Šiaulietės įveikė angles ir išliko aukščiausiame divizione!!!

Lemiamose Europos uždarų patalpų moterų elitinio klubų diviziono čempionato rungtynėse Šiaulių „Gintros-Strektės-Universiteto“ komanda palaužė Anglijos „Reading“ komandą 3:2 (0:1) ir užėmusios šeštą vietą išliko Europos žolės riedulio klubų uždarų patalpų čempionato elito divizione. Čempionėmis tapo vokietės, kurios finale net 8:0 sutriuškino Ispanijos komandą.

IMG_2922

Mačas su anglėmis šiaulietėms buvo itin svarbus, kadangi pralaimėjimo atveju „Gintros-Strektės-Universiteto“ būtų iškritusi iš aukščiausio diviziono. Vos prasidėjus rungtynėms anglėms pavyko išsiveržti į priekį. 3 minutę pasižymėjo S.Gilbert. Per pirmą kėlinį daugiau nei vienai komandai nepavyko surengti tiksliais smūgiais pasibaigusių atakų.

IMG_2887

Antrająjį kėlinį šiaulietės pradėjo kur kas labiau susikaupusios. 26 minutę po gražaus reido aikštės šonu, Anglijos ekipos gynėjas ir vartininkę pergudravo Ramunė Petrauskaitė ir nukreipė kamuoliuką į vartus.

IMG_2856 IMG_2857

Tačiau prabėgus vos dviem minutėms ta pati S.Gilbert sugebėjo dar kartą pasižymėti ir vėl atstatė savo komandos turėtą vieno įvarčio persvarą 2:1.

Lengviau atsikvėpti tribūnose susirinkę žiūrovai galėjo, kai į Anglijos ekipos vartus buvo paskirtas baudinys. Sėkmingai vartus atakavo Donata Grigienė ir vėl išlygino rezultatą. „Reading“ komandai norit išlikti aukščiausiame divizione reikėjo tik pergalės, o šiaulietėms užteko ir lygiųjų.

IMG_2874 IMG_2879

Iki mačo pabaigos likus žaisti kelias minutes Anglijos ekipos treneris į aikštę vietoj vartininkės išleido penktą žaidėją, tačiau šis manevras sėkmės neatnešė. Po greitos kontratakos Samanta Jakovlevaitė tiksliu smūgiu pelnė įvartį, kuris nulėmė Šiaulių komandos pergalę.

IMG_2896 IMG_2902

Bendroje čempionato įskaitoje šiaulietės užėmė šeštą vietą ir kitais metais vėl rungtyniaus Europos žolės riedulio klubų uždarų patalpų čempionato elito divizione.

IMG_2917 IMG_2906

Čempionėmis tapo Vokietijos riedulininkės, kurios finale 8:0 sutriuškino Ispanijos komandą. Kur kas atkaklesnė kova vyko mažajame finale. Kovodamos dėl trečios vietos Ukrainos ir Čekijos čempionių komandos sužaidė lygiosiomis 4:4 (3:3). Po bulitų serijos 2:1 pergalę šventė Ukrainos “Sunchankos” komanda.

Penktoje vietoje liko prieš kelias savaites Pasaulio čempionėmis tapusios Olandijos riedulininkės. Į žemesnį divizioną iškrito Prancūzijos ir Anglijos komandos.