Šiaulietės neatlaikė ispanių spaudimo (kovos dėl išlikimo aukščiausiame divizione)

Europos uždarų patalpų moterų elitinio klubų diviziono čempionate Šiaulių „Gintros-Strektės-Universiteto“ komanda patyrė antrą nesėkmę. Šiaulietės 2:5 nusileido pirmą vietą B grupėje užėmusiai Ispanijos čempionių komandai. Užėmusios trečią vietą B grupėje Šiaulietės pateko į C grupę ir kovos dėl penktų-aštuntų vietų. Aukščiausiame divizione lieka penktą ir šeštą vietas užėmusios komandos, septintoje ir aštuntoje vietoje likusios ekipos iškris į žemesnį divizioną.

IMG_2713

Pirmasis mačo su Ispanijos „Club de Campo“ komanda kėlinys šiaulietėms nežadėjo nieko blogo. Ispanės pirmosios pelnė įvartį. 11-ą minutę pasižymėjo Marija Lopez Garcia. Šiaulietės netruko išlyginti rezultatą. 13-ą minutę, po mažojo kampinio tiksliai į vartus smūgiavo Erlanda Nomeikaitė. Netrukus Donata Grigienė išvedė savo komandą į priekį. Pirmasis kėlinys baigėsi šiaulietėms pirmaujant 2:1.

Antrajame kėlinyje atrodė, kad ispanės įjungė aukštesnę pavarą. Jos tiesiog kontroliavo žaidimą. 25 minutę Alicija Megas Medrano išlygino rezultatą 2:2. 27 minutę ta pati A.M. Medrano tiksliai realizavo į šiauliečių vartus paskirtą 7 metrų baudinį. B. Bajari įvartį pelnė 29-ąminutę, o 33 minutę antrąjį įvartį šiose varžybose pelnė M. L. Garcia. Nuaidėjusi finalinė rungtynių sirena reiškė, kad 5:2 laimėjo ispanės.

Kitame B grupės mače Čekijos „Slavia“ komanda 6:1 nugalėjo nė vienos pergalės iki šiol neiškovojusią Prancūzijos ekipą.

Pirmą vietą grupėje užėmė visas tris pergales iškovojusi Ispanijos komanda. Antroje vietoje, su 11 taškų – Čekijos čempionių ekipa. Trečią vietą užėmė 6 taškus surinkusi Šiaulių komanda, o paskutinė – be taškų likusi Prancūzijos ekipa. Tai reiškia, kad ispanės ir čekės pateko tarp keturių geriausių ekipų ir tęs kovą dėl apdovanojimų, o lietuvaitės ir prancūzės pateko į naujai sudarytą C grupę ir kovos dėl išlikimo Aukščiausiame divizione.

A grupėje Ukrainietės pateikė sensaciją. Jos sugebėjo laimėti pries pasaulio čempiones olandes 3:2. Paskutinę rungynių minute tiksliai į vartus smūgiavusios “Sumchankos” ekipos merginos pateko į stipriausiųjų ketvertą, o Olandijos čempionėms teks grumtis dėl išlikimo aukščiausiame divizione. Su ukrainietėmis į pusfinalį pateko Vokietijos komanda, o į C grupę iš A grupės be olandžių pateko ir nė karto nelaimėjusi Anglijos komanda.

Pirmą C grupės mačą šiaulietės žais jau šį vakarą su Olandijos komanda, o rytoj laukia greičiausiai svarbiausias šio čempionato mačas, lemsiantis ar šiaulietės išliks Aukščiausiame divizione, su Anglijos “Reading” komanda.