Šiaulių Akademijos auklėtinių pasiekimai regbio turnyre Klaipėdoje

Klaipėdoje šį savaitgalį vykusiame „Nepriklausomybės atkūrimo dienos“ regbio turnyre puikiai pasirodė Šiaulių regbio akademijos auklėtinių regbio komandos. Vytauto Kalinausko vadovaujamos komandos „Švediški baldai“ abiejose amžiaus grupėse tapo nugalėtojomis. O Dominyko Matuzevičiaus auklėtiniai iš regbio klubo „Šiauliai“ užėmė šeštąsias vietas.

dd ds

Nuotraukų albumas 1

Nuotraukų albumas 2

Regbio klubo „Klaipėdos Kovas“ organizuotame tarptautiniame turnyre dalyvavo po aštuonias komandas 2007-2008 metų ir 2009-2010 metų amžiaus grupėse.

Visos komandos per vieną dieną turėjo sužaisti po šešias rungtynes : po tris grupėse ir dar po tris kaunantis dėl 1-4 arba 5-8 vietų.

Vytauto Kalinausko vadovaujama 12-13 metų amžiau grupės komanda įtikinamai įveikė visus varžovus, o priešininkų ekipoms leido vos vieną kartą užnešti kamuolį į jų įskaitinį plotą. Jaunesniųjų grupėje taip pat puikiai pasirodę šiauliečiai nustebino trenerį brandžiu žaidimu.

„jei dėl vyresniųjų komandos buvau ramus, kad esame pajėgūs, tai jaunesnieji mane tikrai nustebino. Tai visai nesenai surinkta nauja grupė ir jau pavyko taip gerai pasirodyti. Šis turnyras buvo labai naudingas, kad pamatytume savo lygį ir galėtume nustatyti sritis, kur reikia pasitempti“,- pasakojo komandų treneris Vytautas Kalinauskas.

Jauniu (2007-2008 m.g.) Šiaulių „Švediški baldai“ komandoje geriausiu išrinktas Titas Balčiūnas. (2009-2010 m.g.) jaunučių grupėje geriausiu komandoje pripažintas Herkus Vaičekauskas, kuris puikiai įsiliejo į komandą, nors treniruotes lanko vos apie mėnesį.

Turnyre taip pat dalyvavo ir technišką žaidimą demonstravo regbio klubo „Šiauliai“ jaunių ir jaunučių komandos. Pasak trenerio Dominyko Matuzevičiaus, šie metai jo vadovaujamai jaunių komandai nepalankūs dėl amžiaus grupių sistemos. Šiemet ši komanda bus metais jaunesnė nei daugelio kitų varžovų komandų atstovai. Jaunučių grupėje dalyvavusiems  10-11 metų berniukams tai buvo pirmas kontaktinio regbio turnyras.

„Šis turnyras mums buvo itin naudingas prieš prasidedant sezonui. Nors žaidėme ant sau neįprastos dirbtinos dangos, jaunučiams tai buvo pirmas kontaktinio regbio turnyras, o vyresnieji perėjo į kitą amžiaus grupę, pasirodėme tikrai neblogai. Užimtos vietos neparodo tikrojo mūsų žaidimo lygio, kadangi kai kuriose situacijose pritrūkdavo tik truputėlio sėkmės. Penkis mėnesius nebuvome dalyvavę turnyruose ir tai pirmos rungtynės po žiemos pertraukos. Pasibandėme Klaipėdoje, dabar jau vyksime į Marijampolę labiau pasitikėdami savo jėgomis“,- pasakojo treneris D.Matuzevičius.   

Dabar komandos ruošiasi šį savaitgalį Marijampolėje startuosiančioms „Haltex“ taurės, jaunučių regbio pirmenybių pirmajam etapui. Kovo 28 dieną antrasis ir baigiamasis etapas taip pat vyks Marijampolėje.