principality Stadium) – 16:50 GMT, BBC

SEKMADIENIS, Vasario 12 d.
Prancūzija v Škotija (Stade de France) – 15:00 GMT, BBC

ŠEŠTADIENIS, Vasario 25 d.
Škotija v Velsas (Murrayfield) – 14:25 GMT, BBC
Airija v Prancūzija (Aviva Stadium) – 16:50 GMT, ITV

SEKMADIENIS, Vasario 26 d.
Anglija v Italija (Twickenham) – 15:00 GMT, ITV

PENKTADIENIS, Kovo 10 d.
Velsas v Airija (Principality Stadium) – 20:05 GMT, BBC

ŠEŠTADIENIS, Kovo 11 d.
Italija v Prancūzija France (Stadio Olimpico) – 13:30 GMT, ITV
Anglija v Škotija (Twickenham) – 16:00 GMT, ITV

SEKMADIENIS, Kovo 18 d.
Škotija v Italija (Murrayfield) – 12:30 GMT, BBC
Prancūzija v Velsas (Stade de France) – 14:45 GMT, ITV
Airija v Anglija (Aviva Stadium) – 17:00 GMT, ITV

 

Rugger.info tvarkaraštis iš laikai :

 

Leave a reply