„Šiaulių“ riedulininkai pirmauja mažojo finalo serijoje

Lietuvos vyrų žolės riedulio čempionato mažojo finalo pirmųjų rungtynių tarp Šiaulių ir Vilniaus komandų nugalėtojas paaiškėjo tik po bulitų serijos. Tiksliau atakavę varžovų vartus šiauliečiai šventė pergalę ir serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

 

Svarbiausiuose Lietuvos vyrų žolės riedulio čempionato rungtynėse „Šiaulių“ komandai negalėjo padėti keli pagrindinės sudėties žaidėjai. Vieni vasarai išvyko iš Lietuvos, kiti gydosi patirtą traumą. Komandos trenerei Donatai Grigienei juos pakeisti teko jaunesniais žaidėjais. „Šiek tiek nukraujavome prieš svarbiausias rungtynes. Neturime išvykusių dviejų pagrindinių gynėjų. Vienas saugas per pirmąsias atkrintamąsias rungtynes patyrė piršto traumą. Bet jau planuoja žaisti atsakomosiose rungtynėse“,- netektis vardino D.Grigienė.

Tačiau mačo pradžia nežadėjo įtemptų rungtynių. 13 minutę įvartį iš žaidimo pelnė šiaulietis Kornelijus Žitkevičius. Po minutės rezultatą po mažojo kampinio padvigubino Vaidotas Kringelis.

Nepaisant puikios pradžios, 27 minutę vilniečiai sugebėjo sušvelninti rezultatą. Pasižymėjo Česlovas Pašnikovičius.

Antro kėlinio pradžioje tas pats Č.Pašnikovičius išlygino rezultatą. Šį kartą jis pelnė įvartį po mažojo kampinio. Prabėgus 6 minutėms Sostinės komanda jau buvo priekyje. Įvartį iš žaidimo pelnė Tomas Alkauskas.

„Šiaulių“ komandai rezultatą išlyginti pavyko tik 59 minutę, kai po mažojo kampinio įvartį pelnė Vaidotas Kringelis.

Kad išsiaiškintų nugalėtoją, žaidėjams teko mušti bulitus. Čia tikslesni buvo šiauliečiai, kurie iš penkių net keturis kartus tiksliai smūgiavo į varžovų vartus. Vilniečių komandoje sėkmingi buvo tik du smūgiai. Todėl bendru rezultatu 7:5 laimėjo „Šiaulių“ komanda. Bulitų serijoje įvarčius pelnė Ignas Pabijanskas, V. Kringelis, K. Žitkevičius ir Mantvydas Pocevičius.

„Tai buvo labai sunkios, įtemptos rungtynės. Kai praleidome trečią įvartį kai kurių vaikinų akyse mažiau nusivylimą, džiaugiuosi, kad jie rado jėgų atsitiesti ir išlyginti rezultatą. Bulitų serijoje puikiai žaidė mūsų vartininkas Nikas Andrašiūnas, kuris atrėmė du smūgius. Visų varžybų varikliu galėčiau įvardinti Tadą Pabijanską. Jį varžovai ir traumavo, ir visais kitais neleistinais būdais stabdė. Tai žaidėjas, kuris kiekvienoje atakoje gaudavęs kamuolį sukurdavo ką nors nepaprasto“,- auklėtinius gyrė D.Grigienė.

Atsakomosios rungtynės vyks birželio 25 dieną, trečiadienį Vilniuje.

„Per šią savaitę tikimės dar geriau pasirengti mačui. Prie mūsų jau prisijungs Jeroslavas Suchotskis, po traumos atsigaunantys žaidėjai, tad manau, turėtume laimėti lengviau. Važiuodami į Vilnių tikimės, kad nereikės lemiamų trečių rungtynių“,- ateities planus dėstė D.Grigienė.

Leave a reply