Sharks regbio stovykla – treneriai dalinasi mintimis apie pirmas dienas Šiauliuose

Sharks regbio akademijos inicijuotoje regbio stovykloje Šiaulių regbio akademijoje vaikus regbio paslapčių moko būrys garsių trenerių iš Pietų Afrikos Respublikos, Anglijos, Naujosios Zelandijos ir Čekijos. Prabėgus trims treniruočių dienoms pakalbinome trenerius apie Lietuvos jaunuosius regbininkus, sportininkų pasirengimo lygį ir treniruočių specifiką. 


 

Biza Ntando Manyosha (PAR) Lietuvos vyrų regbio-15 vyriausiasis treneris. 

Esu sužavėtas vaikinų darbu treniruočių metu. Man daugiausia teko dirbti su U-12 amžiaus grupės jaunaisiais regbininkais. Jei jie toliau tokiu tempu tobulės, po 6-7 metų turėsime labai gerą papildymą vyrų rinktinei.

Ši stovykla – tai neeilinė galimybė išmėginti savo ir daug ko išmokti. Čia susirinko aukščiausio lygio treneriai, o tokie dalykai dažnai nevyksta, Lietuvoje tai pirmas toks atvejis.

Klubuose vyksta treniruotės, vaikinai dirba, tačiau visuomet yra gerai patirti, pamatyti, susipažinti su skirtingų pasaulio šalių regbio tradicijas puoselėjančiais treneriais. Tai visiškai kitoks požiūris į regbį ir į treniruotes.

Vaikinai labai imlūs, viską supranta ir vykdo. Vakar žaidėme regbiu paremtus žaidimus. Labai noriu pagirti trenerius klubuose, kadangi vaikai tikrai gero lygio. Dabar reikia rasti būdą, kaip išlaikyti juos regbyje.

Šioje stovykloje yra keli žaidėjai, kurie tikrai aukšto lygio. Manau, kad yra tikimybė, kad jiems bus pasiūlyta stipendija. Tai reikštų, kad jie gales tęsti mokslus ir sportuoti regbį Anglijoje ar Pietų Afrikos Respublikoje Sharks akademijoje.

 

Maso  Bowles (Naujoji Zelandija) – profesionalus regbio žaidėjas, atstovavo Naujosios Zelandijos U-21 rinktinei, baigęs karjerą tapo treneriu ir šiuo metu dirba su Anglijos klubais.

Pradžioje sklandžiam darbui šiek tiek kliudė kalbos barjeras, tačiau prisitaikėme vieni prie kitų, daugiau bendravome veiksmais, o ne žodžiais ir viskas stojo į savo vietas. Regbyje viskas prasideda nuo gero, teisingo ir savalaikio perdavimo. Tai ir bandau jiems įskiepyti.

Jų amžiaus regbio žaidėjams pats svarbiausias dalykas ugdyti įgūdžius. Kuo techniškesnis būsi, tuo geriau jausiesi aikštėje. Taip pat jiems aiškinu, kaip svarbu suprasti ir įsisavinti sistemą, kuri padėtų išvengti traumų

Šiandien dirbame baseine. Pirmoje treniruotės dalyje mokėmės treniruočių baseine pagrindų, kaip baseine galima atsigauti po rungtynių ir kokius geriausia pratimus atlikti vandenyje. Ir žinoma, pabaigoje – linksmybės – kadangi visų pirma treniruotės turi būti linksmos.

 

Jonny Goodridge (Anglija) – profesionalus regbio žaidėjas, dirba Anglijoje Hartpury koledže. 

 

 Pradėjome treniruotes pirmadienį nuo kamuolio perdavimo-gaudymo pagrindų. Toliau judėjome mokydamiesi kaip elgtis kontakto metu bei improvizacijos įvairiose situacijose. Kad dar geriau įsisavintų tai, ko mokėmės visa savaitę, penktadienį trumpai prisiminsime pagrindinius akcentus.

Jūsų vaikinai labai atletiški, aukšti ir greiti. Esu sužavėtas Šiaulių regbio akademijos baze, mano nuomone tokių sporto bazių atsiradimas paskatina vaikus rinktis šios sporto šakos treniruotes, kuo daugiau vaikų lankys regbį, kuo daugiau dėmesio šiai sporto šakai bus skiriama šalies lygiu – tuo geresnius rezultatus ateityje galėsite pasiekti.

