Šiaulių riedulininkėms – lemiamų kovų metas

Šiaulių žolės riedulio komandų „Gintros-Strektės-Universiteto“ ir Šiaulių „Sporto gimnazijos–Klevo“ sekmadienį laukia vieni svarbiausių sezono iššūkių. Čempionių vardus ginančios „Gintros-Strektės-Universiteto“ merginos į Vilnių vyksta nusiteikusios pabaigti finalo seriją ir antrą kartą įveikus Vilniaus komandą tapti čempionėmis. Tuo tarpu Šiaulių „Sporto gimnazija–Klevas“ merginos kaip tik nusiteikusios dar porai savaičių pratęsti sezoną – netikėtas pralaimėjimas namuose Širvintų komandai šiaulietes įspaudė į kampą, tačiau kovingai nusiteikusios jaunosios šiaulietės tikisi išlyginti serijos iki dviejų pergalių rezultatą. Lemiamas mačas vėl būtų žaidžiamas Šiauliuose.

Pirmųjų finalo rungtynių metu Šiaulių „Gintra-Strektė-Universitetas“ savo aikštėje 7:1 nugalėjo Vilniaus „Žuvėdrą-Taurą“. Antros finalo rungtynės sekmadienį (birželio 3d.) vyks Vilniuje. Šiaulių komandos treneris Vaidotas Vaičeliūnas tikisi, kad tai bus paskutinės sezono rungtynės, po kurių merginos galės šiek tiek atsipūsti, o po to pradės ruoštis atstovavimui Lietuvos moterų rinktinei.

„Į Vilnių važiuojame užbaigti čempionato. Tikrai tikiu, kad nugalėsime varžoves, juolab, kad mūsų komandos merginos visos sveikos. Aš vis kartoju, kad nenusiteiktume lengvai kovai. Reikia rimtai ir su pagarba žiūrėti į varžovą. Su vilnietėmis nereikia juokauti, kad neprisižaistume, bet jei netikėtumų nebus, manau jau po šio mačo baigsime sezoną“,- pasakojo Vaidotas Vaičeliūnas.

Tuo tarpu Šiaulių „Sporto gimnazija–Klevas“ stovykloje kiek kitokios nuotaikos. Pirmose mažojo finalo rungtynėse šiaulietės nusileido Širvintų komandai 0:3, tad norint išlyginti rezultatą serijoje iki dviejų pergalių – sekmadienį Vilniuje šiaulietes tenkina tik pergalė.

„Lietuvos čempionatuose kovos dėl trečios vietos būna daug atkaklesnės nei dėl pirmos vietos. Finale komandų pajėgumas ryškiai skiriasi, o mažajame finale komandos labai panašaus pajėgumo, todėl visuomet būna atkaklios kovos. Ir visiškai nieko nereiškia rezultatai reguliariojo sezono metu, svarbu, kuri komanda geriau pasirengė būtent paskutinei serijai. Mano nuomone, mūsų komandos merginas šiek tiek slėgė psichologinis momentas, kadangi pusfinalyje labai atkakliai kovojome su vilnietėmis dėl patekimo į finalą, deja, patirties trūkumas lėmė mūsų nesėkmę. Nepaisant to, turime susikaupti ir kuo geriau sužaisti Vilniuje, antrose serijos rungtynėse. Tam atsakingai ruošiamės, šią savaitę turėsime du kontrolinius mačus, po to analizuosime pirmų rungtynių vaizdo medžiagą, taisysime klaidas“,- pasakojo komandos trenerė Jūratė Juodytė.