Stovykloje vaikinai labai greitai mokosi, kartais yra kalbos barjeras, bet jie greitai supranta, ko iš jų norima. Netgi prabėgus pusvalandžiui ar valandai jau matai, kad jie tiksliau, geriau atlieka tam tikrus veiksmus.

Yra keli tikrai perspektyvūs vaikinai, reikia juos išlaikyti regbyje, suteikti sąlygas tobulėti ir ateityje iš jų gali išeiti puikūs žaidėjai.

 

Antonin Brabec – Čekijos regbio federacijos sporto direktorius, RC “Mountfield Ricany” trenerio asistentas.

Šiandien dirbome su U-16 amžiaus grupės vaikinais. Skyrėme nemažai dėmesio situacijoms, kuomet kontakto metu reikia perduoti kamuolį komandos draugams. Koncentravomės atakos pratęsimui po užgriebimo ir iki rako.Yra daug galimybių ir jie turi jas visas žinoti, kad galėtų pasirinkti, kaip pasielgti.

Daugelis vaikinų tikrai gerai pagauna informaciją ir įsisavina.Kai kurie šiek tiek lėčiau supranta ko iš jų norime. Tačiau visi susikaupę, šaunūs vyrukai. Dirbame ir asmeniškai su kiekvienu ir bendrai grupėmis, kad pasiektume kuo geresnį rezultatą.

Šiauliuose turite puikią bazę. Aš esu iš Čekijos ir galiu jums pasakyti, kad mes Čekijoje neturime tokios bazės, tokio stadiono, kuris būtų pritaikytas tik regbiui.

 

Patrick Ross-Allen (PAR) – Lietuvos vyrų regbio-7 vyriausiasis treneris.

Dirbu su jaunesnio amžiaus vaikais. Labai malonu matyti, kad berniukai nusiteikę mokytis.Patirtis kurią jie gaus čia, bus labai naudinga visam Lietuvos regbiui. Jie labai noriai visko mokosi, stengiasi viską padaryti kuo geriau. 

Kai esi patyręs treneris, potencialą gali pamatyti net ir labai jauname amžiuje. Regbis Lietuvoje aukšto lygio, yra apstu talentingų vaikų. Turime padėti jiems augti, tobulėti, suteikti sąlygas mokytis iš geriausių. Esu laimingas, kad galiu prie viso šito prisidėti. 

 

Matt Ratana (Naujoji Zelandija) – šiuo metu dirba policijos pareigūnu ir treniruoja Rytų Grinstedo regbio-futbolo klubą

Aš esu iš Naujosios Zelandijos, jaunystėje profesionaliai žaidžiau regbį. Šiuo metu gyvenu Anglijoje, dirbu policijos pareigūnu ir treniruoju Vakarų Sasekso grafystėje įsikūrusį Rytų Grinstedo regbio-futbolo klubą. Mūsų sistemoje yra keli šimtai jaunųjų regbininkų, o taip pat vyrų komandos.

Malonu būti Šiauliuose su šiais puikiais treneriais ir dar šaunesniais vaikinais, kurie nusiteikę rimtam darbui. Per šias kelias dienas jau pastebėjau kelis puikius duomenis turinčius vaikinus. Anglijoje tokio amžiaus vaikinai jau turi šiek tiek daugiau įgūdžių, tačiau jei lietuviai ir toliau taip kryptingai dirbs gerindami regbio aplinką, kurdami bazes, tokias kaip ši Šiauliuose, jūsų laukia puiki ateitis.

Šiandien su Toniu mes dirbome su U16 amžiaus grupės jaunuoliais. Jie gerai priima informaciją, dirba noriai. Tai pirmoji stovykla, kurioje tenka dirbti, tačiau manau, kad tikrai ne paskutinė. Lietuvoje aš pirmą kartą, tačiau jaučiuosi lyg namuose, Naujojoje Zelandijoje. Visi labai draugiški, daug žaliųjų plotų mieste ir net centre. Man čia labai patinka.